anauk.net MEDYCYNA  
... bo życie jest piękne  
anauk group
ENCYKLOPEDIA LEKÓW ENCYKLOPEDIA ZDROWIA KLASYFIKACJA PROCEDUR MEDYCZNYCH WYKAZ JEDNOSTEK CHOROBOWYCH  
KALKULATOR ALERGIA ASTMA CUKRZYCA MIGRENA NADCIŚNIENIE NOWOTWORY OSTEOPOROZA
 
ALERGIA
ASTMA
CUKRZYCA
DIETA
GRYPA
JOGA
KALKULATOR
MIGRENA
NADCIŚNIENIE
NAZEWNICTWO MEDYCZNE
NOWOTWORY
OSTEOPOROZA
PROFILAKTYKA
PRZEZIĘBIENIE
PRZYCHODNIA
REUMATYZM
ENCYKLOPEDIA LEKÓW - opisy leków
wpisz szukaną frazę:

OPISY LEKÓW SKŁADNIKI LEKÓW LEKI ZWIĄZANE ZE SCHORZENIAMIlinki sponsorowane, reklamy

Spis alfabetyczny
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ż

HOVA
Nazwa międzynarodowa:tabletki powlekane
ATC:N05CM

Forma leku:tabletki

ZawartośćJedna tabletka powlekana zawiera 200,2 mg ekstraktu suchego z korzeni kozłka lekarskiego (Valerianae extractum siccum 5:1), 45,5 mg ekstraktu suchego z szyszek chmielu zwyczajnego (Lupuli extractum siccum 5,5:1) oraz maltodekstrynę, koloidalny dwutlenek krzemu, syrop glukozowy, celulozę mikrokrystaliczną, stearynian magnezu, laktozę jednowodną, hydroksypropylometylocelulozę, dwutlenek tytanu, glikol polietyle-nowy, lak żółcieni chinolinowej, lak indygotyny.
Sposób działaniaTabletki HOVA zawierają składniki roślinne o działaniu ułatwiającym zasypianie, uspokajającym i łagodnie przeciwskurczowym. Wywołują one, lub przedłużają fazę snu aktywnego. Stosowanie tabletek zgodnie z przepisem nie stwarza niebezpieczeństwa przyzwyczajenia do leku ani nie obniża sprawności w dniu następnym.

OstrzeżeniePodczas stosowania tabletek HOVA należy unikać spożywania napojów alkoholowych.

Działania niepożądaneNie są znane.
Nie można jednak wykluczyć przejściowych bólów głowy, nudności lub wykwitów skórnych. Wynikają one z osobniczej nadwrażliwości na składniki leku.

DawkowanieTabletki HOVA należy połykać w całości, popijając niewielką ilością płynu. W zaburzeniach snu o podłożu neurowegetatywnym przyjmuje się 2 tabletki pół godziny przed snem. W stanach napięcia i niepokoju oraz w stanach skurczowych przewodu pokarmowego zaleca się przyjmowanie jednej tabletki 1 do 3 razy dziennie.
W przypadku uzasadnionej potrzeby zastosowania preparatu u dzieci, dawkę należy zmniejszyć proporcjonalnie do masy ciała dziecka.

Wskazania * Zaburzenia zasypiania i snu;
* stany napięcia i niepokoju, pobudzenia, wyczerpania nerwowego
* pomocniczo w stanach skurczowych o podłożu nerwowym w obrębie żołądka i jelit.

PrzeciwwskazaniaOsobnicza nietolerancja i nadwrażliwość na składniki preparatu.

InterakcjeNie są znane, jednak stosując tabletki HOVA nie jest zalecane przyjmowanie innych preparatów o działaniu nasennym i uspokajającym.

PrzedawkowaniePrzyjęcie jednorazowe większej liczby tabletek preparatu obniża sprawność psychofizyczną, nie zaleca się wówczas prowadzenia pojazdów.

Wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchuZe względu na zwiększenie skłonności do zasypiania nie zaleca się stosowania preparatu w godzinach wieczornych przez osoby kierujące pojazdami.
Podczas stosowania preparatu HOVA w stanach niepokoju, w zalecanej dawce 1 tabletki, nie stwierdzono ujemnego wpływu na zdolność kierowania pojazdami mechanicznymi i urządzeniami będącymi w ruchu.

Ciąża i karmienieW przypadku zajścia w ciążę w trakcie stosowania tabletek HOVA, należy skonsultować z lekarzem celowość dalszego ich stosowania.

OpakowaniaKartonowe pudełko zawierające 20 lub 30 tabletek w blistrach lub fiolce.linki sponsorowane, reklamy


drugs and supplements

WYKOP GOOGLE BLIPNIJ STUMBLEUPON WYSLIJ
kontakt  
przeciw zmarszczkom wartościowy kolagen kolagen na dekolt jędrna skóra ładna cera kolagen na piersi kolagen na cerę ładna cera wartościowy kolagen produkty na piersi najlepszy kolagen dziąsła ranking kolagen piękne paznokcie menopauza wzmocnienie dziąseł i zębów preparaty na ładne ciało najlepszy kolagen piękne ciało jędrna skóra ranking kolagen wzmocnienie bioder kolagen na piersi preparaty na naczynka krwionośne produkty dla sportowców powiększanie piersi produkty dla seniorów redukcja zmarszczek zmarszczki kolagen na cerę preparaty na naczynka krwionośne młody wygląd menopauza kolagen problemy z dziąsłami bóle stawów paradontoza łagodzenie zmarszczek na odporność ładne włosy powiększanie piersi jędrne piersi wzmocnienie dziąseł i zębów produkty na piersi
cera najlepszy kolagen przeciw zmarszczkom powiększanie piersi ładne włosy problemy z dziąsłami preparaty na ładne ciało cera cellulit młody wygląd kolagen na piersi ładne włosy wzmocnienie bioder produkty na paradontozę łagodzenie zmarszczek kolagen preparaty na naczynka krwionośne kolagen na cerę kolagen na dekolt produkty dla sportowców ładna cera bóle stawów produkty na paradontozę piękne paznokcie łagodzenie zmarszczek ranking kolagen ładna cera jędrna skóra ładna cera kolagen na dekolt produkty dla sportowców menopauza najlepszy kolagen ładna cera preparaty na ładne ciało kolagen na piersi dziąsła sport dla aktywnych produkty dla sportowców dziąsła dziąsła wzmocnienie dziąseł i zębów ładne włosy ranking kolagen
design by anauk group ® © 2000 & 2018