anauk.net MEDYCYNA  
... bo życie jest piękne  
anauk group
ENCYKLOPEDIA LEKÓW ENCYKLOPEDIA ZDROWIA KLASYFIKACJA PROCEDUR MEDYCZNYCH WYKAZ JEDNOSTEK CHOROBOWYCH  
KALKULATOR ALERGIA ASTMA CUKRZYCA MIGRENA NADCIŚNIENIE NOWOTWORY OSTEOPOROZA
 
ALERGIA
ASTMA
CUKRZYCA
DIETA
GRYPA
JOGA
KALKULATOR
MIGRENA
NADCIŚNIENIE
NAZEWNICTWO MEDYCZNE
NOWOTWORY
OSTEOPOROZA
PROFILAKTYKA
PRZEZIĘBIENIE
PRZYCHODNIA
REUMATYZM
ENCYKLOPEDIA LEKÓW - opisy leków
wpisz szukaną frazę:

OPISY LEKÓW SKŁADNIKI LEKÓW LEKI ZWIĄZANE ZE SCHORZENIAMIlinki sponsorowane, reklamy

Spis alfabetyczny
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ż

ERADACIN
Forma leku:kapsułki 150 mg.

Zawartość substancja czynna - rosoxacin.
Sposób działaniaPreparat jest syntetycznym antybiotykiem nowej generacji z grupy chinolonów, działającym na bakterie Gram-ujemne. Eradacin uniemożliwia bakteriom namnażanie się w wyniku hamowaniu pewnego enzymu - gyrazy, niezbędnego w procesiesyntezy DNA.

Zastosowanie Ostre i niepowikłane przypadki rzeżączki oraz chlamydii. Zakażenia jelitowe.

Ostrzeżenie Leku nie wolno podawać osobom cierpiącym na epilepsję oraz pacjentom uczulonym na rosoxacin. Osoby cierpiące na niewydolność nerek lub wątroby powinny powiadomić o tym lekarza przed rozpoczęciem kuracji. Leku nie należy stosować pacjentom poniżej 18 roku życia. Preparat uczula na światło słoneczne. Osoby pozostające na kuracji lekiem powinny unikać nasłoneczniania, dotyczy to również tygodnia bezpośrednio po zakończeniu leczenia.
Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeśli Eradacin stosuje się jednocześnie z innymi lekami. Zamiar stosowania innych leków łącznie z antybiotykiem należy omówić z lekarzem.
Lek może upośledzać sprawność psychofizyczną, dlatego też nie wolno prowadzić pojazdów mechanicznych, ani wykonywać czynności precyzyjnych w trakcie jego stosowania.

Działania niepożądane> 1/100- Zawroty głowy, zmęczenie. Mdłości, wymioty, biegunka. Bóle głowy. Nadwrażliwość wzroku na silne światło oraz zmienione odczytywanie kolorów. Widzenie za mgłą oraz widzenie podwójne. Zjawiska zaburzeń wzrokowych występują ze szczególnym nasileniem po godzinie od momentu zażycia leku. Objawy te przemijają po zakończeniu kuracji.
1/1000- <1/1000- Świąd, wysypka i pokrzywka. Obrzęk twarzy oraz innych części ciała. Zmiany w obrazie krwi. Bóle stawów. Splątanie. Koszmarne sny. Skurcze mięśni. Zwiększone ciśnienie śródczaszkowe.

DawkowanieDawkę ustala lekarz.
Zazwyczaj w rzeżączce 300 mg jednorazowo na czczo. Leczenie partnera powinno się odbywać jednocześnie. W zakażeniach jelitowych 150 mg rano i wieczorem przez 5 dni. Już po paru dawkach następuje wyraźna poprawa zdrowia, nie oznacza to jednak, że kurację można zakończyć. Przedwczesne zakończenie leczenia grozi bowiem nawrotem infekcji.

Ciąża i karmienieNie wolno podawać leku w okresie ciąży ani w okresie karmienia piersią.

Opakowaniatabletki 150 mg 20 szt.linki sponsorowane, reklamy


drugs and supplements

WYKOP GOOGLE BLIPNIJ STUMBLEUPON WYSLIJ
kontakt  
design by anauk group ® © 2000 & 2018