anauk.net MEDYCYNA  
... bo życie jest piękne  
anauk group
ENCYKLOPEDIA LEKÓW ENCYKLOPEDIA ZDROWIA KLASYFIKACJA PROCEDUR MEDYCZNYCH WYKAZ JEDNOSTEK CHOROBOWYCH  
KALKULATOR ALERGIA ASTMA CUKRZYCA MIGRENA NADCIŚNIENIE NOWOTWORY OSTEOPOROZA
 
ALERGIA
ASTMA
CUKRZYCA
DIETA
GRYPA
JOGA
KALKULATOR
MIGRENA
NADCIŚNIENIE
NAZEWNICTWO MEDYCZNE
NOWOTWORY
OSTEOPOROZA
PROFILAKTYKA
PRZEZIĘBIENIE
PRZYCHODNIA
REUMATYZM
ENCYKLOPEDIA LEKÓW - opisy leków
wpisz szukaną frazę:

OPISY LEKÓW SKŁADNIKI LEKÓW LEKI ZWIĄZANE ZE SCHORZENIAMI



linki sponsorowane, reklamy





Spis alfabetyczny
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ż

IBUPROM ZATOKI
Nazwa międzynarodowa:Ibuprofenum + Pseudoephedrini hydrochloridum
ATC:M01AE

Forma leku:tabletki powlekane 200 mg + 30 mg

Zawartość1 tabletka powlekana zawiera:
substancje czynne: ibuprofen 200 mg, chlorowodorek pseudoefedryny 30 mg

substancje pomocnicze:
celuloza, skrobia kukurydziana, skrobia modyfikowana, guma Guar, talk, kroskarmeloza sodowa, krospowidon, dwutlenek krzemu, utwardzony olej roślinny, hydroksypropyloceluloza, makrogol 400, żelatyna, sacharoza, kaolin, cukier konfekcjonowany, węglan wapnia, wosk Carnauba, wosk biały, guma akacjowa, Opalux Brown, Opacode Black.
Sposób działaniaIBUPROM ZATOKI to lek zmniejszający obrzęk błony śluzowej nosa oraz zmniejszający ilość wydzieliny. Udrożnia nos oraz zatoki przynosowe.
Lek przeciwbólowy, przeciwzapalny i przeciwgorączkowy. Wskazaniem do stosowania leku jest doraźne leczenie objawów występujących w przeziębieniu i grypie takich jak: ból głowy, ból i niedrożność zatok obocznych nosa, katar, gorączka, ból gardła, bóle mięśni.

OstrzeżenieWystępuje astma oskrzelowa, choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy w wywiadzie, niewydolność wątroby i nerek, nadciśnienie tętnicze, zaburzenia krzepnięcia krwi. Pacjent jest w wieku powyżej 65 roku życia.

Działania niepożądaneJak każdy lek, IBUPROM ZATOKI może powodować działania niepożądane.

* częste (1%-10% pacjentów) – układ pokarmowy: nudności, wymioty, zgaga, niestrawność, wzdęcia, biegunki, zaparcia, ból w nadbrzuszu; układ nerwowy: bóle i zawroty głowy, nadpobudliwość, bezsenność; skórne reakcje nadwrażliwości: świąd, pokrzywka, wysypka; układ krążenia: zatrzymywanie płynów i obrzęki, podwyższenie ciśnienia tętniczego krwi, wzrost częstości skurczów serca.
* nieczęste (0,1%-1% pacjentów) – nadciśnienie, zaburzenia smaku, zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych AspAT i ALAT.
* rzadkie (0,01-0,1 % pacjentów) – krwawienie z przewodu pokarmowego, drżenie mięśni, zaburzenia krzepnięcia.
* bardzo rzadkie (<0,01% pacjentów) – niewydolność nerek, zaburzenia hematologiczne: niedokrwistość hemolityczna, granulocytopenia i małopłytkowość.

W przypadku doraźnego stosowania leku działania niepożądane występują rzadko. U osób nadwrażliwych wystąpić może: pobudzenie, bezsenność, podwyższenie ciśnienia tętniczego krwi, przyspieszenie częstości skurczów serca, dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego (nudności, zaburzenia trawienia), skórne reakcje alergiczne (pokrzywka, wysypka).
U niektórych osób w czasie stosowania leku mogą wystąpić inne działania niepożądane. W przypadku wystąpienia innych objawów niepożądanych nie wymienionych w tej ulotce, należy poinformować o nich lekarza.

DawkowanieDorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: 1-2 tabletka co 4 do 6 godzin (nie należy stosować dawki większej niż 6 tabletek w ciągu doby).
W przypadku wrażenia, że działanie leku jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza.


W przypadku pominięcia dawki:
IBUPROM ZATOKI służy do doraźnego leczenia przeciwbólowego, więc przyjmowany powinien być z zachowaniem zaleceń podanych w dawkowaniu.

