anauk.net MEDYCYNA  
... bo życie jest piękne  
anauk group
ENCYKLOPEDIA LEKÓW ENCYKLOPEDIA ZDROWIA KLASYFIKACJA PROCEDUR MEDYCZNYCH WYKAZ JEDNOSTEK CHOROBOWYCH  
KALKULATOR ALERGIA ASTMA CUKRZYCA MIGRENA NADCIŚNIENIE NOWOTWORY OSTEOPOROZA
 
ALERGIA
ASTMA
CUKRZYCA
DIETA
GRYPA
JOGA
KALKULATOR
MIGRENA
NADCIŚNIENIE
NAZEWNICTWO MEDYCZNE
NOWOTWORY
OSTEOPOROZA
PROFILAKTYKA
PRZEZIĘBIENIE
PRZYCHODNIA
REUMATYZM
ENCYKLOPEDIA LEKÓW - opisy leków
wpisz szukaną frazę:

OPISY LEKÓW SKŁADNIKI LEKÓW LEKI ZWIĄZANE ZE SCHORZENIAMIlinki sponsorowane, reklamy

Spis alfabetyczny
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ż

HYALGAN
Substancje czynne leku:Hialuronowy kwas

Forma leku:iniekcje 10 mg/ml

Zawartość substancja czynna - kwas hialuronowy
Sposób działaniaHialuronidaza występuje naturalnie w organizmie ludzkim. Największe jej stężenie występuje w tkance łącznej, chrząstkach stawowych, w płynie okołostawowym, w pępowinie i oku. HYALGAN jest produkowany z grzebieni kogucich. Mechanizm działania preparatu nie jest dostatecznie wyjaśniony. W gośćcu zmniejsza się koncentracja hialuronidazy w płynie okołostawowym. Badania wykazały, że iniekcja podstawowa HYALGAN stymuluje ustrój do syntezy własnej hialuronidazy.

ZastosowanieŁagodny lub umiarkowany gościec kolanowy.

OstrzeżenieBrak doświadczeń ze stosowania leku dzieciom. Preparat podlega w wysokim stopniu procesom oczyszczania, jednak ze względu na jego biologiczne pochodzenie nie można wykluczyć reakcji immunologicznej organizmu.

Działania niepożądane1/100
- Przejściowy ból w miejscu wstrzyknięcia leku.
- Uczucie ciepła oraz obrzęk.

DawkowanieDawkę ustala lekarz. Zazwyczaj zastrzyki podaje się raz w tygodniu w ciągu 5 kolejnych tygodni. Zastrzyki wykonuje wyłącznie służba zdrowia, która udziela bliższych informacji o leku.

Ciąża i karmienieOgraniczone doświadczenia ze stosowaniem leku w okresie ciąży, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania HYALGAN podczas ciąży.
Preparat przenika do mleka matki, lecz oddziaływanie leku na karmione dziecko jest mało prawdopodobne. Zamiar stosowania leku podczas karmienia piersią należy jednak omówić z lekarzem.

Opakowaniainiekcje dostawowe 10 mg/ml á 1 fiolka 2 ml.linki sponsorowane, reklamy


drugs and supplements

WYKOP GOOGLE BLIPNIJ STUMBLEUPON WYSLIJ
kontakt  
cellulit najlepszy kolagen redukcja zmarszczek paradontoza piękna cera piękne paznokcie kolagen kolagen na dekolt piękne paznokcie produkty na paradontozę młody wygląd jędrna skóra cera młody wygląd menopauza piękne paznokcie kolagen na cerę piękne paznokcie produkty na paradontozę ładna cera wzmocnienie bioder przeciw zmarszczkom kolagen bóle stawów piękna cera dziąsła bóle stawów ładna cera jędrna skóra piękna cera kolagen produkty dla seniorów produkty na włosy wzmocnienie dziąseł i zębów piękne paznokcie przeciw zmarszczkom problemy z dziąsłami problem z cellulitem powiększanie piersi piękna cera powiększanie piersi produkty na włosy ładna cera na odporność
preparaty na naczynka krwionośne kolagen na dekolt problem z cellulitem kolagen na dekolt kolagen dla seniorów wzmocnienie bioder produkty na paznokcie produkty na paradontozę cellulit produkty na paznokcie łagodzenie zmarszczek produkty na piersi łagodzenie zmarszczek wzmocnienie bioder kolagen na stawy powiększanie piersi preparaty na ładne ciało produkty dla sportowców jędrne piersi piękne paznokcie preparaty na ładne ciało paradontoza piękna cera preparaty na naczynka krwionośne problemy z dziąsłami wzmocnienie dziąseł i zębów najlepszy kolagen produkty na piersi cera kolagen na dekolt jędrna skóra problem z cellulitem kolagen na dekolt jędrne piersi powiększanie piersi problem z cellulitem produkty na dziąsła preparaty na ładne ciało produkty na piersi piękna cera produkty na włosy ładne włosy ładne włosy produkty na paznokcie
design by anauk group ® © 2000 & 2019