anauk.net MEDYCYNA  
... bo życie jest piękne  
anauk group
ENCYKLOPEDIA LEKÓW ENCYKLOPEDIA ZDROWIA KLASYFIKACJA PROCEDUR MEDYCZNYCH WYKAZ JEDNOSTEK CHOROBOWYCH  
KALKULATOR ALERGIA ASTMA CUKRZYCA MIGRENA NADCIŚNIENIE NOWOTWORY OSTEOPOROZA
 
ALERGIA
ASTMA
CUKRZYCA
DIETA
GRYPA
JOGA
KALKULATOR
MIGRENA
NADCIŚNIENIE
NAZEWNICTWO MEDYCZNE
NOWOTWORY
OSTEOPOROZA
PROFILAKTYKA
PRZEZIĘBIENIE
PRZYCHODNIA
REUMATYZM
ENCYKLOPEDIA LEKÓW - opisy leków
wpisz szukaną frazę:

OPISY LEKÓW SKŁADNIKI LEKÓW LEKI ZWIĄZANE ZE SCHORZENIAMIlinki sponsorowane, reklamy

Spis alfabetyczny
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ż

IBUPROM
Nazwa międzynarodowa:Ibuprofen
Substancje czynne leku:Ibuprofen

ATC:M01AE

Forma leku:tabletki powlekane 200 mg

Zawartość substancja czynna - ibuprofen

1 tabletka powlekana zawiera:
substancje czynne: ibuprofen 200 mg
substancje pomocnicze:

* w skład rdzenia tabletki wchodzą: celuloza sproszkowana (ELCEMA P-100), skrobia kukurydziana, skrobia żelowana, guma Guar, talk, krospowidon, krzemionka koloidalna, olej roślinny utwardzony.
* skład otoczki: hydroksypropyloceluloza, glikol polietylenowy, talk, żelatyna, sacharoza, kaolin, cukier konfekcjonowany (mieszanina sacharozy i skrobi kukurydzianej), węglan wapnia, talk, guma akacjowa, tytanu dwutlenek, syrop cukrowy, barwnik biały-Opalux White AS 7000, wosk Carnauba, wosk biały, tusz czarny Opacode Black S-1-8100 HV.
Sposób działaniaIbuprofen działa szybko zazwyczaj w ciągu 30 minut a efekt jego działania utrzymuje się przez 6-8 godzin. Preparat działa przeciwzapalnie, przeciwbólowo oraz przeciwgorączkowo. Przeciwzapalne i przeciwbólo...


Lek IBUPROM jest lekiem działającym przeciwbólowo (na poziomie centralnym i obwodowym). Stosowany jest w leczeniu stanu zapalnego, który jest jedną z przyczyn bólu (działanie obwodowe). Skutecznie obniża gorączkę (działanie centralne).
Wskazaniem do stosowania leku są dolegliwości bólowe o różnej etiologii o nasileniu słabym do umiarkowanego, w tym: bóle głowy, bóle zębów, bóle mięśniowe, bóle okolicy lędźwiowo-krzyżowej, bóle kostne i stawowe. Bolesne miesiączkowanie. Gorączka.

ZastosowanieChoroby reumatyczne. Bóle menstruacyjne. Bóle różnego pochodzenia.

OstrzeżenieIbuprofenu nie wolno podawać pacjentom cierpiącym na astmę, wrzód żołądka, uczulonym na kwas acetylosalicylowy lub ibuprofen. Preparatu nie wolno podawać w poważnych chorobach nerek lub wątroby, w poważnej niewydolności serca lub stanach zapalnych jelita grubego. Pacjenci cierpiący na zaburzenia w funkcji wątroby lub nerek, ze skłonnościami do krwawień, choroby tkanki łącznej (SLE - lupus erythematodes) powinni powiadomić o tym lekarza przed rozpoczęciem kuracji Ibuprofenem. Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeśli Ibuprofen stosuje się jednocześnie z innymi lekami. Zamiar stosowania innych leków jednocześnie z preparatem należy omówić z lekarzem.


Jeżeli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku.

Działania niepożądane>1/100
- Bóle brzucha, pieczenie w gardłe, mdłości, biegunka.
- Zmęczenie.
- Bóle głowy.
- Wysypka.

