anauk.net MEDYCYNA  
... bo życie jest piękne  
anauk group
ENCYKLOPEDIA LEKÓW ENCYKLOPEDIA ZDROWIA KLASYFIKACJA PROCEDUR MEDYCZNYCH WYKAZ JEDNOSTEK CHOROBOWYCH  
KALKULATOR ALERGIA ASTMA CUKRZYCA MIGRENA NADCIŚNIENIE NOWOTWORY OSTEOPOROZA
 
ALERGIA
ASTMA
CUKRZYCA
DIETA
GRYPA
JOGA
KALKULATOR
MIGRENA
NADCIŚNIENIE
NAZEWNICTWO MEDYCZNE
NOWOTWORY
OSTEOPOROZA
PROFILAKTYKA
PRZEZIĘBIENIE
PRZYCHODNIA
REUMATYZM
ENCYKLOPEDIA LEKÓW - opisy leków
wpisz szukaną frazę:

OPISY LEKÓW SKŁADNIKI LEKÓW LEKI ZWIĄZANE ZE SCHORZENIAMIlinki sponsorowane, reklamy

Spis alfabetyczny
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ż

TABCIN
Nazwa międzynarodowa:paracetamolum
ATC:N02BE

Forma leku:tabletki

Zawartość1 kapsułka zawiera substancje czynne: maleinian chlorfenyraminy 2 mg, chlorowodorek pseudoefedryny 30 mg, paracetamol 250 mg oraz substancje pomocnicze.
Sposób działaniaPreparat złożony o skojarzonym działaniu składników. Chlorfenyramina, substancja przeciwhistaminowa, łagodzi objawy nieżytu nosa (katar i kichanie) w przebiegu przeziębienia i grypy. Pseudoefedryna, substancja zwężająca naczynia krwionośne, zmniejsza obrzęk błony śluzowej nosa w przebiegu przeziębienia, a tym samym ułatwia swobodne oddychanie. Paracetamol, o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym, łagodzi bóle, np. głowy, gardła oraz łagodzi ogólne objawy przeziębienia i grypy.

DawkowanieDorośli:
dwie kapsułki jednorazowo
Dzieci 6-12 lat:
jedna kapsułka jednorazowo
Dawkę popić niewielką ilością wody. Można powtarzać co 4 godziny, do 4 razy w ciągu doby. Nie zwiększać zalecanej dawki. Nie przyjmować dłużej niż 7 dni.

WskazaniaLek stosuje się w łagodzeniu objawów przeziębienia i grypy przebiegających z katarem, obrzękiem błony śluzowej nosa i zatok, bólem głowy, uczuciem ogólnego rozbicia, kichaniem, gorączką, drapaniem w gardle i bólem gardła.

UwagiPreparatu nie podawać dzieciom do lat 6, osobom z nadwrażliwością na którykolwiek składnik leku, przyjmującym niektóre leki przeciwdepresyjne (IMAO) lub AZT (zydowudyna), z niedoborem dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej oraz z ciężką niewydolnością wątroby i nerek, kobietom karmiącym piersią. Zalecana ostrożność w chorobach układu oddechowego i krążenia, jaskrze, przeroście prostaty, w cukrzycy, nadczynności tarczycy, przy nadużywaniu alkoholu, w niewydolności wątroby lub nerek, u kobiet w ciąży oraz w razie przyjmowania niektórych leków przeciwzakrzepowych, nasennych, przeciwpadaczkowych, rifampicyny, chloramfenikolu. Nie należy spożywać alkoholu ani przyjmować środków uspokajających. Lek może upośledzać zdolność prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn. W czasie stosowania rzadko mogą wystąpić m.in.: zawroty i bóle głowy, senność, zaburzenia żołądkowe, nudności, wymioty, suchość w ustach, wzrost ciśnienia tętniczego krwi, zaburzenia rytmu serca, pobudliwość, niepokój ruchowy, bezsenność, reakcje alergiczne.
Lek został dopuszczony do sprzedaży w aptekach bez recepty.

PrzechowywaniePrzed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu, nie stosować leku po upływie terminu ważności. Lek przechowywać w temperaturze pokojowej, tj. 15-25°C, w miejscu niedostępnym dla dzieci.
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Opakowania12 sztuk kapsułeklinki sponsorowane, reklamy


drugs and supplements

WYKOP GOOGLE BLIPNIJ STUMBLEUPON WYSLIJ
kontakt  
jędrne piersi kolagen na stawy piękne paznokcie przeciw zmarszczkom kolagen na dekolt menopauza produkty na paznokcie sport dla aktywnych kolagen na piersi łagodzenie zmarszczek problemy z dziąsłami bóle stawów ładna cera na odporność sport dla aktywnych kolagen bóle stawów produkty na włosy zmarszczki kolagen na stawy preparaty na naczynka krwionośne kolagen na cerę preparaty na ładne ciało preparaty na naczynka krwionośne jędrne piersi ładne włosy redukcja zmarszczek menopauza produkty dla seniorów kolagen na stawy produkty dla seniorów przeciw zmarszczkom łagodzenie zmarszczek łagodzenie zmarszczek preparaty na naczynka krwionośne produkty dla seniorów kolagen dla seniorów problem z cellulitem cera ranking kolagen cellulit redukcja zmarszczek kolagen ładna cera
produkty dla seniorów kolagen dla seniorów kolagen na stawy paradontoza produkty na piersi bóle stawów kolagen kolagen na cerę ładna cera ładna cera kolagen dziąsła piękna cera wartościowy kolagen produkty dla sportowców jędrne piersi piękne ciało produkty dla sportowców preparaty na ładne ciało wzmocnienie bioder piękne paznokcie preparaty na naczynka krwionośne produkty na dziąsła problemy z dziąsłami kolagen na stawy najlepszy kolagen kolagen na piersi produkty na włosy ranking kolagen kolagen na dekolt kolagen jędrna skóra produkty na piersi wzmocnienie bioder łagodzenie zmarszczek produkty na paznokcie piękna cera zmarszczki piękne ciało sport dla aktywnych dziąsła produkty na piersi kolagen na piersi młody wygląd
design by anauk group ® © 2000 & 2019