anauk.net MEDYCYNA  
... bo życie jest piękne  
anauk group
ENCYKLOPEDIA LEKÓW ENCYKLOPEDIA ZDROWIA KLASYFIKACJA PROCEDUR MEDYCZNYCH WYKAZ JEDNOSTEK CHOROBOWYCH  
KALKULATOR ALERGIA ASTMA CUKRZYCA MIGRENA NADCIŚNIENIE NOWOTWORY OSTEOPOROZA
 
ALERGIA
ASTMA
CUKRZYCA
DIETA
GRYPA
JOGA
KALKULATOR
MIGRENA
NADCIŚNIENIE
NAZEWNICTWO MEDYCZNE
NOWOTWORY
OSTEOPOROZA
PROFILAKTYKA
PRZEZIĘBIENIE
PRZYCHODNIA
REUMATYZM
ENCYKLOPEDIA LEKÓW - opisy leków
wpisz szukaną frazę:

OPISY LEKÓW SKŁADNIKI LEKÓW LEKI ZWIĄZANE ZE SCHORZENIAMIlinki sponsorowane, reklamy

Spis alfabetyczny
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ż

KERLONE
Substancje czynne leku:Betaxolol hydrochloride

Forma leku:tabletki powlekane 20 mg

Zawartość substancja czynna - betaxolol
Sposób działaniaKerlone jest selektywnym blokerem receptorów b1. Oznacza to, że lek blokuje działanie hormonów stresu zarówno w sytuacjach napięcia psychicznego, jak i wysiłku fizycznego. Prowadzi to do zwolnienia akcji serca (pulsu) oraz zmniejszenia objętości krwi pompowanej na minutę, co z kolei prowadzi do obniżenia ciśnienia krwi. Zredukowana praca serca zapobiega skurczowi naczyń wieńcowych, który pojawia się w sytuacji nadwerężenia serca na tle psychicznym lub fizycznym. W dawkach zalecanych Kerlone nie wpływa na oskrzela, tak że lek może być stosowany u pacjentów cierpiących na astmę. Obniżone ciśnienie tętnicze utrzymuje się przez 24 godziny po jednej dawce leku.

Zastosowanie Wysokie ciśnienie krwi, angina pektoris (choroba wieńcowa).

Ostrzeżenie Leku nie należy stosować w nieleczonej niewydolności serca, w bloku serca (zaburzeniach w systemie przewodzenia impulsów w sercu), lub w zbyt wolnej akcji serca. Przed rozpoczęciem kuracji pacjenci cierpiący na cukrzycę, astmę lub inne poważne trudności w oddychaniu, chromanie przestankowe oraz poważnie uszkodzone nerki powinni powiadomić o tym lekarza. Pacjenci cierpiący na dychawicę oskrzelową, powinni jednocześnie z Kerlone zażywać leki stymulujące receptory b 2.
Istotne jest również poinformowanie personelu służby zdrowia o fakcie zażywania Kerlonu przed ewentualnym zastosowaniem narkozy.
Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeśli preparat stosuje się jednocześnie z innymi lekami. Ewentualne stosowanie innych leków podczas kuracji betaxololem powinno być przekonsultowane z lekarzem. Nie wolno podawać jednocześnie z preparatem verapamilu oraz barbituratów. Przy jedno-czesnym stosowaniu diltiazemu, epinefryny, fenylpropalaminy, leków z grupy NSAID (preparaty przeciwbólowe), klonidyny oraz preparatów przeciw arytmiom należy zmodyfikować dozowanie Kerlonu. Zakończenie kuracji Kerlonem należy robić stopniowo zmniejszając dawkę w ciągu 7-10 dni, aż do zupełnego wycofania leku.
Nie wolno jednak samowolnie zmieniać zaleceń lekarza.

Działania niepożądane>1/100
- Zmęczenie lub słabość mięśni, które to objawy pojawiają się na początku leczenia i mają charakter przejściowy - zanikają w trakcie kontyuowania kuracji.
- Zimne kończyny, powolna akcja serca.
- Mdłości, biegunka.
- Zaburzenia snu.
- Duszność - brak tchu.

1/1000
- Przygnębienie.
- Halucynacje.
- Reakcje skórne - wysypka, zaczerwienienie skóry, zmniejszone wydzielanie gruczołów łzowych.
- Nadmierne pocenie się.
- Blok serca.

DawkowanieDawkę ustala lekarz. Zazwyczaj dawka dla pacjenta dorosłego w nadciśnieniu tętniczym oraz w dławicy bolesnej wynosi 10 mg raz dziennie. W razie niewystarczającego efektu dawkę można zwiększyć do 20 mg dziennie.

Ciąża i karmienieIstnieje prawdopodobieństwo, że preparat oddziałuje na płód. Nie wolno zażywać leku w okresie ciąży.
Preparat przenika do mleka matki, lecz oddziaływanie na karmione dziecko jest mało prawdopodobne. Zamiar stosowania leku podczas karmienia piersią należy jednak omówić z lekarzem.

PrzechowywanieLek należy chronić od światła i wilgoci oraz przechowywać w oryginalnym opakowaniu.

Opakowaniatabletki powlekane 20 mg 28 szt.linki sponsorowane, reklamy


drugs and supplements

WYKOP GOOGLE BLIPNIJ STUMBLEUPON WYSLIJ
kontakt  
kolagen na dekolt wartościowy kolagen ładna cera sport dla aktywnych kolagen na stawy produkty na piersi kolagen na cerę młody wygląd przeciw zmarszczkom redukcja zmarszczek preparaty na ładne ciało wzmocnienie bioder kolagen na piersi menopauza cellulit cera dziąsła piękne ciało produkty na dziąsła problem z cellulitem powiększanie piersi wzmocnienie bioder redukcja zmarszczek kolagen produkty dla sportowców paradontoza jędrne piersi piękna cera preparaty na naczynka krwionośne preparaty na naczynka krwionośne kolagen na cerę produkty na piersi dziąsła ładne włosy jędrna skóra problemy z dziąsłami zmarszczki sport dla aktywnych cera produkty na włosy kolagen na stawy jędrne piersi paradontoza produkty na odporność
preparaty na ładne ciało produkty dla seniorów problemy z dziąsłami zmarszczki produkty dla sportowców sport dla aktywnych piękna cera produkty na dziąsła bóle stawów produkty na dziąsła kolagen na cerę kolagen na piersi produkty na paradontozę dziąsła wzmocnienie dziąseł i zębów redukcja zmarszczek jędrne piersi kolagen na dekolt redukcja zmarszczek piękne ciało redukcja zmarszczek kolagen na piersi wzmocnienie bioder przeciw zmarszczkom problemy z dziąsłami piękne paznokcie ładne włosy kolagen na dekolt redukcja zmarszczek piękne ciało młody wygląd produkty dla sportowców jędrne piersi najlepszy kolagen redukcja zmarszczek młody wygląd cera produkty na piersi dziąsła kolagen na dekolt wartościowy kolagen jędrne piersi piękna cera kolagen na dekolt
design by anauk group ® © 2000 & 2019