anauk.net MEDYCYNA  
... bo życie jest piękne  
anauk group
ENCYKLOPEDIA LEKÓW ENCYKLOPEDIA ZDROWIA KLASYFIKACJA PROCEDUR MEDYCZNYCH WYKAZ JEDNOSTEK CHOROBOWYCH  
KALKULATOR ALERGIA ASTMA CUKRZYCA MIGRENA NADCIŚNIENIE NOWOTWORY OSTEOPOROZA
 
ALERGIA
ASTMA
CUKRZYCA
DIETA
GRYPA
JOGA
KALKULATOR
MIGRENA
NADCIŚNIENIE
NAZEWNICTWO MEDYCZNE
NOWOTWORY
OSTEOPOROZA
PROFILAKTYKA
PRZEZIĘBIENIE
PRZYCHODNIA
REUMATYZM
ENCYKLOPEDIA LEKÓW - opisy leków
wpisz szukaną frazę:

OPISY LEKÓW SKŁADNIKI LEKÓW LEKI ZWIĄZANE ZE SCHORZENIAMIlinki sponsorowane, reklamy

Spis alfabetyczny
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ż

PERSEN FORTE
Nazwa międzynarodowa:Valeriana extract + Mentha extract + Melissa extract
ATC:N05CM

Forma leku:drażetki lub kapsułki

Zawartość1 draż. zawiera 50 mg wyciągu z kozłka lekarskiego, 25 mg wyciągu z melisy i 25 mg wyciągu z mięty pieprzowej.
1 kaps. forte zawiera 125 mg wyciągu z kozłka lekarskiego, 25 mg wyciągu z melisy i 25 mg wyciągu z mięty pieprzowej.
Sposób działaniaWyciąg z kozłka lekarskiego działa uspokajająco poprzez wpływ na ośrodkowy i wegetatywny układ nerwowy. Łagodzi dolegliwości ze strony układu nerwowego, takie jak: niepokój, pobudzenie, napięcie i zaburzenia snu. Wyciągi z liści melisy lekarskiej i liści mięty działają łagodnie rozkurczająco, przez co wspomagają działanie uspokajające wyciągu z korzeni kozłka.

DawkowanieDoustnie.
Drażetki.
Dorośli 2 draż. 2-3 razy dziennie, jako środek uspokajający. W przypadku trudności z zasypianiem 2-3 draż. na 1h przed snem. Dzieci powyżej 6 rż. 1 draż. 1-3 razy dziennie.

Kapsułki forte.
Dorośli: 1-2 kaps. 2-3 razy dziennie, jako środek uspokajający. W przypadku trudności z zasypianiem i w zaburzeniach snu zaleca się 2 kaps. przed snem. Czas trwania leczenia nie jest ograniczony.

WskazaniaStany napięcia emocjonalnego, pobudzenie, niepokój, trudności z zasypianiem oraz zaburzenia snu.

PrzeciwwskazaniaNie zaleca się stosowania preparatu przez osoby nie tolerujące waleriany.

InterakcjeInne środki uspokajające podane równocześnie oraz alkohol, mogą nasilać działanie preparatu.

Ciąża i karmienieZe względu na to, że nie wykonano stosownych badań klinicznych, dopuszcza się stosowanie leku w okresie ciąży i karmienia tylko po konsultacji z lekarzem.

Opakowania20 bądź 40 sztuklinki sponsorowane, reklamy


drugs and supplements

WYKOP GOOGLE BLIPNIJ STUMBLEUPON WYSLIJ
kontakt  
piękne paznokcie wzmocnienie dziąseł i zębów jędrna skóra cera młody wygląd powiększanie piersi piękne paznokcie kolagen produkty dla seniorów ranking kolagen menopauza ładna cera jędrne piersi wzmocnienie dziąseł i zębów wzmocnienie dziąseł i zębów młody wygląd piękne paznokcie powiększanie piersi kolagen na stawy łagodzenie zmarszczek bóle stawów problem z cellulitem redukcja zmarszczek problem z cellulitem problem z cellulitem łagodzenie zmarszczek problem z cellulitem zmarszczki przeciw zmarszczkom produkty na paznokcie dziąsła piękna cera piękne paznokcie kolagen na piersi produkty na włosy produkty na piersi kolagen dla seniorów kolagen na stawy młody wygląd produkty na paznokcie sport dla aktywnych zmarszczki kolagen bóle stawów
kolagen na piersi ranking kolagen kolagen na stawy sport dla aktywnych ładne włosy powiększanie piersi przeciw zmarszczkom piękne paznokcie produkty na dziąsła paradontoza wzmocnienie bioder powiększanie piersi dziąsła produkty na piersi ranking kolagen produkty na odporność powiększanie piersi kolagen na piersi kolagen dla seniorów paradontoza młody wygląd preparaty na ładne ciało produkty dla seniorów kolagen na cerę redukcja zmarszczek produkty na dziąsła kolagen kolagen kolagen na dekolt bóle stawów kolagen menopauza młody wygląd preparaty na naczynka krwionośne produkty na paradontozę produkty na włosy produkty dla sportowców ładne włosy jędrna skóra produkty na paznokcie redukcja zmarszczek produkty na paradontozę bóle stawów kolagen na piersi
design by anauk group ® © 2000 & 2018