anauk.net MEDYCYNA  
... bo życie jest piękne  
anauk group
ENCYKLOPEDIA LEKÓW ENCYKLOPEDIA ZDROWIA KLASYFIKACJA PROCEDUR MEDYCZNYCH WYKAZ JEDNOSTEK CHOROBOWYCH  
KALKULATOR ALERGIA ASTMA CUKRZYCA MIGRENA NADCIŚNIENIE NOWOTWORY OSTEOPOROZA
 
ALERGIA
ASTMA
CUKRZYCA
DIETA
GRYPA
JOGA
KALKULATOR
MIGRENA
NADCIŚNIENIE
NAZEWNICTWO MEDYCZNE
NOWOTWORY
OSTEOPOROZA
PROFILAKTYKA
PRZEZIĘBIENIE
PRZYCHODNIA
REUMATYZM
ENCYKLOPEDIA LEKÓW - opisy leków
wpisz szukaną frazę:

OPISY LEKÓW SKŁADNIKI LEKÓW LEKI ZWIĄZANE ZE SCHORZENIAMIlinki sponsorowane, reklamy

Spis alfabetyczny
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ż

CEFALEXIN-RATIOPHARM
Forma leku:tabletki 500 mg, tabletki 1000 mg, granulat do zawiesiny 50 mg/ml.

Zawartość substancja czynna - cefalexin.
Sposób działaniaCephalexin należy do grupy antybiotyków zwanych cefalosporynami. Jego działanie uniemożliwia bakteriom syntezę ścian komórkowych w wyniku czego bakterie giną. Antybiotyk działa na wiele szczepów bakteryjny.

ZastosowanieCephalexin stosuje się do zwalczania infekcji spowodowanych przez bakterie wrażliwe na lek. Lek znajduje zastosowanie najczęściej w zwalczaniu infekcji dróg moczowych oraz dróg oddechowych.

OstrzeżenieLeku nie wolno podawać osobom uczulonym na penicylinę oraz cefalosporyny. Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeśli antybiotyk stosuje się jednocześnie z innymi lekami.

Działania niepożądane1/100
- Rozwolnienie, mdłości.
- W razie wystąpienia długotrwałej biegunki należy skontaktować się z lekarzem.

1/1000- <1/1000
- Wysypka.
- W razie wystąpienia wysypki należy przerwać leczenie i niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.
- Mogą pojawić się również poważniejsze oznaki alergii, zmęczenie, bóle i zawroty głowy, wymioty, bóle brzucha.
- Zmiany w funkcji wątroby i nerek, zmiany w obrazie krwi.

DawkowanieDawkę ustala lekarz. Zależy ona od wagi ciała oraz typu infekcji. Zazwyczaj dla pacjenta dorosłego - 1-3 g dziennie w 3 dawkach. Dawka dla dzieci wynosi 25-50 mg/kg wagi ciała dziennie w 3 porcjach.
Już po paru dniach stosowania leku następuje wyraźna poprawa stanu zdrowia, nie oznacza to jednak że można przerwać przepisaną kurację. Zbyt wczesne zakończenie leczenia oznacza ryzyko nawrotu infekcji.

Ciąża i karmienieNie stwierdzono jakiegokolwiek szkodliwego wpływu preparatu na płód.
Lek przenika do mleka matki. Należy zasięgnąć opinii lekarza przed przystąpieniem do leczenia antybiotykiem w trakcie karmienia piersią.

Opakowaniatabletki 500 mg 10 szt., tabletki 1000 mg 10 szt; granulat do zawiesiny 50 mg/ml 120 ml.linki sponsorowane, reklamy


drugs and supplements

WYKOP GOOGLE BLIPNIJ STUMBLEUPON WYSLIJ
kontakt  
ranking kolagen menopauza piękne ciało bóle stawów jędrne piersi produkty dla sportowców bóle stawów jędrne piersi kolagen powiększanie piersi zmarszczki kolagen na stawy produkty na paradontozę wzmocnienie dziąseł i zębów preparaty na ładne ciało preparaty na ładne ciało ładna cera zmarszczki cera bóle stawów wzmocnienie dziąseł i zębów kolagen na cerę ładne włosy ładna cera redukcja zmarszczek kolagen na piersi cera kolagen na dekolt zmarszczki cellulit cellulit problemy z dziąsłami kolagen na cerę ranking kolagen piękne paznokcie wzmocnienie dziąseł i zębów ranking kolagen kolagen na piersi produkty na dziąsła najlepszy kolagen preparaty na ładne ciało problemy z dziąsłami kolagen na cerę dziąsła
produkty dla seniorów kolagen na piersi wartościowy kolagen produkty na piersi kolagen na piersi menopauza wartościowy kolagen jędrna skóra zmarszczki produkty na paradontozę problemy z dziąsłami produkty na paradontozę kolagen na cerę produkty na włosy paradontoza produkty na paznokcie wzmocnienie dziąseł i zębów cellulit ładna cera dziąsła wartościowy kolagen piękne ciało kolagen na stawy produkty na odporność cera jędrna skóra paradontoza ładne włosy produkty dla seniorów paradontoza przeciw zmarszczkom ładne włosy cera kolagen na piersi młody wygląd produkty na paznokcie młody wygląd wzmocnienie dziąseł i zębów ładna cera produkty dla sportowców problemy z dziąsłami kolagen na stawy produkty na paznokcie bóle stawów
design by anauk group ® © 2000 & 2019