1/1000
- Reakcje alergiczne. Należy przerwać leczenie i skontaktować się z lekarzem w razie podejrzenia reakcji alergicznych.
- Oznakami uczulenia mogą być astma, katar oraz wysypka.
- Krwawienia z przewodu pokarmowego.
- Wrzód żołądka.
- Zaburzenia wzroku.
- Pogorszenie słuchu.
- Niepokój.
- Bezsenność.

<1/1000
- Niebakteryjne zapalenie opon mózgowych.
- Gromadzenie się wody w ustroju.
- Pęknięcie wrzodu żołądka.
- Depresja.
- Pogorszenie wzroku.
- Zaburzenia w pracy nerek i wątroby.
- Zmiany obrazu krwi.
- Ibuprofen może opóźniać krzepnięcie krwi.


* częste (1%-10% pacjentów) – nudności, wymioty, zgaga, niestrawność, wzdęcia, biegunki, zaparcia, ból w nadbrzuszu, duszność, zaostrzenie astmy oskrzelowej, bóle i zawroty głowy, nadpobudliwość, świąd, pokrzywka, plamica, wysypka, zatrzymywanie płynów i obrzęk.
* niezbyt częste (0,1%-1% pacjentów) – nadciśnienie, zaburzenia smaku, zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych AspAT i AlAT.
* rzadkie (0,01%-0,1 % pacjentów) – krwawienie z przewodu pokarmowego, senność lub bezsenność, zaburzenia krzepnięcia, trombocytopenia.
* bardzo rzadkie (< 0,01% pacjentów) – martwicze zmiany w obrębie brodawek nerkowych mogące powodować niewydolność nerek, niedokrwistość hemolityczna, granulocytopenia i małopłytkowość, dermatoza pęcherzowa (w tym złuszczające zapalenie skóry i rumień wielopostaciowy), nieswoiste reakcje alergiczne, anafilaksja, zaburzenia słuchu.

W przypadku doraźnego stosowania leku działania niepożądane występują rzadko.
U niektórych osób w czasie stosowania leku mogą wystąpić inne działania niepożądane. W przypadku wystąpienia innych objawów niepożądanych nie wymienionych w tej ulotce, należy poinformować o nich lekarza.

DawkowanieDawkę ustala lekarz. Zazwyczaj dawka dla pacjentów dorosłych w chorobach reumatycznych wynosi 400 mg 3 razy dziennie. Maksymalna dawka dzienna nie powinna przekroczyć 2400 mg. W bólach menstruacyjnych 400 mg 3 razy dziennie w razie potrzeby. Lek należy podawać w pierwszych oznakach miesiączki.
Ostre napady bólu - 200 lub 400 mg w dawce jednorazowej lub 3-4 razy dziennie po 400 mg. Zawiesinę i czopki stosuje się u pacjentów z utrudnieniami w połykaniu tabletek lub w stanach nudności i wymiotów - czopki.


Dorośli i dzieci powyżej 12 lat:
W doraźnym leczeniu: 1 do 2 tabletek doustnie co 4 do 6 godzin (nie należy stosować ilości większej niż 6 tabletek na dobę).
Leku nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.
Osoby w podeszłym wieku:
nie jest wymagana modyfikacja dawkowania.
W przypadku wrażenia, że działanie leku jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza.

W przypadku pominięcia dawki
Lek IBUPROM służy do doraźnego łagodzenia dolegliwości bólowych.
Nie stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

W przypadku zażycia większej dawki leku IBUPROM niż zalecana
Mogą wystąpić nasilone nudności, wymioty, bóle i zawroty głowy, bóle w obrębie jamy brzusznej, senność, zaburzenia rytmu serca, spadek ciśnienia tętniczego krwi, kwasica metaboliczna, gorączka, zaburzenia układu oddechowego i zaburzenia czynności nerek. W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

PrzeciwwskazaniaNie należy stosować leku jeśli:

* Wcześniej występowały objawy alergii na którykolwiek składnik leku,
* wykazano nadwrażliwość (katar, napad astmy, pokrzywka) na kwas acetylosalicylowy lub inny lek z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych.
* Występują następujące schorzenia: czynna lub niedawno przebyta choroba wrzodowa żołądka i(lub) dwunastnicy, skaza krwotoczna, ciężka niewydolność wątroby i(lub) nerek. III trymestr ciąży.
* Leku nie należy podawać dzieciom w wieku poniżej 12 lat.