PrzeciwwskazaniaWcześniej występowały objawy uczulenia (katar, pokrzywka, astma oskrzelowa) na kwas acetylosalicylowy, inne leki przeciwbólowe i przeciwzapalne lub na którykolwiek składnik preparatu. Prowadzone jest leczenie inhibitorami MAO i okres do 2 tygodni od zaprzestania przyjmowania tych leków. Występują następujące schorzenia: czynna lub niedawno przebyta choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy, ciężkie zaburzenia sercowo-naczyniowe, częstoskurcz serca, nadciśnienie tętnicze, niestabilna choroba wieńcowa, nadczynność tarczycy, cukrzyca, guz chromochłonny nadnerczy, jaskra z zamkniętym kątem przesączania, przerost gruczołu krokowego. Ciąża i okres karmienia piersią.

InterakcjeLeku nie należy stosować z innymi lekami o działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym. W przypadku równoczesnego leczenia metotreksatem, kortykosteroidami, lekami moczopędnymi, lekami obniżającymi ciśnienie tętnicze krwi, lekami przeciwdepresyjnymi, zydowudyną, bądź lekami wpływającymi na krzepnięcie krwi, przed przyjęciem preparatu należy zasięgnąć opinii lekarza.

PrzedawkowanieMogą wystąpić nasilone nudności, wymioty, ból i zawroty głowy, ból brzucha, znaczne przyspieszenie częstości skurczów serca, wzrost ciśnienia tętniczego krwi. Jeśli od przedawkowania nie upłynęła więcej niż 1 godzina należy sprowokować wymioty lub przeprowadzić płukanie żołądka lub podanie węgla aktywowanego. W oparciu o liczne badania dotyczące efektów przedawkowania pseudoefedryny zawartej w preparatach złożonych stosowanych w przeziębieniach i alergiach, zaleca się wykonanie płukania żołądka jeśli ilość przyjętej substancji przekracza równoważną 3-4 maksymalnym dawkom dziennym (czyli 720-960 mg).
Jeśli zażyłeś większą dawkę leku niż należy lub zrobił to ktoś inny, niezwłocznie powiedz o tym lekarzowi lub farmaceucie.

Wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchuW czasie stosowania leku należy zachować ostrożność w trakcie prowadzenia samochodu i obsługi urządzeń mechanicznych.

UwagiStosowanie leku z jedzeniem i piciem:
Pokarm nie zmniejsza wchłaniania leku.

Ciąża i karmienieCiąża:
Leku nie należy stosować w ciąży.

Karmienie piersią:
Leku nie należy stosować w okresie karmienia piersią.

Przechowywanie * Lek należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.
* Lek przechowywać w temperaturze pokojowej tj. 15°C - 25°C.

Nie należy stosować leku po upływie terminu ważności zamieszczonym na opakowaniu.
W razie pytań lub wątpliwości, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Opakowania6 tabl. - 3 saszetki po 2 tabletki, 6 tabl. w blistrze, 12 tabl. w blistrze; 24 tabl. – 2 blistry po 12 tabl.



