anauk.net MEDYCYNA  
... bo życie jest piękne  
anauk group
ENCYKLOPEDIA LEKÓW ENCYKLOPEDIA ZDROWIA KLASYFIKACJA PROCEDUR MEDYCZNYCH WYKAZ JEDNOSTEK CHOROBOWYCH  
KALKULATOR ALERGIA ASTMA CUKRZYCA MIGRENA NADCIŚNIENIE NOWOTWORY OSTEOPOROZA
 
ALERGIA
ASTMA
CUKRZYCA
DIETA
GRYPA
JOGA
KALKULATOR
MIGRENA
NADCIŚNIENIE
NAZEWNICTWO MEDYCZNE
NOWOTWORY
OSTEOPOROZA
PROFILAKTYKA
PRZEZIĘBIENIE
PRZYCHODNIA
REUMATYZM
ENCYKLOPEDIA LEKÓW - opisy leków
wpisz szukaną frazę:

OPISY LEKÓW SKŁADNIKI LEKÓW LEKI ZWIĄZANE ZE SCHORZENIAMIlinki sponsorowane, reklamy

Spis alfabetyczny
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ż

LASTET
Substancje czynne leku:Etoposide

Forma leku:iniekcje 20 mg/ml; kapsułki 25 mg; 50 mg; 100 mg

Zawartość substancja czynna - etoposide
Sposób działaniaLASTET jest preparatem niszczącym komórki rakowe - cytostatykiem. Komórki nowotworowe różnią się od komórek zdrowych sposobem namnażania się, tzn. ich rozrost następuje w sposób inwazyjny i niekontrolowany, kosztem innych komórek. W złośliwych nowotworach krwi następuje zakłócenie procesu dojrzewania komórek, w związku z tym pojawia się wiele niedojrzałych ciałek krwi niezdolnych do spełniania swej roli. LASTET zapobiega dzieleniu się komórek lub niszczy komórki będące w fazie podziału. LASTET zostaje wydzielany z ustroju zarówno w moczu jak i kale.

ZastosowanieLeczenie nowotworów płuc, różnego typu nowotworów krwi, systemu limfatycznego, nowotworów jąder.

OstrzeżenieLek należy podawać ostrożnie pacjentom cierpiącym na zaburzenia w funkcji szpiku kostnego, niewydolność wątroby lub nerek.

Działania niepożądane>1/100
- Zmniejszenie liczby ciałek krwi. W trakcie przerwy w leczeniu przyrost krwinek powraca do normy. Przerwy w leczeniu są dlatego niezwykle ważne.
- Mdłości, wymioty.
- Wypadanie włosów.
- Objawy te mają charakter przejściowy.

1/100
- Biegunka, brak apetytu, zapalenie błony śluzowej jamy ustnej.

<1/1000
- Bóle brzucha.
- Wysypka i świąd.
- Zmęczenie.
- Reakcje uczuleniowe (zaburzenia oddechu, gorączka).

DawkowanieDawkę ustala lekarz. Leczenie odbywa się okresowo z przerwami. Jeden okres leczenia trwa 3-5 dni, następnie przerwa 3-4 tygodni. Zazwyczaj widoczna poprawa pacjenta następuje po kilku okresach leczenia. Kapsułki należy zażywać na czczo i popijać obficie. LASTET podaje się zazwyczaj łącznie z innymi cytostatykami. Zastrzyki wykonuje wyłącznie służba zdrowia, która udziela bliższych informacji o leku.

Ciąża i karmienieRyzyko uszkodzenia płodu. Nie wolno stosować leku podczas ciąży. Nie wiadomo czy lek przenika do mleka matki, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania leku w okresie karmienia dziecka piersią.

Opakowaniainiekcje 20 mg/ml á 10 ampułek po 5 ml; kapsułki 25 mg á 20 szt.; kapsułki 50 mg á 20 szt; kapsułki 100 mg á 10 szt.linki sponsorowane, reklamy


drugs and supplements

WYKOP GOOGLE BLIPNIJ STUMBLEUPON WYSLIJ
kontakt  
menopauza produkty na włosy zmarszczki preparaty na ładne ciało piękne ciało preparaty na naczynka krwionośne piękne paznokcie kolagen na dekolt ranking kolagen wartościowy kolagen powiększanie piersi ładne włosy kolagen na stawy produkty na piersi problemy z dziąsłami zmarszczki wartościowy kolagen ładne włosy ranking kolagen jędrna skóra cellulit ładna cera piękne paznokcie sport dla aktywnych kolagen na stawy produkty na dziąsła problemy z dziąsłami kolagen dla seniorów redukcja zmarszczek ładne włosy paradontoza ranking kolagen kolagen dla seniorów produkty dla seniorów piękna cera redukcja zmarszczek problem z cellulitem produkty na paznokcie sport dla aktywnych zmarszczki piękne paznokcie kolagen na piersi młody wygląd cera
produkty na odporność problemy z dziąsłami kolagen problem z cellulitem problem z cellulitem kolagen dla seniorów jędrna skóra produkty na paradontozę jędrne piersi ranking kolagen ładne włosy wzmocnienie bioder produkty na paradontozę zmarszczki paradontoza cera preparaty na ładne ciało piękna cera produkty na paradontozę piękna cera ładna cera produkty na piersi preparaty na naczynka krwionośne problem z cellulitem kolagen na piersi bóle stawów produkty na paznokcie powiększanie piersi preparaty na naczynka krwionośne sport dla aktywnych wzmocnienie bioder cellulit kolagen na stawy bóle stawów cera produkty na włosy piękne ciało wzmocnienie bioder wzmocnienie bioder redukcja zmarszczek kolagen na piersi ładna cera kolagen na piersi najlepszy kolagen
design by anauk group ® © 2000 & 2019