anauk.net MEDYCYNA  
... bo życie jest piękne  
anauk group
ENCYKLOPEDIA LEKÓW ENCYKLOPEDIA ZDROWIA KLASYFIKACJA PROCEDUR MEDYCZNYCH WYKAZ JEDNOSTEK CHOROBOWYCH  
KALKULATOR ALERGIA ASTMA CUKRZYCA MIGRENA NADCIŚNIENIE NOWOTWORY OSTEOPOROZA
 
ALERGIA
ASTMA
CUKRZYCA
DIETA
GRYPA
JOGA
KALKULATOR
MIGRENA
NADCIŚNIENIE
NAZEWNICTWO MEDYCZNE
NOWOTWORY
OSTEOPOROZA
PROFILAKTYKA
PRZEZIĘBIENIE
PRZYCHODNIA
REUMATYZM
ENCYKLOPEDIA LEKÓW - opisy leków
wpisz szukaną frazę:

OPISY LEKÓW SKŁADNIKI LEKÓW LEKI ZWIĄZANE ZE SCHORZENIAMIlinki sponsorowane, reklamy

Spis alfabetyczny
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ż

TILARIN
Substancje czynne leku:Nedocromil sodium

Forma leku:aerozol 1,0%

Zawartość substancja czynna - nedocromil
Sposób działaniaTILARIN przeciwdziała wytwarzaniu się w komórkach układu oddechowego substancji, które powodują obrzmienia, gęstą wydzielinę, oraz stany zapalne. Do substancji tych należą histaminy, prostaglandyny i leukotrieny.

ZastosowanieZapobiegawczo w astmie. Duszności spowodowanej wysiłkiem fizycznym, zimnym powietrzem, drażniącymi zapachami można zapobiegać w przypadkach, jeśli dawkę leku zastosuje się bezpośrednio przed wysiłkiem.
TILARIN nie powstrzymuje trwającego napadu dławicy i dlatego nie jest celowe jego stosowanie w trakcie napadu.

OstrzeżeniePreparatu nie wolno podawać osobom uczulonym na sodium nedocromil.
Nie należy nagle przerywać leczenia bez porozumienia z lekarzem, nawet jeśli ataki dławicy piersiowej całkowicie lub częściowo ustąpiły. Atak bowiem może się pojawić jako następstwo nagłego przerwania leczenia. Dawkę należy stopniowo zmniejszać pod kontrolą lekarską aż do ustania podawania leku. Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeśli TILARIN stosuje się jednocześnie z innymi lekami. Zamiar stosowania innych leków jednocześnie z TILARIN należy omówić z lekarzem. Leku nie stosuje się dzieciom poniżej 6 roku życia.

Działania niepożądane1/100
- Łagodne podrażnienie gardła, gorzki posmak w ustach oraz kaszel bezpośrednio po zastosowaniu preparatu.
- Przemijający ból i zawroty głowy.
- Wysypka.
- Lekki skurcz oskrzeli.
- W razie pojawienia się skurczu oskrzeli należy skontaktować się z lekarzem.

<1/1000
- Silny skurcz oskrzeli.

DawkowanieDawkę ustala lekarz. Zazwyczaj dawka dla dorosłych wynosi 4 mg (2 rozpylenia) 2 razy dziennie. Przed zastosowaniem leku wskazane jest oczyszczenie dróg oddechowych z wydzieliny.

Ciąża i karmienieOgraniczone doświadczenia ze stosowaniem leku w okresie ciąży, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania preparatu podczas ciąży.
Nie wiadomo czy lek przenika do mleka matki, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania leku w okresie karmienia dziecka piersią.

Opakowaniaaerozol 1,0%, 15 mllinki sponsorowane, reklamy


drugs and supplements

WYKOP GOOGLE BLIPNIJ STUMBLEUPON WYSLIJ
kontakt  
kolagen na dekolt piękna cera jędrne piersi kolagen na dekolt jędrne piersi produkty na paznokcie jędrna skóra łagodzenie zmarszczek ranking kolagen zmarszczki bóle stawów kolagen na piersi cera redukcja zmarszczek produkty na paradontozę piękna cera kolagen na piersi sport dla aktywnych kolagen preparaty na ładne ciało produkty dla sportowców piękne ciało redukcja zmarszczek produkty dla sportowców najlepszy kolagen wzmocnienie bioder produkty dla seniorów piękne ciało preparaty na ładne ciało dziąsła bóle stawów produkty na paznokcie kolagen na dekolt preparaty na ładne ciało wzmocnienie bioder piękne ciało preparaty na ładne ciało łagodzenie zmarszczek kolagen na piersi kolagen dla seniorów kolagen na piersi sport dla aktywnych łagodzenie zmarszczek wzmocnienie bioder
problem z cellulitem produkty dla seniorów piękna cera piękne ciało cera cera łagodzenie zmarszczek produkty na paznokcie wzmocnienie dziąseł i zębów bóle stawów redukcja zmarszczek kolagen na stawy cera menopauza ładne włosy młody wygląd problem z cellulitem bóle stawów ładne włosy produkty dla seniorów ładne włosy młody wygląd kolagen na stawy produkty na dziąsła menopauza preparaty na ładne ciało kolagen na stawy produkty dla seniorów młody wygląd produkty na włosy cera preparaty na naczynka krwionośne produkty dla seniorów produkty na piersi kolagen na dekolt problemy z dziąsłami kolagen na piersi ranking kolagen produkty na paznokcie produkty na paznokcie produkty na paznokcie redukcja zmarszczek produkty na paradontozę kolagen na piersi
design by anauk group ® © 2000 & 2019