anauk.net MEDYCYNA  
... bo życie jest piękne  
anauk group
ENCYKLOPEDIA LEKÓW ENCYKLOPEDIA ZDROWIA KLASYFIKACJA PROCEDUR MEDYCZNYCH WYKAZ JEDNOSTEK CHOROBOWYCH  
KALKULATOR ALERGIA ASTMA CUKRZYCA MIGRENA NADCIŚNIENIE NOWOTWORY OSTEOPOROZA
 
ALERGIA
ASTMA
CUKRZYCA
DIETA
GRYPA
JOGA
KALKULATOR
MIGRENA
NADCIŚNIENIE
NAZEWNICTWO MEDYCZNE
NOWOTWORY
OSTEOPOROZA
PROFILAKTYKA
PRZEZIĘBIENIE
PRZYCHODNIA
REUMATYZM
ENCYKLOPEDIA LEKÓW - opisy leków
wpisz szukaną frazę:

OPISY LEKÓW SKŁADNIKI LEKÓW LEKI ZWIĄZANE ZE SCHORZENIAMIlinki sponsorowane, reklamy

Spis alfabetyczny
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ż

DEBRIDAT
Nazwa międzynarodowa:Trimebutine
Substancje czynne leku:Trimebutine

ATC:A03AA

Forma leku:granulat do zawiesiny 7,87 mg/g; tabletki 100 mg.

1 tabl. zawiera 100 mg maleinianu trymebutyny. 100 g granulatu zawiera 0,787 g trymebutyny.Zawartość substancja czynna - trimebutine.
Sposób działaniaPreparat reguluje czynność jelit, tzn. lek stymuluje motorykę jelit, gdy ta jest niedostateczna, lub przeciwdziała nadmiernie wzmożonej motoryce. Działanie Debridatu następuje po 1 godzinie od zażycia.


Trymebutyna stymuluje motorykę jelit. Wywiera działanie pobudzające na hipokinetyczne, a działanie spasmolityczne na hiperkinetyczne mięśnie jelita. Działanie regulujące perystaltykę przewodu pokarmowego po spożyciu pokarmu obejmuje cały przewód pokarmowy. Trymebutyna przywraca fizjologiczną ruchliwość w czynnościowych zaburzeniach trawienia, związanych z zaburzeniami perystaltyki przewodu pokarmowego. Agonista obwodowej części układu enkefalicznego.

Zastosowanie Zaburzenia drożności jelit. Zespół jelita drażliwego. Refluks żołądkowo-przełykowy. Niestrawność czynnościowa. Zaburzenia w wydzielaniu żółci. Pooperacyjnie w celu zlikwidowania porażennej niedrożności jelit. Przed badaniami radiologicznymi lub endoskopowymi.

Ostrzeżenie Leku nie wolno podawać w uczuleniu na trimebutine. Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeśli preparat stosuje się jednocześnie z innymi lekami. Należy zasięgnąć opinii lekarza w sprawie stosowania innych leków podczas kuracji Debridatem.


W drugim i trzecim trymestrze ciąży w przypadkach zdecydowanej konieczności. W czasie karmienia piersią stosowanie preparatu jest przeciwwskazane. Nie odnotowano wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługę rządzeń mechanicznych. W przypadku stosowania granulatu u pacjentów z cukrzycą należy pamiętać o zawartości sacharozy w zawiesinie.

Działania niepożądaneBrak danych statystycznych na temat działań ubocznych leku. Wiadomo jednak, że lek może wywoływać skórne reakcje uczuleniowe.


Rzadko obserwuje się skórne reakcje alergiczne. W razie wystąpienia jakichkolwiek działań niepożądanych pacjent powinien powiadomić lekarza prowadzącego.

DawkowanieDawkę ustala lekarz. Zazwyczaj dawka dla pacjenta dorosłego wynosi 100 mg - 1 tabletka trzy razy dziennie.
Dzieciom do 6 miesiąca życia podaje się 2 1/2 ml zawiesiny 2-3 razy dziennie; dzieciom od 6 do 12 miesiąca życia - 5 ml 2 razy dziennie; od 2 - 5 roku życia -5 ml 3 razy dziennie. Powyżej 5 roku życia - 10 ml 3 razy dziennie.


