anauk.net MEDYCYNA  
... bo życie jest piękne  
anauk group
ENCYKLOPEDIA LEKÓW ENCYKLOPEDIA ZDROWIA KLASYFIKACJA PROCEDUR MEDYCZNYCH WYKAZ JEDNOSTEK CHOROBOWYCH  
KALKULATOR ALERGIA ASTMA CUKRZYCA MIGRENA NADCIŚNIENIE NOWOTWORY OSTEOPOROZA
 
ALERGIA
ASTMA
CUKRZYCA
DIETA
GRYPA
JOGA
KALKULATOR
MIGRENA
NADCIŚNIENIE
NAZEWNICTWO MEDYCZNE
NOWOTWORY
OSTEOPOROZA
PROFILAKTYKA
PRZEZIĘBIENIE
PRZYCHODNIA
REUMATYZM
ENCYKLOPEDIA LEKÓW - opisy leków
wpisz szukaną frazę:

OPISY LEKÓW SKŁADNIKI LEKÓW LEKI ZWIĄZANE ZE SCHORZENIAMIlinki sponsorowane, reklamy

Spis alfabetyczny
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ż

RELIFEX
Substancje czynne leku:Nabumetone

Forma leku:tabletki powlekane 500 mg

Zawartość substancja czynna - nabumetone
Sposób działaniaNowy przeciwbólowy preparat niesteroidowy. Lek zapobiega syntezie prostaglandyn i w wyniku tego redukuje ból, jednocześnie jednak mniej drażni błony śluzowe żołądka niż pozostałe preparaty niesteroidowe, jak np. kwas acetylosalicylowy lub diklofenak. Preparat w przeciwieństwie do innych przeciwzapalnych leków niesteroidowych nie ma wpływu na płytki krwi, tj. nie przedłuża krzepnięcia krwi. Działanie leku następuje po 1-2 godzin od jego zażycia.

Zastosowanie Reumatoidalne zapalenie stawów. Choroby zwyrodnieniowe stawów.

Ostrzeżenie Pacjenci uczuleni na nabumetone, kwas acetylosalicylowy, lub pozostałe leki z grupy przeciwzapalnych niesteroidowych nie mogą zażywać Relifexu. Leku nie wolno podawać pacjentom cierpiącym na chorobę wrzodową żołądka lud dwunastnicy. Cierpiący na niewydolność nerek lub wątroby, nadciśnienie tętnicze lub niewydolność serca powinni powiadomić o tym lekarza przed rozpoczęciem kuracji. Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeśli preparat stosuje się jednocześnie z innymi lekami. Należy omówić z lekarzem ewentualne stosowanie innych leków podczas kuracji Relifexem. Leku nie należy podawać łącznie z triklopidyną. Relifex może zmniejszać dzia-łanie hydantoiny, glikozydów nasercowych, cyklosporyn oraz sulfonamidów. Ze względu na brak doświadczeń preparatu nie podaje się dzieciom. Lek może upośledzać sprawność psychofizyczną, dlatego też nie należy prowadzić pojazdów mechanicznych, ani wykonywać czynności precyzyjnych w trakcie jego stosowania.

Działania niepożądane1/100
- Uczucie zmęczenia.
- Obrzęki kończyn.
- Zaburzenia snu.
- Bóle brzucha.
- Mdłości, biegunka.
- Wzdęcia.
- Niestrawność.
- Zaparcie.
- Suchość błon śluzowych jamy ustnej (dlatego niezbędna jest dokładna higiena zębów po każdym posiłku).
- Wysypka ze świądem.
- Zaburzenia wzroku, widzenie przez mgłę.
- Szum w uszach.
- Bóle i zawroty głowy.

1/1000
- Zadyszka i brak tchu.
- Lęk i depresja.
- Wrzód żołądka.
- Uczulenie na promienie słoneczne.

<1/1000
- Splątanie.
- Zmniejszenie popędu płciowego.
- Zaburzenia w funkcji wątroby.
- Żółtaczka.
- Szok anafilaktyczny.
- Spadek liczby trombocytów.
- Uszkodzenie nerek.
- Zaburzenia miesiączkowania.
- Krwawienie z przewodu pokarmowego.

DawkowanieDawkę ustala lekarz. Zazwyczaj 500-1000 mg jednorazowo na noc.

Ciąża i karmienieIstnieje prawdopodobieństwo, że preparat oddziałuje płód. Ryzyko podawania leku w czasie ciąży powinien rozważyć lekarz.
Istnieje prawdopodobieństwo, że preparat oddziałuje na karmione dziecko. Nie wolno zażywać leku w okresie karmienia.

Opakowaniatabletki powlekane 500 mg 20 szt.linki sponsorowane, reklamy


drugs and supplements

WYKOP GOOGLE BLIPNIJ STUMBLEUPON WYSLIJ
kontakt  
redukcja zmarszczek kolagen na cerę kolagen dla seniorów cera produkty na paznokcie redukcja zmarszczek produkty na paznokcie jędrna skóra dziąsła kolagen na piersi redukcja zmarszczek dziąsła bóle stawów kolagen młody wygląd kolagen na cerę cellulit kolagen na dekolt kolagen dla seniorów zmarszczki kolagen dla seniorów redukcja zmarszczek kolagen na piersi zmarszczki młody wygląd zmarszczki łagodzenie zmarszczek produkty na piersi piękna cera paradontoza na odporność piękna cera ładne włosy cellulit kolagen produkty na dziąsła młody wygląd sport dla aktywnych dziąsła dziąsła kolagen kolagen na stawy sport dla aktywnych łagodzenie zmarszczek
ranking kolagen ładne włosy wartościowy kolagen piękne paznokcie problem z cellulitem przeciw zmarszczkom bóle stawów paradontoza wzmocnienie dziąseł i zębów cellulit produkty na piersi cellulit ładne włosy kolagen na dekolt piękna cera produkty na włosy piękna cera preparaty na ładne ciało bóle stawów cera produkty na paznokcie produkty na piersi paradontoza preparaty na ładne ciało piękne paznokcie ładne włosy zmarszczki cera kolagen na piersi cera wzmocnienie dziąseł i zębów produkty dla sportowców wzmocnienie dziąseł i zębów menopauza piękne paznokcie preparaty na naczynka krwionośne preparaty na ładne ciało menopauza redukcja zmarszczek wzmocnienie bioder zmarszczki piękne ciało zmarszczki kolagen na cerę
design by anauk group ® © 2000 & 2019