anauk.net MEDYCYNA  
... bo życie jest piękne  
anauk group
ENCYKLOPEDIA LEKÓW ENCYKLOPEDIA ZDROWIA KLASYFIKACJA PROCEDUR MEDYCZNYCH WYKAZ JEDNOSTEK CHOROBOWYCH  
KALKULATOR ALERGIA ASTMA CUKRZYCA MIGRENA NADCIŚNIENIE NOWOTWORY OSTEOPOROZA
 
ALERGIA
ASTMA
CUKRZYCA
DIETA
GRYPA
JOGA
KALKULATOR
MIGRENA
NADCIŚNIENIE
NAZEWNICTWO MEDYCZNE
NOWOTWORY
OSTEOPOROZA
PROFILAKTYKA
PRZEZIĘBIENIE
PRZYCHODNIA
REUMATYZM
ENCYKLOPEDIA LEKÓW - opisy leków
wpisz szukaną frazę:

OPISY LEKÓW SKŁADNIKI LEKÓW LEKI ZWIĄZANE ZE SCHORZENIAMIlinki sponsorowane, reklamy

Spis alfabetyczny
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ż

FLIXONASE NASULE
Nazwa międzynarodowa:Fluticasone propionate
Inne spotykane nazwy leku:Fluticasone propionate
Propionian flutikazonu
Substancje czynne leku:Fluticasone

ATC:R01AD08 Fluticasone

Forma leku:krople do nosa, zaw.: (400 μg/dawkę - 1 mg/ml)

Inne leki związane ze schorzeniamiPolipy nosa Obturacja przewodów nosowych

Zawartość1 dawka kropli do nosa zawiera 400 μg propionianu flutikazonu (1 ml zawiera 1 mg propionianu flutikazonu).
Sposób działaniaGlikokortykosteroid o silnym działaniu przeciwzapalnym do stosowania miejscowego na błonę śluzową nosa. Stosowany miejscowo nie wykazuje działania ogólnoustrojowego; biodostępność z błony śluzowej nosa wynosi poniżej 0,5%. Przy stosowaniu dawek zalecanych nie wykazano działania hamującego na oś hormonalną podwzgórze-przysadka-nadnercza oraz wpływu na przemiany metaboliczne organizmu.

OstrzeżenieZakażenie górnych dróg oddechowych należy odpowiednio leczyć, jednak nie stanowi ono przeciwwskazania do stosowania preparatu. W przypadku rzadko występującej jednostronnej polipowatości nosa, rozpoznanie powinno być potwierdzone przez lekarza specjalistę, ze wzgledu na możliwość istnienia innego schorzenia.
Pacjenci z polipami nosa wymagają regularnej kontroli lekarskiej. W przypadku zmiany glikokortykosteroidów o działaniu ogólnym na preparat w postaci kropli do nosa, należy zachować szczególną ostrożność w razie najmniejszego podejrzenia niewydolności kory nadnerczy. Działania ogólnoustrojowe mogą wystąpić podczas stosowania kortykosteroidów podawanych donosowo, szczególnie jeśli zalecane są duSe dawki przez długi okres. Długotrwałe stosowanie donosowych kortykostetroidów w dawkach większych niS zalecane może
spowodować istotną klinicznie niewydolność kory nadnerczy. W rzypadku stwierdzenia niewydolności kory nadnerczy należy rozważyć dodatkowe podanie kortykosteroidów działających ogólnoustrojowo w okresie narażenia na stres lub przed planowanym zabiegiem chirurgicznym. Brak wystarczających danych o stosowaniu preparatu u pacjentów poniSej 16 r.ż.

Działania niepożądaneMoże wystąpić wysychanie i podrażnienie błony śluzowej nosa i gardła. Opisywano krwawienia z nosa. Istnieją doniesienia o wystąpieniu reakcji nadwrażliwości, takich jak wysypka skórna, obrzęk twarzy lub języka oraz reakcji anafilaktycznej i skurczu oskrzeli. Bardzo rzadko w przypadkach miejscowego stosowania kortykosteroidów obserwowano perforację przegrody nosa.

DawkowanieDorośli i dzieci powySej 16 r.ż.: zawartość 1 pojemnika jednorazowego 1-2 razy na dobę (pojemnik zawiera dawkę do jednorazowego zaaplikowania do obydwu nozdrzy; 1 dawka -400 μg). Połowę zawartości pojemnika, po ok. 6 kropli, podać jednorazowo do każdego z nozdrzy.
W celu uzyskania pełnego działania wymagane jest kilkutygodniowe leczenie. JeSeli poprawa nie następuje po 4-6 tyg. leczenia, należy rozważyć alternatywne metody leczenia.

WskazaniaLeczenie polipów nosa i związanej z tym schorzeniem obturacji przewodów nosowych u pacjentów powyżej 16 r.ż.

PrzeciwwskazaniaNadwrażliwość na składniki preparatu.

UwagiPojemnik z preparatem należy lekko wstrząsnąć przed użyciem.

Ciąża i karmienieW ciąży i okresie karmienia piersią stosować wyłącznie w przypadku, gdy spodziewane korzyści dla matki przewyższają potencjalne ryzyko dla płodu lub dziecka (kategoria C).

Opakowaniakrople do nosa, zaw.: (400 μg/dawkę -1 mg/ml) 7 pojemników
krople do nosa, zaw.: (400 μg/dawkę -1 mg/ml) 28 pojemnikówlinki sponsorowane, reklamy


drugs and supplements

WYKOP GOOGLE BLIPNIJ STUMBLEUPON WYSLIJ
kontakt  
cera zmarszczki cera menopauza jędrne piersi bóle stawów paradontoza wartościowy kolagen kolagen na dekolt jędrne piersi dziąsła cera cellulit produkty na paznokcie paradontoza kolagen ładne włosy wartościowy kolagen bóle stawów piękna cera kolagen dla seniorów kolagen na piersi kolagen na piersi ładne włosy preparaty na naczynka krwionośne młody wygląd preparaty na naczynka krwionośne wartościowy kolagen produkty na włosy kolagen na piersi menopauza produkty na dziąsła cellulit piękne ciało wzmocnienie dziąseł i zębów preparaty na naczynka krwionośne cellulit produkty dla seniorów jędrna skóra produkty dla sportowców jędrne piersi redukcja zmarszczek piękne paznokcie preparaty na ładne ciało
piękne ciało zmarszczki preparaty na naczynka krwionośne najlepszy kolagen produkty na dziąsła jędrne piersi bóle stawów piękne paznokcie problem z cellulitem powiększanie piersi jędrna skóra produkty na piersi kolagen dla seniorów produkty na odporność preparaty na naczynka krwionośne przeciw zmarszczkom piękne paznokcie produkty na paradontozę produkty dla seniorów wzmocnienie dziąseł i zębów zmarszczki kolagen najlepszy kolagen produkty na włosy preparaty na naczynka krwionośne piękne paznokcie cera paradontoza łagodzenie zmarszczek ładne włosy kolagen jędrna skóra wzmocnienie bioder kolagen dla seniorów redukcja zmarszczek ranking kolagen wzmocnienie dziąseł i zębów redukcja zmarszczek produkty na dziąsła kolagen na cerę wartościowy kolagen kolagen na stawy produkty dla seniorów wartościowy kolagen
design by anauk group ® © 2000 & 2019