anauk.net MEDYCYNA  
... bo życie jest piękne  
anauk group
ENCYKLOPEDIA LEKÓW ENCYKLOPEDIA ZDROWIA KLASYFIKACJA PROCEDUR MEDYCZNYCH WYKAZ JEDNOSTEK CHOROBOWYCH  
KALKULATOR ALERGIA ASTMA CUKRZYCA MIGRENA NADCIŚNIENIE NOWOTWORY OSTEOPOROZA
 
ALERGIA
ASTMA
CUKRZYCA
DIETA
GRYPA
JOGA
KALKULATOR
MIGRENA
NADCIŚNIENIE
NAZEWNICTWO MEDYCZNE
NOWOTWORY
OSTEOPOROZA
PROFILAKTYKA
PRZEZIĘBIENIE
PRZYCHODNIA
REUMATYZM
ENCYKLOPEDIA LEKÓW - opisy leków
wpisz szukaną frazę:

OPISY LEKÓW SKŁADNIKI LEKÓW LEKI ZWIĄZANE ZE SCHORZENIAMI



linki sponsorowane, reklamy





Spis alfabetyczny
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ż

PABITAN
Substancje czynne leku:Kofeina
Paracetamol

Forma leku:tabletki

Zawartość substancje czynne - paracetamol 500 mg, kofeina 65 mg
Sposób działaniaPABITAN jest preparatem złożonym. Paracetamol ma działanie uśmierzające ból oraz obniżające temperaturę ciała.

PABITAN uśmierza ból oraz obniża temperaturę w podobny sposób jak kwas acetylosalicylowy, lecz nie powoduje podrażnienia błon śluzowych przewodu pokarmowego. PABITAN nie wpływa na czynniki krwi decydujące o jej krzepliwości i dlatego może być używany przez osoby skłonne do krwawień. Lek jest na ogół dobrze tolerowany przez pacjentów reagujących alergicznie na kwas acetylosalicylowy. Efekt uśmierzania bólu wynika z tego, że PABITAN przeciwdziała powstawaniu pewnych substancji odpowiedzialnych za odczuwanie bólu, substancji które organizm produkuje w stanach zapalnych oraz w razie uszkodzeń tkanki. Jest prawdopodobne, że PABITAN unieszkodliwia pewne substancje uszkadzające tkanki (oksydanty). Efekt obniżania temperatury ciała wynika z tego, że PABITAN zwiększa wydalanie ciepła z organizmu. PABITAN nie obniża temperatury ciała, gdy ta jest w normie. Tabletki zaczynają działać po 30 minutach od chwili podania.

Benzoesan sodowy kofeiny daje efekt pobudzający i stymulujący, przeciwdziała uczuciu zmęczenia.

ZastosowaniePABITAN cum coffeino stosuje się wtedy, gdy pożądane jest pobudzenie pacjenta oraz usunięcie uczucia zmęczenia.

PABITAN cum coffeino stosuje się w celu uśmierzania różnego rodzaju bólu (zębów, głowy, bólów miesiączkowych, bólów mięśni oraz bólów reumatycznych) a także w stanach podwyższonej temperatury, w przeziębieniach.

OstrzeżenieJeśli PABITAN cum coffeino stosuje się w ciągu dłuższego okresu może pojawić się ból głowy po zaprzestaniu stosowania leku - jako objaw abstynencji.

Działania niepożądaneLek ma takie same działania uboczne jak PABITAN, a ponadto ze względu na zawartość kofeiny mogą się pojawić:

1/100
- Mdłości, niepokój, bezsenność, ból głowy, wzmożone wydzielanie moczu, przyspieszona akcja serca (zwiększona liczba uderzeń na minutę), drżenie kończyn.

1/1000-, <1/1000
- Dodatkowe uderzenia serca, szum w uszach, zaburzenia wzroku.

DawkowanieDorośli 2-3 tabletki 4 razy dziennie (najwyżej 4000 mg na dobę), dzieci o wadze 15-25 kg 0,5-1 tabletki 1-3 razy dziennie (najwyżej 1000 mg na dobę), o wadze 25-40 kg 1-2 tabletki 2-3 razy dziennie (najwyżej 2000 mg na dobę), o wadze ponad 40 kg, tak jak dorośli.

Ciąża i karmienieNie stwierdzono jakiegokolwiek szkodliwego wpływu preparatu na płód. Lek przenika do mleka matki, lecz oddziaływanie na karmione dziecko jest mało prawdopodobne. Należy jednak przedyskutować z lekarzem zamiar regularnego stosowania leku.

Opakowaniatabletki 10 szt., 12 szt., 20 szt., 24 szt.



linki sponsorowane, reklamy














drugs and supplements





WYKOP GOOGLE BLIPNIJ STUMBLEUPON WYSLIJ
kontakt  
design by anauk group ® © 2000 & 2018