anauk.net MEDYCYNA  
... bo życie jest piękne  
anauk group
ENCYKLOPEDIA LEKÓW ENCYKLOPEDIA ZDROWIA KLASYFIKACJA PROCEDUR MEDYCZNYCH WYKAZ JEDNOSTEK CHOROBOWYCH  
KALKULATOR ALERGIA ASTMA CUKRZYCA MIGRENA NADCIŚNIENIE NOWOTWORY OSTEOPOROZA
 
ALERGIA
ASTMA
CUKRZYCA
DIETA
GRYPA
JOGA
KALKULATOR
MIGRENA
NADCIŚNIENIE
NAZEWNICTWO MEDYCZNE
NOWOTWORY
OSTEOPOROZA
PROFILAKTYKA
PRZEZIĘBIENIE
PRZYCHODNIA
REUMATYZM
ENCYKLOPEDIA LEKÓW - opisy leków
wpisz szukaną frazę:

OPISY LEKÓW SKŁADNIKI LEKÓW LEKI ZWIĄZANE ZE SCHORZENIAMIlinki sponsorowane, reklamy

Spis alfabetyczny
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ż

GINKOFAR
ATC:N06DX

Forma leku:tabletki powlekane 40 mg

Zawartość substancja czynna - miłorząb japoński

Jedna tabletka zawiera 40 mg wyciągu suchego z liści miłorzębu japońskiego (Ginkgo bilobae fol.extr. sicc.), zawierającego 24% ginkgoflawonoglikozydów i 6% laktonów terpenowych oraz następujące substancje pomocnicze: laktoza, poliwinylopirolidon, glikol polietylenowy, hydroksypropylometyloceluloza, stearynian magnezu, dwutlenek tytanu, koloidalny dwutlenek krzemu, tlenek żelaza.
Sposób działaniaWyciąg z liści miłorzębu japońskiego zawiera substancje wzmagające krążenie krwi w drobnych naczyńkach krwionośnych obwodowych i mózgowych. Stymuluje rozwój nowych naczyniek krwionośnych w razie zaburzeń krążenia - zakrzepów krwi lub zwapnień. Preparat nie powoduje zmian w ciśnieniu tętniczym lub zmian w pracy serca. W wyniku działania miłorzębu japońskiego poprawia się pamięć, koncentracja uwagi oraz sprawność psychiczna i fizyczna.

Zespół substancji czynnych zawartych w suchym ekstrakcie z miłorzębu japońskiego zwiększa tolerancję tkankową, również mózgu, na niedotlenienie. Znosi skurcz naczyń, zmniejsza lepkość krwi i agregację krwinek, dzięki czemu następuje zwiększenie mikrokrążenia tkankowego krwi. Właściwości te wpływają również korzystnie na funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego.
Ekstrakt miłorzębu japońskiego neutralizuje wolne rodniki i działa neuroprotekcyjnie. Obserwuje się, iż wpływa on w niewielkim stopniu na łagodniejszy przebieg choroby Alzheimera oraz jaskry.
Kliniczne działanie polega na :

* zmniejszeniu niedokrwienia mózgu,
* usprawnieniu przepływu mózgowego oraz obwodowego w kończynach dolnych,
* ochronie komórek przed niedotlenieniem,
* hamowanie agregacji płytek krwi i zwiększenie płynności krwi.

ZastosowaniePomocniczo w leczeniu zaburzeń ukrwienia mózgu, objawiających się bólami i zawrotami głowy, zaburzeniami równowagi, pogorszeniem pamięci, szumem w uszach, pogorszeniem słuchu oraz obniżeniem sprawności intelektualnej. Zaburzenia krążenia obwodowego krwi - chromanie przestankowe.

OstrzeżenieNie należy podawać pacjentom uczulonym na miłorząb japoński. Działanie leku następuje po miesiącu kuracji. Osoby powyżej lat 65 powinny kontynuować leczenie, przez co najmniej 3 miesiące.


Lek jest bezpieczny i jego stosowanie nie wymaga zachowania żadnych specjalnych środków ostrożności.

Działania niepożądaneNiekiedy mogą pojawić się miejscowe reakcje skórne, bóle głowy lub zaburzenia trawienne.


Ginkofar jest dobrze tolerowany. Rzadko występują objawy zaburzeń żołądkowo-jelitowych oraz bóle głowy. Brak jest interakcji z innymi lekami. Lek może być stosowany u cukrzyków.