linki sponsorowane, reklamy














drugs and supplements





WYKOP GOOGLE BLIPNIJ STUMBLEUPON WYSLIJ
kontakt  
najlepszy kolagen - KOLAGEN_cito kolagen na piersi - KOLAGEN_cito menopauza - KOLAGEN_cito szermierka - KOLAGEN_cito kolagen na kości - KOLAGEN_cito gra w kości - KOLAGEN_cito koszykówka uliczna - KOLAGEN_cito kolagen allegro - KOLAGEN_cito
na przeziębienie szałwia - Cukierki_Szalwiowe ziołowe wspomaganie - szałwia - Cukierki_Szalwiowe cukierki szałwiowe szałwia - Cukierki_Szalwiowe szałwia szałwia - Cukierki_Szalwiowe ziołowe cukierki - szałwia - Cukierki_Szalwiowe cukierki z ziołami - szałwia - Cukierki_Szalwiowe najlepsze na grypę szałwia - Cukierki_Szalwiowe zielarnia szałwia - Cukierki_Szalwiowe
apteka - aronia - Cukierki_Aroniowe przeciw stresowi - aronia - Cukierki_Aroniowe w aptekach - aronia - Cukierki_Aroniowe co dobrego - aronia - Cukierki_Aroniowe zielarnia - aronia - Cukierki_Aroniowe cukierki ziołowe - aronia - Cukierki_Aroniowe zielarnia - aronia - Cukierki_Aroniowe cukierki ziołowe - aronia - Cukierki_Aroniowe
produkty na odporność - pokrzywa - Cukierki_Pokrzywowe zielarnia - pokrzywa - Cukierki_Pokrzywowe nowości z apteki - pokrzywa - Cukierki_Pokrzywowe cukierki z ziołami - pokrzywa - Cukierki_Pokrzywowe cukierki ziołowe - pokrzywa - Cukierki_Pokrzywowe zioła w cukierkach - pokrzywa - Cukierki_Pokrzywowe pokrzywa - cukierki - Cukierki_Pokrzywowe w aptekach - pokrzywa - Cukierki_Pokrzywowe
zioła - żeńszeń imbir - Cukierki_Zenszeniowo_Imbirowe co dobrego - żeńszeń imbir - Cukierki_Zenszeniowo_Imbirowe przeciw stresowi - żeńszeń imbir - Cukierki_Zenszeniowo_Imbirowe dla sedniorów - żeńszeń imbir - Cukierki_Zenszeniowo_Imbirowe nowości z apteki - żeńszeń imbir - Cukierki_Zenszeniowo_Imbirowe produkty z żeńszenia i imbiru - Cukierki_Zenszeniowo_Imbirowe produkty z żeńszenia i imbiru - Cukierki_Zenszeniowo_Imbirowe przeciw stresowi - żeńszeń imbir - Cukierki_Zenszeniowo_Imbirowe
nowości z apteki - aloes trawa cytrynowa - Cukierki_Aloesowe_z_Trawa_Cytrynowa ziołowe cukierki - aloes trawa cytrynowa - Cukierki_Aloesowe_z_Trawa_Cytrynowa zioła - aloes trawa cytrynowa - Cukierki_Aloesowe_z_Trawa_Cytrynowa nowości z zielarni - aloes trawa cytrynowa - Cukierki_Aloesowe_z_Trawa_Cytrynowa zioła w cukierkach - aloes trawa cytrynowa - Cukierki_Aloesowe_z_Trawa_Cytrynowa co dobrego - aloes trawa cytrynowa - Cukierki_Aloesowe_z_Trawa_Cytrynowa cukierki ziołowe - aloes trawa cytrynowa - Cukierki_Aloesowe_z_Trawa_Cytrynowa cukierki z ziołami - aloes trawa cytrynowa - Cukierki_Aloesowe_z_Trawa_Cytrynowa
nowości - czarny bez - Cukierki_Czarny_Bez na wzmocnienie - czarny bez - Cukierki_Czarny_Bez na odporność - czarny bez - Cukierki_Czarny_Bez nowości - czarny bez - Cukierki_Czarny_Bez w aptekach - czarny bez - Cukierki_Czarny_Bez ziołowe cukierki - czarny bez - Cukierki_Czarny_Bez cukierki czarny bez - cukierki - Cukierki_Czarny_Bez na wzmocnienie - czarny bez - Cukierki_Czarny_Bez
właściwości głogu - Cukierki_Glogowe dla całej rodziny - głóg, głogowe - Cukierki_Glogowe cukierki z ziołami - głóg, głogowe - Cukierki_Glogowe w zielarniach - głóg, głogowe - Cukierki_Glogowe w zielarniach - głóg, głogowe - Cukierki_Glogowe cukierki ziołowe - cukierki głogowe - Cukierki_Glogowe ziołowe cukierki - cukierki głogowe - Cukierki_Glogowe cukierki z ziołami - głóg, głogowe - Cukierki_Glogowe
zioła w cukierkach - melisa - Cukierki_Melisowe ziołowe cukierki - cukierki melisowe - Cukierki_Melisowe ziołowe cukierki - cukierki melisowe - Cukierki_Melisowe zioła w cukierkach - melisa - Cukierki_Melisowe dla sedniorów - melisa - Cukierki_Melisowe nowości z apteki - melisa - Cukierki_Melisowe ziołowe wspomaganie - melisa - Cukierki_Melisowe nowości - melisa - Cukierki_Melisowe
cukierki z ziołami - waleriana - Cukierki_Walerianowe nowości z zielarni - waleriana - Cukierki_Walerianowe ziołowe cukierki - cukierki walerianowe - Cukierki_Walerianowe właściwości waleriany - Cukierki_Walerianowe na odporność - waleriana - Cukierki_Walerianowe w zielarniach - waleriana - Cukierki_Walerianowe produkty na odporność - waleriana - Cukierki_Walerianowe zioła w cukierkach - waleriana - Cukierki_Walerianowe
ranking dezodorant - Dezodorant_SuperDeo bieganie - Dezodorant_SuperDeo markowy dezodorant - Dezodorant_SuperDeo dezodorant - Dezodorant_SuperDeo skok wzwyż - Dezodorant_SuperDeo wyścigi samochodowe - Dezodorant_SuperDeo rzut młotem - Dezodorant_SuperDeo krykiet - Dezodorant_SuperDeo
design by anauk group ® © 2000 & 2019