anauk.net MEDYCYNA  
... bo życie jest piękne  
anauk group
ENCYKLOPEDIA LEKÓW ENCYKLOPEDIA ZDROWIA KLASYFIKACJA PROCEDUR MEDYCZNYCH WYKAZ JEDNOSTEK CHOROBOWYCH  
KALKULATOR ALERGIA ASTMA CUKRZYCA MIGRENA NADCIŚNIENIE NOWOTWORY OSTEOPOROZA
 
ALERGIA
ASTMA
CUKRZYCA
DIETA
GRYPA
JOGA
KALKULATOR
MIGRENA
NADCIŚNIENIE
NAZEWNICTWO MEDYCZNE
NOWOTWORY
OSTEOPOROZA
PROFILAKTYKA
PRZEZIĘBIENIE
PRZYCHODNIA
REUMATYZM
ENCYKLOPEDIA LEKÓW - opisy leków
wpisz szukaną frazę:

OPISY LEKÓW SKŁADNIKI LEKÓW LEKI ZWIĄZANE ZE SCHORZENIAMI



linki sponsorowane, reklamy





Spis alfabetyczny
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ż

NEOPYRIN ASA
Nazwa międzynarodowa:Acetylsalicylic acid + Caffeine + Paracetamol
ATC:N02BA

Forma leku:tabletki

ZawartośćJedna tabletka leku Neopyrin ASA zawiera substancje czynne: kwas acetylosalicylowy 300 mg, paracetamol 100 mg i kofeinę 50 mg oraz substancje pomocnicze: laktozę, skrobię modyfikowaną, celulozę mikrokrystaliczną, behenian glicerolu, krzemionkę koloidalną, poliwinylopirolidon liniowy, poliwinylopirolidon usieciowany i kwas stearynowy.
Sposób działaniaPreparat Neopyrin ASA jest lekiem o skojarzonym działaniu składników. Kwas acetylosalicylowy i paracetamol działają przeciwbólowo, przeciw-gorączkowo i przeciwzapalnie. Kofeina działa pobudzająco na ośrodek naczynioruchowy. Kwas acetylosalicylowy dodatkowo hamuje agregację płytek krwi.

OstrzeżenieNależy zachować ostrożność w stanach pobudzenia nerwowego, przy nadciśnieniu, astmie oskrzelowej oraz zaburzeniach czynności wątroby. Stosować ostrożnie u osób z zaburzeniami czynności wątroby lub nerek oraz z niewydolnością serca. W niewydolności nerek dawkę preparatu należy zmniejszyć nawet o połowę. Podczas stosowania leku Neopyrin ASA nie należy spożywać napojów alkoholowych. Nie należy leku podawać dzieciom i młodzieży, u których podejrzewa się grypę lub ospę wietrzną (możliwość wystąpienia uszkodzeń wątroby i mózgu). Tabletki Neopyrin ASA, bez zalecenia lekarza, można stosować przeciwbólowo nie dłużej niż kilka dni, a przeciwgorączkowo nie dłużej niż 2 do 3 dni. Nie podawać leku dzieciom poniżej 12 lat. Nie należy przekraczać zaleconego dawkowania. Osoby pijące duże ilości kawy nie powinny stosować leków zawierających kofeinę.

Działania niepożądanePrzy zachowaniu zalecanego dawkowania rzadko występują dolegliwości żołądkowe, krwawienia żołądkowo-jelitowe, reakcje uczuleniowe (utrudnienie oddychania, odczyny skórne), sporadycznie spadek liczby płytek krwi (trombocytopenia), zawroty głowy, szumy uszne, odwracalne uszkodzenie słuchu. W odosobnionych przypadkach długotrwałego stosowania mogą wystąpić zmiany w obrazie krwi, wskaŹników czynności nerek, uszkodzenie wątroby (szczególnie u osób głodzonych), rumień wielopostaciowy, zmniejszenie stężenia glukozy we krwi. Niepożądane działanie kofeiny może objawiać się bezsennością, niepokojem, zaburzeniami żołądkowo-jelitowymi, przyspieszeniem akcji serca oraz drżeniem mięśniowym.

DawkowanieTabletki Neopyrin ASA stosuje się doustnie, w sposób doraŹny, w razie bólu. O ile lekarz nie zaleci inaczej, nie powinno się przekraczać dawki: u dorosłych 1 do 2 tabletek 3 razy na dobę, u dzieci powyżej 12 lat 1/2 do 1 tabletki 3 razy na dobę. U dzieci powyżej 12 lat stosować ostrożnie ze względu na zawartość kofeiny.

