anauk.net MEDYCYNA  
... bo życie jest piękne  
anauk group
ENCYKLOPEDIA LEKÓW ENCYKLOPEDIA ZDROWIA KLASYFIKACJA PROCEDUR MEDYCZNYCH WYKAZ JEDNOSTEK CHOROBOWYCH  
KALKULATOR ALERGIA ASTMA CUKRZYCA MIGRENA NADCIŚNIENIE NOWOTWORY OSTEOPOROZA
 
ALERGIA
ASTMA
CUKRZYCA
DIETA
GRYPA
JOGA
KALKULATOR
MIGRENA
NADCIŚNIENIE
NAZEWNICTWO MEDYCZNE
NOWOTWORY
OSTEOPOROZA
PROFILAKTYKA
PRZEZIĘBIENIE
PRZYCHODNIA
REUMATYZM
ENCYKLOPEDIA LEKÓW - opisy leków
wpisz szukaną frazę:

OPISY LEKÓW SKŁADNIKI LEKÓW LEKI ZWIĄZANE ZE SCHORZENIAMIlinki sponsorowane, reklamy

Spis alfabetyczny
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ż

MEMOTROPIL 20%
Nazwa międzynarodowa:Piracetamum
ATC:N06BX

Forma leku:roztwór do wlewu dożylnego 12 g/60 ml

OstrzeżenieLek należy stosować ostrożnie:

* u pacjentów z niewydolnością nerek, ponieważ lek jest wydalany głównie przez nerki w postaci niezmienionej;
* u pacjentów w podeszłym wieku; z powodu dłuższego okresu półtrwania eliminacji należy zmodyfikować dawkowanie;
* u pacjentów z bardzo niskim ciśnieniem tętniczym krwi.

Nie należy nagle przerywać leczenia piracetamem u pacjentów z mioklonią, ponieważ zwiększa się ryzyko napadów padaczkowych.

Działania niepożądanePo zastosowaniu leku w dawkach powyżej 5 g na dobę występowały działania niepożądane ze strony następujących układów:
ośrodkowego układu nerwowego: często: hiperkineza, zaburzenia snu, bezsenność, nerwowość, depresja, lęk, agresja; rzadko: zawroty głowy; w pojedynczych przypadkach: senność; sporadycznie: obniżenie progu drgawkowego u pacjentów leczonych równocześnie lekami przeciwdrgawkowymi. Pacjenci powinni być kontrolowani;
pokarmowego: często: nudności, wymioty, biegunka, bóle w nadbrzuszu, szczególnie podczas długotrwałego leczenia;
sercowo-naczyniowego: rzadko: obniżenie lub podwyższenie ciśnienia tętniczego krwi;
immunologicznego: w pojedynczych przypadkach: reakcje alergiczne;
inne: zwiększenie masy ciała (podczas długotrwałego leczenia); pobudzenie seksualne, zwiększenie libido; u dzieci obserwowano zwiększenie aktywności, bezsenność, senność, stany depresyjne, nadpobudliwość, lęk. Objawy te występowały rzadko po dawce mniejszej niż 3 g dziennie.

DawkowanieZwykle zaleca się następujące dawkowanie:
Leczenie należy rozpocząć jak najszybciej od wystąpienia objawów.
U dorosłych stosuje się Memotropil w dożylnym wlewie kroplowym w dawce 12 g na dobę (1 pojemnik 12 g/60 ml). Następnie doustnie w dawce 12 g na dobę przez 2 do 4 tygodni i przez kolejne 8 tygodni 4,8 g na dobę.

WskazaniaNiedokrwienny udar mózgu.

Przeciwwskazania * Nadwrażliwość na piracetam lub inny składnik preparatu.
* Ciężka niewydolność nerek (nerkowy klirens kreatyniny mniejszy niż 20 ml/min.).
* Zaburzenia czynności wątroby.
* Wiek poniżej 16 lat.