Zachować szczególną ostrożność stosując lek IBUPROM jeśli

* Występuje astma oskrzelowa, choroba wrzodowa żołądka i(lub) dwunastnicy w wywiadzie, zaburzenia krzepnięcia krwi, nadciśnienie tętnicze, zaburzenie czynności wątroby i nerek.
* Prowadzona jest równocześnie terapia innym lekiem z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych.
* Ciąża i okres karmienia piersią.

InterakcjeNależy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych ostatnio lekach nawet tych, które wydawane są bez recepty. Jednoczesne podawanie z innymi lekami z grupy NLPZ może wywołać nasilenie działań niepożądanych. W przypadku równoczesnego stosowania kortykosteroidów, doustnych leków przeciwzakrzepowych (warfaryna, kumaryna), leków obniżających ciśnienie tętnicze krwi, leków moczopędnych, litu lub metotreksatu, zydowudyny przed przyjęciem leku należy zasięgnąć opinii lekarza. Także pacjenci z chorobą wieńcową leczeni kwasem acetylosalicylowym przed przyjęciem leku powinni skonsultować się z lekarzem.

Wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchuLek nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu.

UwagiStosowanie leku IBUPROM z jedzeniem i piciem:
Pokarm nie zmniejsza wchłaniania leku. Stosować lek po posiłku.

Ciąża i karmienieIstnieje prawdopodobieństwo, że preparat oddziałuje na płód. Nie wolno zażywać leku w okresie ciąży. Preparat przenika do mleka matki. Zamiar stosowania leku podczas karmienia piersią należy omówić z lekarzem.


Ciąża
Przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza. Nie należy stosować leku u kobiet w III trymestrze ciąży. Stosowanie leku u kobiet w ciąży jest dozwolone wyłącznie na zlecenie lekarza.

Karmienie piersią
Przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza. Ibuprofen przenika do mleka kobiecego w bardzo małej ilości i prawdopodobieństwo jego oddziaływania na karmione piersią niemowlęta jest niewielkie.

PrzechowywanieLek należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.
Lek przechowywać w temperaturze pokojowej tj. 15°C - 25°C.
Nie należy stosować leku po upływie terminu ważności zamieszczonym na opakowaniu.
W razie pytań lub wątpliwości, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Opakowaniatabletki powlekane 200 mg 10 szt., 50 szt.

2 szt. – 1 saszetka po 2 szt. 6 szt. – 1 blister po 6 szt. 10 szt. – 1 blister po 10 szt. 30 szt. – 1 słoik po 30 szt. 50 szt. – 1 słoik po 50 szt.linki sponsorowane, reklamy


drugs and supplements

WYKOP GOOGLE BLIPNIJ STUMBLEUPON WYSLIJ
kontakt  
produkty na dziąsła kolagen dla seniorów jędrne piersi produkty dla sportowców kolagen na dekolt powiększanie piersi kolagen na piersi produkty dla seniorów na odporność najlepszy kolagen jędrna skóra najlepszy kolagen zmarszczki produkty na paznokcie produkty na piersi zmarszczki wzmocnienie dziąseł i zębów produkty na piersi piękna cera kolagen na stawy problemy z dziąsłami problem z cellulitem powiększanie piersi kolagen na piersi ładne włosy wzmocnienie dziąseł i zębów wzmocnienie bioder problemy z dziąsłami menopauza preparaty na naczynka krwionośne preparaty na naczynka krwionośne piękne paznokcie produkty dla sportowców sport dla aktywnych produkty na dziąsła paradontoza paradontoza ranking kolagen produkty na paradontozę kolagen dla seniorów najlepszy kolagen piękne paznokcie na odporność kolagen na cerę
problemy z dziąsłami problem z cellulitem wzmocnienie bioder kolagen na dekolt cellulit kolagen dla seniorów zmarszczki powiększanie piersi problemy z dziąsłami dziąsła produkty na włosy produkty dla sportowców sport dla aktywnych produkty na odporność piękne paznokcie kolagen na cerę paradontoza ranking kolagen kolagen ładne włosy najlepszy kolagen powiększanie piersi kolagen kolagen dla seniorów ładna cera dziąsła problemy z dziąsłami wzmocnienie bioder kolagen na stawy młody wygląd produkty na dziąsła piękne ciało sport dla aktywnych zmarszczki menopauza paradontoza jędrne piersi produkty na paradontozę najlepszy kolagen wzmocnienie bioder menopauza cellulit piękne ciało młody wygląd
design by anauk group ® © 2000 & 2019