anauk.net MEDYCYNA  
... bo życie jest piękne  
anauk group
ENCYKLOPEDIA LEKÓW ENCYKLOPEDIA ZDROWIA KLASYFIKACJA PROCEDUR MEDYCZNYCH WYKAZ JEDNOSTEK CHOROBOWYCH  
KALKULATOR ALERGIA ASTMA CUKRZYCA MIGRENA NADCIŚNIENIE NOWOTWORY OSTEOPOROZA
 
ALERGIA
ASTMA
CUKRZYCA
DIETA
GRYPA
JOGA
KALKULATOR
MIGRENA
NADCIŚNIENIE
NAZEWNICTWO MEDYCZNE
NOWOTWORY
OSTEOPOROZA
PROFILAKTYKA
PRZEZIĘBIENIE
PRZYCHODNIA
REUMATYZM
ENCYKLOPEDIA LEKÓW - opisy leków
wpisz szukaną frazę:

OPISY LEKÓW SKŁADNIKI LEKÓW LEKI ZWIĄZANE ZE SCHORZENIAMIlinki sponsorowane, reklamy

Spis alfabetyczny
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ż

TELFAST
Nazwa międzynarodowa:Fexofenadine hydrochloride
ATC:R06AX Inne

Forma leku:tabletki powlekane 120 mg; 180 mg

Zawartość1 tabl. powl. zawiera 120 mg lub 180 mg chlorowodorku feksofenadyny, co odpowiada 112 mg lub 168 mg feksofenadyny.
Sposób działaniaFeksofenadyna jest lekiem przeciwhistaminowym nie wywierającym działania uspokajającego. Należy do grupy tzw. wybiórczych antagonistów receptora H1. Feksofenadyna jest aktywnym farmakologicznie metabolitem terfenadyny. Feksofenadyna praktycznie nie jest metabolizowana w organizmie. Jest całkowicie wydalana w moczu i z kałem. Nie wykryto żadnych metabolitów feksofenadyny zarówno w moczu jak i w kale.

OstrzeżenieU pacjentów w podeszłym wieku, lub z niewydolnością nerek albo wątroby należy bardzo ostrożnie stosować, ponieważ istnieje niewielkie doświadczenie kliniczne w stosowaniu leku w tych grupach pacjentów. U pacjentów, u których w wywiadzie stwierdzono nadwrażliwość na terfenadynę nie można wykluczyć wystąpienia reakcji nadwrażliwości po podaniu preparatu.

Działania niepożądaneNa podstawie przeprowadzonych badań klinicznych stwierdzono, że do najczęściej występujących objawów niepożądanych należą: bóle głowy, senność, zawroty głowy, nudności, rzadziej uczucie zmęczenia. Objawy te występowały z podobną częstotliwością u pacjentów przyjmujących placebo.

DawkowanieDawka dobowa dla osób dorosłych i dzieci powyżej 12 lat wynosi 120 mg feksofenadyny - 1 tabl. preparatu Telfast 120 na dobę.
Dawka dobowa dla osób dorosłych i dzieci powyżej 12 lat wynosi 180 mg feksofenadyny - 1 tabl. preparatu Telfast 180 na dobę.
Skuteczność i tolerancja feksofenadyny nie była badana u dzieci poniżej 12 lat. Nie jest konieczne modyfikowanie dawkowania leku u pacjentów w wieku podeszłym oraz u pacjentów z upośledzeniem czynności nerek i wątroby. Długość leczenia zależy od przebiegu choroby lub czasu narażenia na alergen (okres pylenia). Tabl. powl. należy połknąć w całości, nie rozgryzać, popić odpowiednią ilością wody (1 szklanka).

WskazaniaTelfast 120 Leczenie objawowe sezonowego alergicznego nieżytu nosa.
Telfast 180 Leczenie objawowe przewlekłej idiopatycznej pokrzywki.

PrzeciwwskazaniaPreparatu nie należy stosować w przypadku stwierdzonej nadwrażliwości na feksofenadynę lub inny składnik preparatu.

InterakcjePodczas równoczesnego stosowania preparatu z erytromycyną lub ketokonazolem stwierdzono 2-3 krotne zwiększenie stężenia feksofenadyny w surowicy krwi. Nie powodowało to jednak zaburzeń w przewodnictwie mięśnia sercowego, a częstotliwość występowania objawów niepożądanych nie była większa niż w przypadku stosowania tych leków oddzielnie. Podanie leków zobojętniających, zawierających wodorotlenek glinu lub magnezu na 15 min przed przyjęciem preparatu Telfast 120, zmniejsza biodostępność feksofenadyny. Z tego względu zaleca się zachowanie 2 h odstępu między podaniem wyżej wymienionych leków zobojętniających a podaniem preparatu. Nie stwierdzono interakcji z omeprazolem.

PrzedawkowanieBrak danych dotyczących ostrego zatrucia feksofenadyną.
W przypadku przedawkowania leku należy zastosować postępowanie mające na celu usunięcie nie wchłoniętego leku z przewodu pokarmowego. Hemodializa nie jest skuteczną metodą usunięcia leku z krwi.

Ciąża i karmienieBrak informacji dotyczących stosowania leku u kobiet ciężarnych. W czasie ciąży może być stosowany jedynie w przypadkach, gdy korzyść dla matki przeważa nad potencjalnym zagrożeniem dla płodu. Ponieważ feksofenadyna najprawdopodobniej przenika do mleka matki, nie zaleca się stosowania preparatu w okresie karmienia piersią.

Opakowania20 sztuklinki sponsorowane, reklamy


drugs and supplements

WYKOP GOOGLE BLIPNIJ STUMBLEUPON WYSLIJ
kontakt  
wzmocnienie bioder sport dla aktywnych łagodzenie zmarszczek zmarszczki problem z cellulitem preparaty na ładne ciało jędrne piersi ładna cera produkty na paradontozę produkty na dziąsła łagodzenie zmarszczek menopauza sport dla aktywnych wartościowy kolagen produkty dla seniorów zmarszczki ładne włosy ładne włosy produkty dla sportowców wartościowy kolagen preparaty na naczynka krwionośne kolagen dla seniorów ładne włosy piękne paznokcie kolagen dla seniorów wzmocnienie bioder problem z cellulitem ładna cera kolagen na piersi ładna cera produkty na piersi cera redukcja zmarszczek sport dla aktywnych paradontoza najlepszy kolagen produkty na włosy powiększanie piersi najlepszy kolagen produkty na piersi produkty na włosy preparaty na ładne ciało ranking kolagen wzmocnienie bioder
kolagen dla seniorów preparaty na naczynka krwionośne sport dla aktywnych paradontoza problemy z dziąsłami dziąsła produkty na dziąsła produkty na paradontozę sport dla aktywnych piękne ciało wzmocnienie dziąseł i zębów ranking kolagen preparaty na naczynka krwionośne problemy z dziąsłami produkty dla seniorów kolagen na stawy kolagen na piersi powiększanie piersi preparaty na ładne ciało piękne paznokcie produkty dla sportowców paradontoza sport dla aktywnych kolagen na cerę najlepszy kolagen jędrna skóra menopauza produkty na włosy ładne włosy menopauza bóle stawów kolagen na dekolt piękna cera na odporność produkty dla sportowców najlepszy kolagen produkty na dziąsła wartościowy kolagen zmarszczki cellulit jędrna skóra produkty dla sportowców łagodzenie zmarszczek preparaty na ładne ciało
design by anauk group ® © 2000 & 2019