anauk.net MEDYCYNA  
... bo życie jest piękne  
anauk group
ENCYKLOPEDIA LEKÓW ENCYKLOPEDIA ZDROWIA KLASYFIKACJA PROCEDUR MEDYCZNYCH WYKAZ JEDNOSTEK CHOROBOWYCH  
KALKULATOR ALERGIA ASTMA CUKRZYCA MIGRENA NADCIŚNIENIE NOWOTWORY OSTEOPOROZA
 
ALERGIA
ASTMA
CUKRZYCA
DIETA
GRYPA
JOGA
KALKULATOR
MIGRENA
NADCIŚNIENIE
NAZEWNICTWO MEDYCZNE
NOWOTWORY
OSTEOPOROZA
PROFILAKTYKA
PRZEZIĘBIENIE
PRZYCHODNIA
REUMATYZM
ENCYKLOPEDIA LEKÓW - opisy leków
wpisz szukaną frazę:

OPISY LEKÓW SKŁADNIKI LEKÓW LEKI ZWIĄZANE ZE SCHORZENIAMIlinki sponsorowane, reklamy

Spis alfabetyczny
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ż

LUTEINA
Nazwa międzynarodowa:Progesterone
ATC:G03DA

Forma leku:tabletki podjęzykowe, dopochwowe 50 mg

Zawartośćkażda tabletka zawiera substancję czynną 50 mg progesteronu.
Sposób działaniaProgesteron w preparacie Luteina jest syntetycznie otrzymywanym naturalnym hormonem ciałka żółtego jajnika. Progesteron w warunkach fizjologicznych wytwarzany jest w jajnikach, korze nadnerczy, ośrodkowym układzie nerwowym oraz przez łożysko w okresie ciąży. Progesteron umożliwia implantację jaja płodowego i utrzymanie ciąży. Znosi samoistną czynność skurczową macicy. Działając synergistycznie z estradiolem przygotowuje gruczoł mlekowy do laktacji.

OstrzeżenieProgesteron podawany dopochwowo przechodzi bezpośrednio do krążenia systemowego, omijając metabolizm wątrobowy. W związku z tym nie istnieje potrzeba modyfikacji dawki progesteronu podawanego drogą dopochwową u pacjentek z upośledzeniem funkcji wątroby. Przed rozpoczęciem leczenia należy przeprowadzić badanie ginekologiczne i palpacyjne badanie piersi. Pacjentki cierpiące w przeszłości z powodu depresji powinny być pod szczególną kontrolą, ponieważ progesteron może wpływać na pogłębienie stopnia depresji. Stosowanie progesteronu u pacjentek w wieku okołomenopazualnym może maskować początek menopauzy. Nie prowadzono badań mających na celu określenie ewentualnego karcynogennego lub mutagennego oddziaływania progesteronu.

Działania niepożądaneProgesteron jako endogenny hormon bardzo rzadko wywołuje działania niepożądane, za wyjątkiem objawów, które mogą wystąpić w przypadku jego przedawkowania.
Prawdopodobne objawy przedawkowania progesteronu to senność, zawroty głowy, nudności, depresja.
W przypadku pojawienia się opisanych objawów należy skontaktować się z lekarzem.

DawkowanieSposób podawania leku oraz dawkowanie każdorazowo indywidualnie ustala lekarz zlecający terapię, w zależności od wskazań klinicznych i odpowiedzi terapeutycznej.

WskazaniaZaburzenia miesiączkowania, bolesne miesiączkowanie, niewydolność ciałka żółtego, cykle bezowulacyjne, zapłodnienie in vitro, poronienia nawykowe i zagrażające, zespół napięcia przedmiesiączkowego, hormonalna terapia zastępcza.

PrzeciwwskazaniaNadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu, znaczne upośledzenie funkcji wątroby, żółtaczka cholestatyczna, zespół Rotora, zespół Dubin-Johnsona, nowotwory sutka, nowotwory narządu rodnego, okres laktacji.

InterakcjeNie stwierdzono mających znaczenie kliniczne interakcji progesteronu z innymi lekami. W badaniach in vitro wykazano, że leki zmniejszające aktywność cytochromu P450 (np. ketokonazol) mogą zwalniać metabolizm progesteronu. Kliniczne znaczenie tego oddziaływania nie jest znane. Stosowanie wysokich dawek progesteronu może przejściowo spowodować zwiększenie wydalania z organizmu sodu i chlorków.

UwagiPrzed rozpoczęciem leczenia należy przeprowadzić badanie ginekologiczne i palpacyjne badanie piersi.

Ciąża i karmienieProgesteron może być bezpiecznie stosowany w I trymestrze ciąży. Nie wykazuje właściwości maskulinizujących, wirylizujących, kortykoidowych i anabolicznych. Brak dostatecznej dokumentacji odnośnie stosowania progesteronu w II i III trymestrze ciąży. Stosowanie progesteronu w okresie karmienia piersią jest przeciwwskazane.

Opakowania30 sztuklinki sponsorowane, reklamy


drugs and supplements

WYKOP GOOGLE BLIPNIJ STUMBLEUPON WYSLIJ
kontakt  
dziąsła produkty dla seniorów kolagen na stawy kolagen produkty na włosy kolagen na piersi piękne ciało jędrna skóra kolagen na piersi produkty na paradontozę łagodzenie zmarszczek zmarszczki cera łagodzenie zmarszczek kolagen na stawy cellulit kolagen dla seniorów preparaty na ładne ciało kolagen na cerę dziąsła produkty na piersi menopauza preparaty na naczynka krwionośne piękne paznokcie dziąsła łagodzenie zmarszczek powiększanie piersi produkty na piersi zmarszczki ładna cera cellulit kolagen wzmocnienie bioder produkty dla sportowców produkty na piersi kolagen na cerę jędrne piersi produkty na piersi produkty na paznokcie produkty dla seniorów ładna cera sport dla aktywnych powiększanie piersi ładna cera
ładna cera kolagen na stawy kolagen na stawy produkty dla sportowców łagodzenie zmarszczek dziąsła dziąsła piękna cera sport dla aktywnych sport dla aktywnych piękne ciało cellulit kolagen na stawy wzmocnienie dziąseł i zębów produkty na paradontozę wzmocnienie bioder jędrna skóra produkty na piersi łagodzenie zmarszczek problemy z dziąsłami preparaty na ładne ciało wzmocnienie dziąseł i zębów cera kolagen na dekolt ładne włosy produkty dla seniorów jędrne piersi ładna cera przeciw zmarszczkom piękne ciało powiększanie piersi ranking kolagen produkty na dziąsła produkty dla seniorów cera młody wygląd piękna cera problemy z dziąsłami piękne ciało wartościowy kolagen cellulit redukcja zmarszczek problemy z dziąsłami łagodzenie zmarszczek
design by anauk group ® © 2000 & 2018