anauk.net MEDYCYNA  
... bo życie jest piękne  
anauk group
ENCYKLOPEDIA LEKÓW ENCYKLOPEDIA ZDROWIA KLASYFIKACJA PROCEDUR MEDYCZNYCH WYKAZ JEDNOSTEK CHOROBOWYCH  
KALKULATOR ALERGIA ASTMA CUKRZYCA MIGRENA NADCIŚNIENIE NOWOTWORY OSTEOPOROZA
 
ALERGIA
ASTMA
CUKRZYCA
DIETA
GRYPA
JOGA
KALKULATOR
MIGRENA
NADCIŚNIENIE
NAZEWNICTWO MEDYCZNE
NOWOTWORY
OSTEOPOROZA
PROFILAKTYKA
PRZEZIĘBIENIE
PRZYCHODNIA
REUMATYZM
ENCYKLOPEDIA LEKÓW - opisy leków
wpisz szukaną frazę:

OPISY LEKÓW SKŁADNIKI LEKÓW LEKI ZWIĄZANE ZE SCHORZENIAMIlinki sponsorowane, reklamy

Spis alfabetyczny
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ż

CEFALGIN
Substancje czynne leku:Kofeina
Paracetamol
Propyphenazone

Forma leku:tabletki.

Zawartość substancje czynne - paracetamol propyphenazon, kofeina.
Sposób działaniaPropyfenazon działa przeciwgorączkowo i przeciwbólowo. Jego działanie jest silniejsze niż kwasu acetylosalicylowego. Propyfenazon nie wykazuje takiej samej szkodliwości jak aminofenazon. Paracetamol działa przeciwgorączkowo i przeciwbólowo, rozkurczająco; wzmacnia działanie propyfenazonu. Kofeina ma działanie orzeźwiające, podnoszące nastrój; występuje naturalnie w kawie i herbacie. Lek ma silniejsze działanie przeciwbólowe aniżeli kwas acetylosalicylowy, a efekt jego działania utrzymuje się dłużej.
Pełny efekt działania leku następuje po 1 godzinie od momentu jego zastosowania.

Zastosowanie Bóle różnego pochodzenia, m. in. migrena, zapalenie korzonków nerwowych, bóle reumatyczne, bóle zębów, zapalenie stawów, postrzał, rwa kulszowa, bóle po operacjach chirurgicznych.

Ostrzeżenie Leku nie wolno podawać pacjentom z niewydolnością nerek lub wątroby, w uczuleniu na pochodne pirazolonu oraz w zbyt niskim poziomie granulocytów we krwi. Cefalginu nie wolno podawać w uczuleniu na którykolwiek z jego składników. Leku nie należy stosować w okresie klimakterium, ani u osób w podeszłym wieku. Preparat nie nadaje się do systematycznego stosowania.
Nawet małe dawki propyfenazonu mogą wywołać uszkodzenie szpiku kostnego. Nadwrażliwość na lek występuje dość często i objawia się podwyższoną temperaturą, bólem gardła, owrzodzeniami błon śluzowych oraz uogólnionymi zakażeniami.
Należy bezwzględnie unikać alkoholu w okresie leczenia Cefalginem, gdyż alkohol wzmaga jego działanie i zachodzi ryzyko poważnego uszkodzenia wątroby.
Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeśli Cefalgin stosuje się jednocześnie z innymi lekami. Zamiar stosowania Cefalginu z innymi lekami należy omówić z lekarzem.

Działania niepożądaneLek może spowodować uszkodzenie wątroby, nerek, zaburzenia przewodu pokarmowego, bóle i zawroty głowy, odczyny alergiczne w postaci wysypki.

DawkowanieDzieci powyżej 6 roku życia - H tabletki 3 razy dziennie; dorośli - 1 tabletka 3 razy na dzień.

Ciąża i karmienieIstnieje prawdopodobieństwo, że preparat oddziałuje na płód. Nie należy stosować leku w okresie ciąży. Nie wiadomo czy lek przenika do mleka matki. Zamiar stosowania leku w okresie karmienia dziecka piersią należy omówić z lekarzem.

Opakowaniatabletki 10 szt.linki sponsorowane, reklamy


drugs and supplements

WYKOP GOOGLE BLIPNIJ STUMBLEUPON WYSLIJ
kontakt  
łagodzenie zmarszczek produkty na paradontozę wartościowy kolagen dziąsła preparaty na ładne ciało kolagen na stawy wartościowy kolagen produkty na włosy produkty na włosy łagodzenie zmarszczek produkty na paznokcie menopauza ranking kolagen preparaty na naczynka krwionośne produkty na włosy przeciw zmarszczkom piękne paznokcie preparaty na naczynka krwionośne produkty dla seniorów produkty na paznokcie powiększanie piersi piękne ciało produkty na dziąsła kolagen na stawy ładne włosy problemy z dziąsłami kolagen na piersi ładna cera piękne ciało produkty na włosy jędrna skóra jędrna skóra produkty na paradontozę ładna cera dziąsła łagodzenie zmarszczek preparaty na ładne ciało bóle stawów preparaty na naczynka krwionośne powiększanie piersi łagodzenie zmarszczek przeciw zmarszczkom wzmocnienie dziąseł i zębów powiększanie piersi
kolagen na dekolt paradontoza kolagen na stawy jędrne piersi jędrne piersi powiększanie piersi wzmocnienie dziąseł i zębów bóle stawów piękne ciało kolagen dla seniorów kolagen na dekolt produkty na dziąsła dziąsła problemy z dziąsłami cellulit produkty na dziąsła młody wygląd ranking kolagen przeciw zmarszczkom produkty na włosy kolagen na piersi preparaty na ładne ciało cera produkty dla sportowców preparaty na ładne ciało dziąsła problemy z dziąsłami najlepszy kolagen menopauza jędrne piersi produkty na paradontozę przeciw zmarszczkom wzmocnienie dziąseł i zębów produkty na odporność problemy z dziąsłami produkty na włosy łagodzenie zmarszczek sport dla aktywnych młody wygląd łagodzenie zmarszczek łagodzenie zmarszczek wzmocnienie dziąseł i zębów problemy z dziąsłami przeciw zmarszczkom
design by anauk group ® © 2000 & 2019