anauk.net MEDYCYNA  
... bo życie jest piękne  
anauk group
ENCYKLOPEDIA LEKÓW ENCYKLOPEDIA ZDROWIA KLASYFIKACJA PROCEDUR MEDYCZNYCH WYKAZ JEDNOSTEK CHOROBOWYCH  
KALKULATOR ALERGIA ASTMA CUKRZYCA MIGRENA NADCIŚNIENIE NOWOTWORY OSTEOPOROZA
 
ALERGIA
ASTMA
CUKRZYCA
DIETA
GRYPA
JOGA
KALKULATOR
MIGRENA
NADCIŚNIENIE
NAZEWNICTWO MEDYCZNE
NOWOTWORY
OSTEOPOROZA
PROFILAKTYKA
PRZEZIĘBIENIE
PRZYCHODNIA
REUMATYZM
ENCYKLOPEDIA LEKÓW - opisy leków
wpisz szukaną frazę:

OPISY LEKÓW SKŁADNIKI LEKÓW LEKI ZWIĄZANE ZE SCHORZENIAMIlinki sponsorowane, reklamy

Spis alfabetyczny
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ż

LOTENSIN
Substancje czynne leku:Benazepril

Forma leku:tabletki podzielne 5 mg; tabletki podzielne 10 mg; tabletki podzielne 20 mg;

Zawartośćsubstancja...
Zastosowanie Nadciśnienie samoistne oraz wtórne, pochodzenia nerkowego. Nie-wydolność krążeniowa. W leczeniu nad-ciśnienia można podawać preparat łącznie z innymi lekami obniżającymi ciśnienie, jak środki moczopędne lub blokery wapnia. W leczeniu niewydolności krążeniowej podaje się Lotensin łącznie z preparatami moczopędnymi oraz digitalisem.

Ostrzeżenie Leku nie wolno podawać pacjentom uczulonym na benazepril. Pacjenci wykazujący uczulenia jak: obrzęk twarzy, warg, języka oraz przełyku w wyniku np. ukąszeń insektów powinni powiadomić o tym lekarza przed rozpoczęciem kuracji benazeprilem. Pacjenci cierpiący na zaburzoną funkcję nerek, wady zastawek serca, osoby odwodnione w wyniku długotrwałych biegunek lub wymiotów, pacjenci pozostający na silnej kuracji odwadniającej i pozostający na bezsolnej diecie powinni powiadomić o tym lekarza przed rozpoczęciem kuracji Lotensinem. U tych pacjentów lekarz musi wyznaczyć specjalne dawkowanie leku. Należy pamiętać, że w zaburzonej funkcji nerek nie podaje się preparatów potasu ze względu na ryzyko zbyt wysokiego stężenia potasu we krwi.
Przed zabiegiem operacyjnym i zastosowaniem narkozy należy poinformować lekarza o pozostawaniu na kuracji Lotensinem, bowiem ciśnienie może ulec niebezpiecznemu obniżeniu. Preparatu nie podaje się dzieciom, gdyż brak doświadczeń ze stosowania leku u tej grupy pacjentów. Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeśli Lotensin stosuje się jednocześnie z innymi lekami. Zamiar stosowania innych leków podczas kuracji Lotensinem należy omówić z lekarzem.

Działania niepożądane1/100
- Bóle i zawroty głowy, uczucie bliskie omdlenia, zwłaszcza przy nagłej zmianie postawy na pionową, co zdarza się często po pierwszej dawce leku, gdy ciśnienie krwi obniża się.
- Zmęczenie, mdłości, biegunka, kaszel, bóle w klatce piersiowej.

1/1000- <1/1000
- Uczucie słabości.
- Przyspieszone bicie serca.
- Brak apetytu.
- Kwaśne odbicia, zmiana odczuć smakowych, zaparcie, zapalenie języka oraz błony śluzowej jamy ustnej.
- Wysypka i świąd, nadwrażliwość na promienie słoneczne.
- Wypadanie włosów.
- Duszności.
- Bóle przy połykaniu.
- Nasilenie astmy, chrypka, skurcz w oskrzelach.
- Zapalenie wątroby i trzustki.
- Zaburzenia snu, drażliwość.
- Mrowienie w kończynach.
- Wzmożone pocenie się.
- Splątanie, szum w uszach, zaburzenia wzroku.
- Upośledzenie funkcji nerek.
- Impotencja.
- Reakcje alergiczne, jak gorączka, bóle stawów i mięśni, pokrzywka, obrzęki twarzy, warg, języka i przełyku.

W razie wystąpienia duszności, obrzęków twarzy, warg i języka, uporczywych zawrotów głowy należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem i przerwać zażywanie leku.

DawkowanieDawkę ustala lekarz. Zazwyczaj 10-20 mg dziennie w jednej lub dwu dawkach. Masymalna dawka dobowa wynosi 40 mg.

Ciąża i karmienieIstnieje prawdopodobieństwo, że preparat oddziałuje na płód. Nie wolno zażywać leku w okresie ciąży. Preparat przenika do mleka matki. Zamiar stosowania leku podczas karmienia piersią należy omówić z lekarzem.

Opakowaniatabletki podzielne 5 mg 14 szt.; tabletki podzielne 10 mg 14 szt.; tabletki podzielne 20 mg 14 szt.linki sponsorowane, reklamy


drugs and supplements

WYKOP GOOGLE BLIPNIJ STUMBLEUPON WYSLIJ
kontakt  
kolagen redukcja zmarszczek bóle stawów najlepszy kolagen zmarszczki kolagen na cerę produkty dla seniorów piękna cera produkty na paradontozę paradontoza kolagen na dekolt ładna cera piękne paznokcie paradontoza dziąsła problem z cellulitem produkty na włosy wartościowy kolagen preparaty na naczynka krwionośne preparaty na ładne ciało redukcja zmarszczek kolagen na piersi piękne ciało ranking kolagen piękne ciało wzmocnienie bioder produkty dla seniorów redukcja zmarszczek produkty na dziąsła jędrna skóra preparaty na naczynka krwionośne piękne ciało produkty dla sportowców kolagen na dekolt cera paradontoza wartościowy kolagen kolagen na cerę jędrna skóra piękne paznokcie preparaty na naczynka krwionośne najlepszy kolagen problemy z dziąsłami dziąsła
produkty na włosy preparaty na naczynka krwionośne paradontoza wzmocnienie dziąseł i zębów najlepszy kolagen wzmocnienie bioder wzmocnienie bioder wartościowy kolagen młody wygląd zmarszczki cera kolagen dla seniorów kolagen na dekolt najlepszy kolagen preparaty na ładne ciało problemy z dziąsłami młody wygląd preparaty na naczynka krwionośne produkty dla sportowców produkty dla sportowców piękna cera produkty na paradontozę najlepszy kolagen produkty dla seniorów redukcja zmarszczek produkty na paradontozę bóle stawów powiększanie piersi wzmocnienie bioder problemy z dziąsłami problem z cellulitem piękne ciało piękne paznokcie problem z cellulitem problemy z dziąsłami produkty na paznokcie wzmocnienie bioder na odporność sport dla aktywnych cellulit łagodzenie zmarszczek preparaty na ładne ciało wartościowy kolagen ładna cera
design by anauk group ® © 2000 & 2019