Wskazania * Bóle różnego pochodzenia o słabym i średnim nasileniu,
* bóle głowy w tym migreny,
* bóle reumatyczne,
* bóle zębów,
* nerwobóle,
* gorączka,
* stany przeziębieniowe.

W przypadku migreny, lek powinien być użyty przy pierwszych objawach zbliżającego się napadu choroby.

PrzeciwwskazaniaNadwrażliwość na składniki leku lub inne leki hamujące syntezę prostaglandyn, choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy, choroby nerek i wątroby, ostatnie trzy miesiące ciąży, stany pooperacyjne, obfite krwawienia miesiączkowe. Lek jest przeciwwskazany u pacjentów z niedoborem dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej. Nie należy stosować u dzieci poniżej 12 lat.

InterakcjePreparat nasila działanie leków przeciwzakrzepowych oraz niesterydowych leków przeciwzapalnych, glikokortykosterydów, metotreksatu, sulfonamidów, trójjodotyroniny i leków przeciwcukrzycowych z grupy sulfonylomocznika. Osłabia działanie spironolaktonu, furosemidu i środków zwiększających wydalanie kwasu moczowego z moczem (probenecidu, sulfinpirazonu). Przy równoczesnym długotrwałym stosowaniu preparatu Neopyrin ASA z lekami pochodnymi barbituranów, lekami przeciwpadaczkowymi i ryfampicyną oraz przy przekraczaniu dawki może dochodzić do uszkodzenia wątroby. Kwas acetylosalicylowy zwiększa w osoczu stężenie digoksyny, barbituranów i związków litu. Paracetamol stosowany jednocześnie z inhibitorami MAO może wywołać wysoką gorączkę i stan pobudzenia. Równoczesne stosowanie preparatu z tiklopidyną zwiększa ryzyko wystąpienia krwawienia.

PrzedawkowaniePrzedawkowanie leku może prowadzić do uszkodzenia wątroby oraz zaburzeń żołądkowych. W razie podejrzenia przedawkowania należy natychmiast zasięgnąć porady lekarskiej. Płukanie żołądka rozpoczęte jak najwcześniej po spożyciu leku, podanie N-acetylocysteiny lub L-metioniny może zmniejszyć ryzyko uszkodzenia wątroby. Nie należy podawać węgla aktywowanego.

Wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchuW zalecanych dawkach lek nie obniża sprawności psychofizycznej osób go stosujących.

Ciąża i karmienieW czasie ciąży, a szczególnie w jej pierwszym trymestrze oraz w okresie karmienia piersią należy przed zastosowaniem preparatu Neopyrin ASA zasięgnąć porady lekarskiej. Nie należy preparatu stosować w ostatnim trymestrze ciąży, gdyż kwas acetylosalicylowy może powodować komplikacje u płodu i w okresie porodu.

