anauk.net MEDYCYNA  
... bo życie jest piękne  
anauk group
ENCYKLOPEDIA LEKÓW ENCYKLOPEDIA ZDROWIA KLASYFIKACJA PROCEDUR MEDYCZNYCH WYKAZ JEDNOSTEK CHOROBOWYCH  
KALKULATOR ALERGIA ASTMA CUKRZYCA MIGRENA NADCIŚNIENIE NOWOTWORY OSTEOPOROZA
 
ALERGIA
ASTMA
CUKRZYCA
DIETA
GRYPA
JOGA
KALKULATOR
MIGRENA
NADCIŚNIENIE
NAZEWNICTWO MEDYCZNE
NOWOTWORY
OSTEOPOROZA
PROFILAKTYKA
PRZEZIĘBIENIE
PRZYCHODNIA
REUMATYZM
ENCYKLOPEDIA LEKÓW - opisy leków
wpisz szukaną frazę:

OPISY LEKÓW SKŁADNIKI LEKÓW LEKI ZWIĄZANE ZE SCHORZENIAMIlinki sponsorowane, reklamy

Spis alfabetyczny
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ż

BERODUAL N
Nazwa międzynarodowa:Fenoterol + Ipratropium bromide
ATC:R03AK

Forma leku:płyn do inhalacji [z nebulizatora] 0,5/0,25 mg/ml lub aerozol wziewny [roztwór] 50 /20 µg/dawkę

Zawartośćsubstancje czynne - fenoterol hydrobromide+ipratropium bromide.
Sposób działaniaBerodual stosuje się w celu rozluęnienia mięśni oskrzeli i dzięki temu ułatwienia oddychania. Preparat daje efekt po 3-5 minutach od momentu zastosowania go, który to efekt trwa do 8 godzin. Maksymalne działanie leku następuje po 1-2 godzinach.

OstrzeżenieNie należy brać więcej inhalacji aniżeli zalecił lekarz. Niezwłocznie skontaktować się z lekarzem, jeśli mimo stosowania preparatu astma nie ustępuje. Jeżeli środek dostanie się do oka, może przejściowo zakłócić akomodację. Pacjenci cierpiący na niedostatek potasu, wzmożoną czynność tarczycy lub niewydolność serca powinni powiadomić o tym lekarza przed rozpoczęciem kuracji. Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeśli Berodual stosuje się jednocześnie z innymi lekami.

Działania niepożądane1/100- Suchość błon śluzowych jamy ustnej, dlatego dokładna higiena zębów jest niezbędna; podrażnienie gardła i przełyku. Ze względu na zawartość fenoterolu może pojawić się przyspieszone bicie serca i drżenie rąk.
<1/1000- Skurcz oskrzeli.

DawkowanieDawkę ustala lekarz. Aerozol zapobiegawczo stosuje się zazwyczaj 3 razy dziennie 1-2 wdechów. W razie potrzeby (brak tchu) u dorosłych oraz dzieci w wieku szkolnym - 2 wdechy. W razie braku efektu można aerozol użyć ponownie po upływie 5-10 minut. Jednak z kolejnym użyciem leku trzeba poczekać co najmniej 2 godziny. Przed każdym użyciem należy aerozol wstrząsnąć.
Roztwór do inhalacji stosuje się 3-6 razy dziennie po 2-8 kropli preparatu na 3 ml wody. Inhalacje można robić najczęściej co 2 godziny.

Wskazania * Chroniczny bronchit (długotrwały stan zapalny oskrzeli)
* astma

Ciąża i karmienieOgraniczone doświadczenia ze stosowaniem leku w okresie ciąży, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania Berodualu.
Nie wiadomo czy lek przenika do mleka matki, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania leku w okresie karmienia dziecka piersią.

PrzechowywanieOtwarte opakowanie kropli do inhalacji jest ważne 1 miesiąc. Leku nie wolno wystawiać na działanie światła słonecznego. Przechowywać w temperaturze poniżej 25ºC.

Opakowaniapłyn do inhalacji - butelka o pojemności 20 ml aerozol wziewny - 10 ml (200 dawek)linki sponsorowane, reklamy


drugs and supplements

WYKOP GOOGLE BLIPNIJ STUMBLEUPON WYSLIJ
kontakt  
piękne paznokcie kolagen na piersi produkty dla seniorów paradontoza najlepszy kolagen kolagen na piersi wzmocnienie bioder redukcja zmarszczek produkty na dziąsła bóle stawów piękne paznokcie zmarszczki kolagen na stawy menopauza jędrne piersi kolagen na stawy redukcja zmarszczek kolagen na stawy cellulit najlepszy kolagen na odporność cellulit problem z cellulitem cera kolagen dla seniorów sport dla aktywnych zmarszczki kolagen na cerę wzmocnienie bioder piękna cera menopauza problem z cellulitem produkty na włosy kolagen na piersi kolagen na piersi redukcja zmarszczek wzmocnienie bioder najlepszy kolagen kolagen na piersi sport dla aktywnych jędrne piersi produkty na paznokcie cellulit ładne włosy
wzmocnienie dziąseł i zębów produkty na dziąsła ładna cera wzmocnienie bioder piękne paznokcie ładne włosy paradontoza redukcja zmarszczek ładne włosy powiększanie piersi problemy z dziąsłami kolagen na piersi produkty na paradontozę produkty dla sportowców produkty na paznokcie kolagen na piersi produkty dla sportowców kolagen dla seniorów preparaty na naczynka krwionośne redukcja zmarszczek problem z cellulitem produkty na paznokcie kolagen dla seniorów ładna cera dziąsła sport dla aktywnych powiększanie piersi produkty dla sportowców redukcja zmarszczek kolagen na cerę ładne włosy paradontoza produkty na dziąsła cellulit piękna cera kolagen dla seniorów bóle stawów przeciw zmarszczkom preparaty na ładne ciało piękna cera paradontoza jędrna skóra paradontoza menopauza
design by anauk group ® © 2000 & 2019