Tabl. Dorośli: 1 tabl. 3 razy na dobę, w wyjątkowych przypadkach 2 tabl. 3 razy na dobę. Zawiesina. Dzieci: do 6 mż. 1/2 łyżeczki 2-3 razy dziennie. Do 1 rż. 1 łyżeczka 2 razy dziennie. Do 5 rż. 1 łyżeczka 3 razy dziennie. Powyżej 5 rż. 2 łyżeczki 3 razy dziennie. 1 łyżeczka = 5 ml. Dawka 5 ml zawiesiny zawiera dzienną dawkę trymebutyny w przeliczeniu na 5 kg mc. U dorosłych dawka zawiesiny wynosi zwykle 15 ml zawiesiny 3 razy dziennie.

WskazaniaZaburzenia motoryki przewodu pokarmowego określane jako zespół jelita drażliwego lub zaburzenia czynnościowe przewodu pokarmowego: bóle brzucha, stany skurczowe jelit, biegunki lub zaparcia. Ból związany z zaburzeniami czynnościowymi przewodu pokarmowego i dróg żółciowych.

PrzeciwwskazaniaNadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu. W przypadku granulatu przeciwwskazaniem do stosowania jest fenyloketonuria.

InterakcjeZotepina podawana równocześnie z trymebutyną może zwiększać działanie antycholinergiczne.

Ciąża i karmienieIstnieje prawdopodobieństwo, że preparat oddziałuje na płód. Nie należy stosować leku w ciąży. Nie wiadomo czy lek przenika do mleka matki, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania preparatu w okresie karmienia dziecka piersią.

Opakowaniatabletki 100 mg 20 szt.; granulat do zawiesiny 7,87 mg/g 250 ml.

granulat do przyg. zawiesiny 7,87 mg/g but. 250 ml tabl. powl. 100 mg 30 szt.linki sponsorowane, reklamy


drugs and supplements

WYKOP GOOGLE BLIPNIJ STUMBLEUPON WYSLIJ
kontakt  
preparaty na naczynka krwionośne produkty na paznokcie przeciw zmarszczkom wzmocnienie bioder menopauza paradontoza preparaty na ładne ciało młody wygląd kolagen wartościowy kolagen redukcja zmarszczek sport dla aktywnych problem z cellulitem łagodzenie zmarszczek kolagen na dekolt kolagen na piersi cera problem z cellulitem ładne włosy preparaty na naczynka krwionośne dziąsła produkty na paradontozę ładna cera łagodzenie zmarszczek produkty dla seniorów redukcja zmarszczek przeciw zmarszczkom kolagen na dekolt produkty na włosy młody wygląd najlepszy kolagen menopauza kolagen na piersi kolagen na dekolt redukcja zmarszczek produkty na piersi piękne paznokcie sport dla aktywnych wzmocnienie bioder kolagen na cerę menopauza cera preparaty na ładne ciało jędrne piersi
ładne włosy kolagen najlepszy kolagen kolagen na stawy produkty na paradontozę produkty na piersi kolagen na piersi problemy z dziąsłami kolagen produkty na paznokcie preparaty na ładne ciało preparaty na ładne ciało kolagen produkty na odporność dziąsła redukcja zmarszczek redukcja zmarszczek przeciw zmarszczkom produkty na paznokcie zmarszczki piękne paznokcie paradontoza produkty dla seniorów piękna cera przeciw zmarszczkom wzmocnienie bioder preparaty na ładne ciało paradontoza wzmocnienie bioder dziąsła preparaty na naczynka krwionośne cellulit menopauza produkty na dziąsła jędrne piersi problem z cellulitem piękna cera młody wygląd cera ranking kolagen produkty na włosy przeciw zmarszczkom najlepszy kolagen problemy z dziąsłami
design by anauk group ® © 2000 & 2018