Rzadko występują dolegliwości żołądkowo-jelitowe. U osób szczególnie wrażliwych mogą wystąpić bóle głowy, alergie skórne.

DawkowanieZazwyczaj 1 kapsułka trzy razy dziennie po jedzeniu.


Ginkofar przyjmuje się doustnie Stosuje się 3 razy dziennie po jednej tabletce, po posiłku, popijając tabletkę płynem. Terapia powinna trwać 8-12 tygodni. Pierwsze objawy poprawy występują zwykle po około 4 tygodniach kuracji. Po kuracji zasadniczej, wskazane jest dalsze przyjmowanie leku 2 razy dziennie po 1 tabletce. Ginkofar jest lekiem dobrze tolerowanym i może być podawany przez dłuższy czas.

WskazaniaGinkofar stosuje się w leczeniu i profilaktyce zaburzeń krążenia mózgowego i obwodowego, miażdżycy naczyń i związanych z tym objawach takich jak:
utrudniona koncentracja myślowa i zaburzenia pamięci,

* zawroty i bóle głowy,
* szum w uszach,
* zaburzenia w ukrwieniu kończyn dolnych (uczucie zimna i bóle w stopach),
* osłabienie słuchu i wzroku.

PrzeciwwskazaniaAlergia na składniki leku, zła tolerancja leku.

InterakcjeWyciąg z liści miłorzębu japońskiego nie powinien być stosowany jednocześnie podczas długoterminowej terapii aspiryną, warfaryną oraz diuretykami tiazydowymi.

PrzedawkowaniePo przedawkowaniu jednorazowym lub wielokrotnym mogą wystąpić dolegliwości żołądkowo-jelitowe, gonitwa myśli oraz bóle głowy.

Wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchuGinkofar nie wywiera ujemnego wpływu na zdolność kierowania pojazdami mechanicznymi.

Ciąża i karmienieOgraniczone doświadczenia ze stosowaniem leku w okresie ciąży, należy, zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania preparatu podczas ciąży.
Nie wiadomo czy lek przenika do mleka matki, należy, zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania leku w okresie karmienia dziecka piersią.


Nie są znane niekorzystne działania wyciągu z miłorzębu na płód i noworodka. Z przyczyn ogólnolekarskich leku Ginkofarâ nie należy stosować w czasie ciąży i karmienia piersią.

Opakowaniatabletki powlekane 40 mg á 20 szt., á 60 szt

20, 60 i 90 tableteklinki sponsorowane, reklamy


drugs and supplements

WYKOP GOOGLE BLIPNIJ STUMBLEUPON WYSLIJ
kontakt  
problem z cellulitem preparaty na ładne ciało łagodzenie zmarszczek kolagen na cerę kolagen na dekolt jędrna skóra przeciw zmarszczkom piękne paznokcie produkty na paznokcie ranking kolagen sport dla aktywnych cera produkty na paradontozę produkty dla seniorów preparaty na ładne ciało redukcja zmarszczek najlepszy kolagen kolagen na cerę łagodzenie zmarszczek łagodzenie zmarszczek menopauza dziąsła kolagen na piersi ranking kolagen kolagen powiększanie piersi ładna cera kolagen na cerę ładne włosy bóle stawów powiększanie piersi kolagen na stawy kolagen kolagen na dekolt kolagen na cerę preparaty na ładne ciało powiększanie piersi piękne ciało ładna cera ładna cera problemy z dziąsłami cellulit ładne włosy ranking kolagen
najlepszy kolagen problemy z dziąsłami przeciw zmarszczkom produkty na odporność menopauza problem z cellulitem redukcja zmarszczek preparaty na ładne ciało produkty na piersi zmarszczki preparaty na ładne ciało preparaty na naczynka krwionośne menopauza produkty na włosy redukcja zmarszczek problem z cellulitem preparaty na ładne ciało produkty na paradontozę preparaty na ładne ciało jędrna skóra bóle stawów produkty dla sportowców menopauza sport dla aktywnych preparaty na ładne ciało menopauza produkty na paradontozę preparaty na naczynka krwionośne produkty na dziąsła wzmocnienie dziąseł i zębów sport dla aktywnych produkty na paradontozę kolagen na stawy cellulit produkty na dziąsła piękne ciało ładne włosy paradontoza produkty dla sportowców produkty na paznokcie piękne ciało przeciw zmarszczkom ładna cera kolagen na piersi
design by anauk group ® © 2000 & 2019