OpakowaniaKartonik zawierający 10 tabletek



linki sponsorowane, reklamy














drugs and supplements





WYKOP GOOGLE BLIPNIJ STUMBLEUPON WYSLIJ
kontakt  
kolagen na cerę - KOLAGEN_cito kolagen do twarzy - KOLAGEN_cito motocross - KOLAGEN_cito produkty do spa - KOLAGEN_cito nurkowanie z akwalungiem - KOLAGEN_cito kolagen na cerę - KOLAGEN_cito gładkie ciało - KOLAGEN_cito dbaj o kości - KOLAGEN_cito
ziołowe cukierki - szałwia - Cukierki_Szalwiowe co na grypę szałwia - Cukierki_Szalwiowe jedzenie lodów szałwia - Cukierki_Szalwiowe zielarz szałwia - Cukierki_Szalwiowe na odporność - szałwia - Cukierki_Szalwiowe szałwia szałwia - Cukierki_Szalwiowe najlepsze zioła szałwia - Cukierki_Szalwiowe pastylki amolowe szałwia - Cukierki_Szalwiowe
dla całej rodziny - aronia - Cukierki_Aroniowe apteka - aronia - Cukierki_Aroniowe produkty na odporność - aronia - Cukierki_Aroniowe dla sedniorów - aronia - Cukierki_Aroniowe produkty z aronii - Cukierki_Aroniowe produkty z aronii - Cukierki_Aroniowe cukierki ziołowe - aronia - Cukierki_Aroniowe cukierki ziołowe - aronia - Cukierki_Aroniowe
ładne włosy - Cukierki_Pokrzywowe w aptekach - pokrzywa - Cukierki_Pokrzywowe ziołowe cukierki - pokrzywa - Cukierki_Pokrzywowe właściwości pokrzywy - Cukierki_Pokrzywowe na wzmocnienie - pokrzywa - Cukierki_Pokrzywowe nowości - pokrzywa - Cukierki_Pokrzywowe na wzmocnienie - pokrzywa - Cukierki_Pokrzywowe przeciw stresowi - pokrzywa - Cukierki_Pokrzywowe
apteka - żeńszeń imbir - Cukierki_Zenszeniowo_Imbirowe dla całej rodziny - żeńszeń imbir - Cukierki_Zenszeniowo_Imbirowe ziołowe specjały - żeńszeń imbir - Cukierki_Zenszeniowo_Imbirowe na wzmocnienie - żeńszeń imbir - Cukierki_Zenszeniowo_Imbirowe nowości z zielarni - żeńszeń imbir - Cukierki_Zenszeniowo_Imbirowe produkty z żeńszenia i imbiru - Cukierki_Zenszeniowo_Imbirowe produkty na odporność - żeńszeń imbir - Cukierki_Zenszeniowo_Imbirowe dla sedniorów - żeńszeń imbir - Cukierki_Zenszeniowo_Imbirowe
na wzmocnienie - aloes trawa cytrynowa - Cukierki_Aloesowe_z_Trawa_Cytrynowa dla sedniorów - aloes trawa cytrynowa - Cukierki_Aloesowe_z_Trawa_Cytrynowa produkty na odporność - aloes trawa cytrynowa - Cukierki_Aloesowe_z_Trawa_Cytrynowa ziołowe wspomaganie - aloes trawa cytrynowa - Cukierki_Aloesowe_z_Trawa_Cytrynowa cukierki z ziołami - aloes trawa cytrynowa - Cukierki_Aloesowe_z_Trawa_Cytrynowa zielarnia - aloes trawa cytrynowa - Cukierki_Aloesowe_z_Trawa_Cytrynowa w zielarniach - aloes trawa cytrynowa - Cukierki_Aloesowe_z_Trawa_Cytrynowa w aptekach - aloes trawa cytrynowa - Cukierki_Aloesowe_z_Trawa_Cytrynowa
na wzmocnienie - czarny bez - Cukierki_Czarny_Bez nowości z apteki - czarny bez - Cukierki_Czarny_Bez w aptekach - czarny bez - Cukierki_Czarny_Bez nowości - czarny bez - Cukierki_Czarny_Bez ziołowe produkty - czarny bez - Cukierki_Czarny_Bez zielarnia - czarny bez - Cukierki_Czarny_Bez cukierki czarny bez - cukierki - Cukierki_Czarny_Bez nowości z apteki - czarny bez - Cukierki_Czarny_Bez
apteka - głóg, głogowe - Cukierki_Glogowe ziołowe cukierki - głóg, głogowe - Cukierki_Glogowe zioła w cukierkach - głóg, głogowe - Cukierki_Glogowe cukierki głogowe - cukierki - Cukierki_Glogowe przeciw stresowi - głóg, głogowe - Cukierki_Glogowe zioła - głóg, głogowe - Cukierki_Glogowe ziołowe produkty - głóg, głogowe - Cukierki_Glogowe produkty z głogu - Cukierki_Glogowe
co dobrego - melisa - Cukierki_Melisowe zielarnia - melisa - Cukierki_Melisowe przeciw stresowi - melisa - Cukierki_Melisowe ziołowe specjały - melisa - Cukierki_Melisowe produkty na odporność - melisa - Cukierki_Melisowe produkty na odporność - melisa - Cukierki_Melisowe apteka - melisa - Cukierki_Melisowe ziołowe produkty - melisa - Cukierki_Melisowe
nowości z apteki - waleriana - Cukierki_Walerianowe co dobrego - waleriana - Cukierki_Walerianowe ziołowe cukierki - cukierki walerianowe - Cukierki_Walerianowe w zielarniach - waleriana - Cukierki_Walerianowe apteka - waleriana - Cukierki_Walerianowe właściwości waleriany - Cukierki_Walerianowe ziołowe specjały - waleriana - Cukierki_Walerianowe co dobrego - waleriana - Cukierki_Walerianowe
gimnastyka - Dezodorant_SuperDeo maraton - Dezodorant_SuperDeo produkty dla biegaczy - Dezodorant_SuperDeo akrobacje spadochronowe - Dezodorant_SuperDeo snooker - Dezodorant_SuperDeo apteki internetowe - Dezodorant_SuperDeo skoki narciarskie - Dezodorant_SuperDeo rzut oszczepem - Dezodorant_SuperDeo
design by anauk group ® © 2000 & 2019