InterakcjePiracetam może nasilać działanie leków pobudzających ośrodkowy układ nerwowy.
Piracetam może wykazywać nieswoiste interakcje z neuroleptykami.
Lek może nasilać działanie hormonów tarczycy; opisano wystąpienie objawów niepożądanych w postaci dezorientacji, rozdrażnienia i zaburzeń snu u 1 pacjenta przyjmującego równocześnie piracetam i hormony tarczycy (T3, T4).

PrzedawkowaniePiracetam wykazuje małą toksyczność. Podczas stosowania bardzo dużych dawek leku mogą się nasilić objawy niepożądane. U pacjentów z niewydolnością nerek może wystąpić kumulacja leku.
Leczenie
W razie przedawkowania należy zastosować leczenie objawowe. Należy podawać dużą ilość płynów i kontrolować wydalanie moczu. Hemodializa usuwa piracetam.

Wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchuPiracetam może wywołać działania niepożądane ze strony ośrodkowego układu nerwowego takie jak: senność, nerwowość, nadmierną aktywność ruchową. Dlatego lek może niekorzystnie wpływać na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwanie maszyn.

Ciąża i karmienieCiąża:
kategoria C
Piracetam przenika przez barierę łożyska. Piracetam wykrywano we krwi noworodków matek (50% stężenia w surowicy matki), które stosowały ten lek na 2-3 godz. przed porodem. Nie obserwowano niepożądanego działania piracetamu na organizm matki i dziecka. Bezpieczeństwo stosowania leku u kobiet w ciąży nie zostało ustalone. Dlatego leku nie należy stosować u kobiet w ciąży lub u kobiet planujących zajść w ciążę.
Stosowanie w okresie karmienia piersią
Piracetam prawdopodobnie przenika do mleka matek karmiących. Z uwagi na ryzyko wystąpienia działań niepożądanych u karmionych niemowląt, należy zaniechać karmienia piersią w czasie przyjmowania leku.

PrzechowywaniePrzechowywać w suchym miejscu, w temperaturze do 25°C, chronić przed światłem oraz przed działaniem par i gazów aktywnych chemicznie lub o intensywnym zapachu. Roztworu nie należy zamrażać.

OpakowaniaLek dostępny w pojemnikach po 60 ml.linki sponsorowane, reklamy


drugs and supplements

WYKOP GOOGLE BLIPNIJ STUMBLEUPON WYSLIJ
kontakt  
zmarszczki bóle stawów bóle stawów dziąsła produkty na paradontozę ładna cera produkty na paznokcie piękne paznokcie produkty na paradontozę sport dla aktywnych wartościowy kolagen bóle stawów kolagen na dekolt piękne ciało cera dziąsła ładna cera wzmocnienie dziąseł i zębów piękna cera preparaty na ładne ciało problem z cellulitem kolagen kolagen na piersi produkty na paznokcie produkty na włosy cellulit produkty dla seniorów kolagen na piersi przeciw zmarszczkom menopauza menopauza ładna cera kolagen na stawy jędrna skóra wartościowy kolagen kolagen dla seniorów kolagen na dekolt bóle stawów piękne ciało powiększanie piersi produkty na piersi menopauza piękna cera przeciw zmarszczkom
cellulit jędrne piersi kolagen na cerę cera wzmocnienie bioder ranking kolagen ładne włosy menopauza kolagen na stawy cellulit kolagen na piersi menopauza produkty dla sportowców jędrna skóra przeciw zmarszczkom produkty dla seniorów redukcja zmarszczek piękne paznokcie kolagen na stawy jędrne piersi preparaty na naczynka krwionośne produkty na dziąsła preparaty na naczynka krwionośne cellulit najlepszy kolagen redukcja zmarszczek kolagen dla seniorów zmarszczki jędrna skóra menopauza paradontoza młody wygląd produkty na odporność przeciw zmarszczkom paradontoza kolagen na cerę kolagen na dekolt preparaty na naczynka krwionośne kolagen na piersi bóle stawów jędrne piersi piękne paznokcie problem z cellulitem wzmocnienie dziąseł i zębów
design by anauk group ® © 2000 & 2019