anauk.net MEDYCYNA  
... bo życie jest piękne  
anauk group
ENCYKLOPEDIA LEKÓW ENCYKLOPEDIA ZDROWIA KLASYFIKACJA PROCEDUR MEDYCZNYCH WYKAZ JEDNOSTEK CHOROBOWYCH  
KALKULATOR ALERGIA ASTMA CUKRZYCA MIGRENA NADCIŚNIENIE NOWOTWORY OSTEOPOROZA
 
ALERGIA
ASTMA
CUKRZYCA
DIETA
GRYPA
JOGA
KALKULATOR
MIGRENA
NADCIŚNIENIE
NAZEWNICTWO MEDYCZNE
NOWOTWORY
OSTEOPOROZA
PROFILAKTYKA
PRZEZIĘBIENIE
PRZYCHODNIA
REUMATYZM
ENCYKLOPEDIA LEKÓW - opisy leków
wpisz szukaną frazę:

OPISY LEKÓW SKŁADNIKI LEKÓW LEKI ZWIĄZANE ZE SCHORZENIAMIlinki sponsorowane, reklamy

Spis alfabetyczny
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ż

ATROVENT
Substancje czynne leku:Ipratropium bromide

Forma leku:aerozol 20 µg/dawkę

Inne leki związane ze schorzeniamiAstma oskrzelowa Oskrzeli zapalenie

Zawartość substancja czynna - ipratropium bromide.
Sposób działaniaAtrovent stosuje się w dychawicy oskrzelowej oraz chronicznym bronchicie (długotrwałym stanie zapalnym oskrzeli), aby rozszerzyć drogi oddechowe i ułatwić oddychanie. Atrovent działa w 3 minuty po jego zastosowaniu. Maksymalny efekt następuje po 1-2 godzinach i utrzymuje się przez około 6 godzin.

Zastosowanie Chroniczny bronchit. Astma.

Ostrzeżenie Nie należy stosować więcej inhalacji niż zalecił lekarz. Jeśli mimo inhalacji nie następuje poprawa należy skontaktować się z lekarzem. Jeśli substancja dostanie się do oka może zostać zakłócona akomodacja oka, co nie jest niebezpieczne i szybko ustępuje. W leczeniu wspomaganym innymi środkami przeciwastmowymi raportowano wypadki ostrej jaskry.

Działania niepożądane1/100- Suchość jamy ustnej, podrażnienie błon śluzowych gardła i przełyku. Ze względu na suchość jamy ustnej należy szczególnie dokładnie przestrzegać higieny zębów. <1/1000- Stan skurczu w oskrzelach.

DawkowanieDawkę ustala lekarz. Bardzo istotne jest stosowanie inhalatora we właściwy sposób. Dokładna instrukcja towarzyszy opakowaniu lekarstwa. Atrovent jest przewidziany do regularnego stosowania. Zazwyczaj dawka dla dorosłych i dzieci: 3-4 razy dziennie. Przed użyciem aerozol należy wstrząsnąć.

Ciąża i karmienieOgraniczone doświadczenia ze stosowaniem leku w okresie ciąży, trzeba zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania Atroventu podczas ciąży. Lek nie przenika do mleka matki.

Opakowaniaaerozol 6 mg/dawkę a 15 ml (300 dawek)linki sponsorowane, reklamy


drugs and supplements

WYKOP GOOGLE BLIPNIJ STUMBLEUPON WYSLIJ
kontakt  
produkty na włosy produkty na włosy piękne ciało piękne paznokcie produkty na piersi wzmocnienie bioder wzmocnienie bioder kolagen dziąsła cera jędrne piersi redukcja zmarszczek przeciw zmarszczkom dziąsła kolagen na cerę kolagen wartościowy kolagen jędrne piersi cera kolagen na dekolt zmarszczki zmarszczki produkty na dziąsła produkty na paradontozę kolagen ładna cera wzmocnienie dziąseł i zębów produkty na piersi ładna cera produkty na dziąsła piękna cera menopauza problem z cellulitem kolagen najlepszy kolagen najlepszy kolagen dziąsła produkty dla seniorów najlepszy kolagen jędrne piersi ranking kolagen produkty na odporność produkty na piersi preparaty na naczynka krwionośne
kolagen na piersi kolagen dla seniorów dziąsła menopauza preparaty na ładne ciało dziąsła ładna cera paradontoza menopauza kolagen dla seniorów wzmocnienie bioder piękne paznokcie produkty na piersi kolagen powiększanie piersi paradontoza produkty na włosy kolagen na piersi jędrne piersi kolagen na cerę piękne paznokcie cera przeciw zmarszczkom młody wygląd ładne włosy produkty na paznokcie bóle stawów bóle stawów kolagen dla seniorów paradontoza wartościowy kolagen produkty dla seniorów menopauza ładna cera wzmocnienie bioder kolagen na stawy kolagen na piersi problemy z dziąsłami produkty na paradontozę kolagen dla seniorów najlepszy kolagen kolagen na piersi sport dla aktywnych sport dla aktywnych
design by anauk group ® © 2000 & 2019