anauk.net MEDYCYNA  
... bo życie jest piękne  
anauk group
ENCYKLOPEDIA LEKÓW ENCYKLOPEDIA ZDROWIA KLASYFIKACJA PROCEDUR MEDYCZNYCH WYKAZ JEDNOSTEK CHOROBOWYCH  
KALKULATOR ALERGIA ASTMA CUKRZYCA MIGRENA NADCIŚNIENIE NOWOTWORY OSTEOPOROZA
 
ALERGIA
ASTMA
CUKRZYCA
DIETA
GRYPA
JOGA
KALKULATOR
MIGRENA
NADCIŚNIENIE
NAZEWNICTWO MEDYCZNE
NOWOTWORY
OSTEOPOROZA
PROFILAKTYKA
PRZEZIĘBIENIE
PRZYCHODNIA
REUMATYZM
ENCYKLOPEDIA LEKÓW - opisy leków
wpisz szukaną frazę:

OPISY LEKÓW SKŁADNIKI LEKÓW LEKI ZWIĄZANE ZE SCHORZENIAMIlinki sponsorowane, reklamy

Spis alfabetyczny
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ż

SMECTA
Nazwa międzynarodowa:Smecta
ATC:A07XA

Forma leku:proszek do przygotowania zawiesiny doustnej 3 g

Sposób działaniaJest to lek o działaniu przeciwbiegunkowym. Wykazuje właściwości powlekające błonę śluzową przewodu pokarmowego, działa ochronnie na śluzówkę poprzez izolowanie jej od działania kwasu solnego i innych substancji drażniących.

Działania niepożądaneZaparcie (rzadko).

Dawkowanie * Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz prowadzący.
* Zwykle stosuje się u dorosłych 3-4 saszetki dziennie. U dzieci do ukończenia 1 roku życia podaje się 1 torebkę dziennie w dwóch równych porcjach. Od 1 do 2 roku życia: 1 torebkę 2 razy dziennie. Od 3 roku życia: 1 torebkę 3 razy dziennie.
* Przed użyciem należy przygotować jednorodną zawiesinę poprzez wsypanie proszku do płynu i dokładne wymieszanie. Zawartość torebki można rozpuścić w 1/2 lub 1/4 szklanki przegotowanej letniej wody albo wymieszać z półpłynnymi produktami żywnościowymi, papkami dla dzieci czy np. utłuczonymi ziemniakami.
* W leczeniu biegunki lek najkorzystniej jest przyjmować między posiłkami, w zapaleniu przełyku -- po posiłkach, w zapaleniu okrężnicy -- przed posiłkami.

Wskazania * Lek stosowany jest w leczeniu stanów biegunkowych u dzieci i dorosłych, przewlekłych stanów biegunkowych u dorosłych.
* Lek znalazł również zastosowanie w objawowym leczeniu bólów towarzyszących chorobom przewodu pokarmowego.

UwagiZaleca się podawanie innych leków 1 godzinę i 30 minut przed zażyciem tego leku.

Opakowania10 saszeteklinki sponsorowane, reklamy


drugs and supplements

WYKOP GOOGLE BLIPNIJ STUMBLEUPON WYSLIJ
kontakt  
preparaty na naczynka krwionośne piękne ciało wartościowy kolagen ładna cera problemy z dziąsłami wzmocnienie dziąseł i zębów redukcja zmarszczek wzmocnienie bioder kolagen dla seniorów produkty na paznokcie preparaty na ładne ciało wartościowy kolagen bóle stawów preparaty na naczynka krwionośne preparaty na ładne ciało jędrne piersi piękne paznokcie piękne ciało produkty dla seniorów produkty na włosy produkty na dziąsła przeciw zmarszczkom produkty na paradontozę przeciw zmarszczkom ładna cera produkty na paznokcie piękne paznokcie młody wygląd cellulit piękna cera ranking kolagen produkty na włosy jędrne piersi powiększanie piersi produkty na piersi produkty na piersi produkty na odporność kolagen na dekolt najlepszy kolagen produkty na dziąsła paradontoza jędrna skóra sport dla aktywnych przeciw zmarszczkom
preparaty na naczynka krwionośne łagodzenie zmarszczek produkty dla seniorów jędrna skóra preparaty na naczynka krwionośne bóle stawów ładne włosy dziąsła wzmocnienie dziąseł i zębów problem z cellulitem redukcja zmarszczek produkty na włosy bóle stawów wartościowy kolagen produkty na paznokcie produkty na paradontozę produkty na paznokcie bóle stawów bóle stawów kolagen na cerę produkty na włosy najlepszy kolagen jędrne piersi piękne paznokcie kolagen ładna cera paradontoza redukcja zmarszczek kolagen łagodzenie zmarszczek paradontoza piękna cera problemy z dziąsłami produkty dla sportowców wartościowy kolagen produkty dla seniorów przeciw zmarszczkom produkty na dziąsła piękna cera paradontoza bóle stawów jędrna skóra wzmocnienie dziąseł i zębów dziąsła
design by anauk group ® © 2000 & 2019