anauk.net MEDYCYNA  
... bo życie jest piękne  
anauk group
ENCYKLOPEDIA LEKÓW ENCYKLOPEDIA ZDROWIA KLASYFIKACJA PROCEDUR MEDYCZNYCH WYKAZ JEDNOSTEK CHOROBOWYCH  
KALKULATOR ALERGIA ASTMA CUKRZYCA MIGRENA NADCIŚNIENIE NOWOTWORY OSTEOPOROZA
 
ALERGIA
ASTMA
CUKRZYCA
DIETA
GRYPA
JOGA
KALKULATOR
MIGRENA
NADCIŚNIENIE
NAZEWNICTWO MEDYCZNE
NOWOTWORY
OSTEOPOROZA
PROFILAKTYKA
PRZEZIĘBIENIE
PRZYCHODNIA
REUMATYZM
ENCYKLOPEDIA LEKÓW - opisy leków
wpisz szukaną frazę:

OPISY LEKÓW SKŁADNIKI LEKÓW LEKI ZWIĄZANE ZE SCHORZENIAMIlinki sponsorowane, reklamy

Spis alfabetyczny
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ż

HUSTAGIL
Inne spotykane nazwy leku:Thymus vulgaris
Ziele Tymianku
Thymi herba
Eucalyptus oil
Olejek eukaliptusowy
Eucalypti oleum
Substancje czynne leku:Eukaliptusowy olejek
Goździkowy olejek
Tymiankowy olejek
Tymianku ziele

Forma leku:krople, maść, syrop.

Zawartośćsubstancje czynne - w kroplach i syropie: wyciąg z tymianku; w maści: olejek tymiankowy, sosnowy, eukaliptusowy, goździkowy.
Sposób działaniaKrople i syrop - Wyciąg z tymianku działa rozluźniająco, rozrzedza wydzielinę zalegającą w gardle, krtani i oskrzelach oraz ułatwia jej odkasływanie. Tymianek działa także przeciwbakteryjnie i przeciwgrzybiczo.
Maść - Olejki lotne zawarte w preparacie działają na drogi oddechowe stymulując wydzielanie gruczołów błon śluzowych oraz przywracając prawidłowe ruchy nabłonka rzęskowego. Olejki te mają ponadto działanie bakteriobójcze.

Zastosowanie Syrop i krople - Infekcje górnych dróg oddechowych. Męczący suchy kaszel. Ułatwianie odkrztuszania zalegającej wydzieliny oskrzelowej.
Maść - Przeziębienia, ostre objawy zapalenia oskrzeli, kaszel, grypa.

Ostrzeżenie Hustagilu w maści nie należy stosować w dychawicy oskrzelowej, kokluszu oraz w uczuleniu na którykolwiek ze składników preparatu.

Działania niepożądaneWzmożone skurcze oskrzeli, podrażnienie skóry i błon śluzowych, wysypka.

DawkowanieMaść - Nacierać małą ilością maści 3 razy w ciągu dnia klatkę piersiową. U małych dzieci stosować ostrożnie unikając kontaktu maści ze skórą twarzy i szyi.
Krople - dorośli 3 razy dziennie po 25-50 kropli; dzieci poniżej 5 roku życia - 3 razy dziennie po 5-10 kropli; dzieci 6-18 roku życia
3 razy dziennie po 12-25 kropli.
Syrop - dorośli 5 razy dziennie po 10 ml; dzieci poniżej 5 roku życia - 2,5 ml co 3 godziny; dzieci starsze 5 ml co 3 godziny.

Ciąża i karmieniePreparat może być stosowany w czasie ciąży i karmienia dziecka piersią.

Opakowaniakrople á 30 ml; maść á 45 g; syrop á 150 ml.linki sponsorowane, reklamy


drugs and supplements

WYKOP GOOGLE BLIPNIJ STUMBLEUPON WYSLIJ
kontakt  
produkty dla seniorów paradontoza przeciw zmarszczkom produkty na paradontozę produkty na dziąsła redukcja zmarszczek produkty dla seniorów produkty na dziąsła menopauza zmarszczki kolagen problem z cellulitem kolagen na piersi problem z cellulitem ładna cera wzmocnienie bioder piękna cera ładna cera najlepszy kolagen ładne włosy przeciw zmarszczkom ranking kolagen jędrna skóra produkty dla sportowców paradontoza łagodzenie zmarszczek menopauza piękne paznokcie piękne ciało produkty na piersi kolagen na dekolt preparaty na ładne ciało piękne ciało kolagen na dekolt sport dla aktywnych problemy z dziąsłami kolagen dla seniorów problem z cellulitem wzmocnienie dziąseł i zębów problem z cellulitem na odporność wzmocnienie bioder produkty dla sportowców dziąsła
menopauza produkty na paznokcie paradontoza sport dla aktywnych produkty na paznokcie kolagen preparaty na ładne ciało ranking kolagen powiększanie piersi sport dla aktywnych jędrne piersi produkty na dziąsła jędrna skóra kolagen na dekolt kolagen na piersi jędrne piersi wartościowy kolagen piękne paznokcie produkty na dziąsła redukcja zmarszczek produkty na paznokcie produkty dla seniorów powiększanie piersi problem z cellulitem produkty na włosy ładna cera powiększanie piersi problemy z dziąsłami cera kolagen produkty na piersi produkty na włosy wzmocnienie dziąseł i zębów piękna cera ranking kolagen wartościowy kolagen redukcja zmarszczek produkty dla sportowców produkty na włosy kolagen dla seniorów powiększanie piersi kolagen kolagen na dekolt kolagen na cerę
design by anauk group ® © 2000 & 2018