anauk.net MEDYCYNA  
... bo życie jest piękne  
anauk group
ENCYKLOPEDIA LEKÓW ENCYKLOPEDIA ZDROWIA KLASYFIKACJA PROCEDUR MEDYCZNYCH WYKAZ JEDNOSTEK CHOROBOWYCH  
KALKULATOR ALERGIA ASTMA CUKRZYCA MIGRENA NADCIŚNIENIE NOWOTWORY OSTEOPOROZA
 
ALERGIA
ASTMA
CUKRZYCA
DIETA
GRYPA
JOGA
KALKULATOR
MIGRENA
NADCIŚNIENIE
NAZEWNICTWO MEDYCZNE
NOWOTWORY
OSTEOPOROZA
PROFILAKTYKA
PRZEZIĘBIENIE
PRZYCHODNIA
REUMATYZM
ENCYKLOPEDIA LEKÓW - opisy leków
wpisz szukaną frazę:

OPISY LEKÓW SKŁADNIKI LEKÓW LEKI ZWIĄZANE ZE SCHORZENIAMIlinki sponsorowane, reklamy

Spis alfabetyczny
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ż

BARIUM SULFURICUM
Substancje czynne leku:Barium sulfate

Forma leku:zawiesina 1000 mg/ml.

Zawartość substancja czynna - barium sulfate.
Sposób działaniaSiarczan barowy jest środkiem cieniującym do diagnostyki radiologicznej. Nie wchłania się z przewodu pokarmowego i nie powoduje zatruć. W badaniu diagnostycznym stosuje się jednocześnie leki przyspieszające pasaż jelitowy. Przed dokonaniem badania diagnostycznego stosuje się zwykle pacjentowi lewatywę w celu dokładnego przeczyszczenia jelit.

Zastosowanie Badania radiologiczne przewodu pokarmowego.

Działania niepożądaneBrak danych statystycznych. Preparat może wywołać przejściowe zaparcie, jeśli jest stosowany we wlewie doodbytniczym. Przedostanie się preparatu do naczyń grozi zatorem. U ludzi w podeszłym wieku siarczan barowy może zalegać 4-6 dni po zabiegu.

DawkowanieZawiesinę pije się w czasie badania według zaleceń radiologa. Zazwyczaj na jedno badanie potrzeba 80-200 ml zawiesiny. Preparat można zastosować również doodbytniczo zmieszany z wodą w stosunku 1:1.
Zawiesinę przed użyciem wstrząsnąć.

Opakowaniazawiesina 1000 mg/ml a 200 ml.linki sponsorowane, reklamy


drugs and supplements

WYKOP GOOGLE BLIPNIJ STUMBLEUPON WYSLIJ
kontakt  
najlepszy kolagen młody wygląd produkty dla sportowców powiększanie piersi piękna cera kolagen sport dla aktywnych najlepszy kolagen wzmocnienie dziąseł i zębów cellulit ładne włosy ranking kolagen preparaty na naczynka krwionośne cera ranking kolagen jędrna skóra bóle stawów kolagen na dekolt wzmocnienie bioder łagodzenie zmarszczek piękna cera produkty na paznokcie cellulit przeciw zmarszczkom bóle stawów produkty na paradontozę preparaty na naczynka krwionośne preparaty na naczynka krwionośne młody wygląd problemy z dziąsłami piękne ciało menopauza piękna cera kolagen na stawy produkty na włosy piękna cera piękna cera paradontoza przeciw zmarszczkom dziąsła redukcja zmarszczek sport dla aktywnych kolagen na cerę cellulit
redukcja zmarszczek powiększanie piersi kolagen kolagen na stawy ładna cera paradontoza ranking kolagen preparaty na ładne ciało kolagen na piersi paradontoza menopauza produkty na włosy dziąsła menopauza produkty dla sportowców zmarszczki wzmocnienie bioder produkty dla seniorów paradontoza ładne włosy wzmocnienie bioder produkty na paradontozę produkty dla sportowców dziąsła kolagen na stawy kolagen na dekolt kolagen kolagen dla seniorów produkty na paznokcie jędrne piersi piękne ciało produkty na włosy preparaty na naczynka krwionośne cera kolagen na stawy przeciw zmarszczkom wzmocnienie dziąseł i zębów problemy z dziąsłami kolagen na stawy produkty na paznokcie wartościowy kolagen produkty dla sportowców najlepszy kolagen preparaty na ładne ciało
design by anauk group ® © 2000 & 2019