anauk.net MEDYCYNA  
... bo życie jest piękne  
anauk group
ENCYKLOPEDIA LEKÓW ENCYKLOPEDIA ZDROWIA KLASYFIKACJA PROCEDUR MEDYCZNYCH WYKAZ JEDNOSTEK CHOROBOWYCH  
KALKULATOR ALERGIA ASTMA CUKRZYCA MIGRENA NADCIŚNIENIE NOWOTWORY OSTEOPOROZA
 
ALERGIA
ASTMA
CUKRZYCA
DIETA
GRYPA
JOGA
KALKULATOR
MIGRENA
NADCIŚNIENIE
NAZEWNICTWO MEDYCZNE
NOWOTWORY
OSTEOPOROZA
PROFILAKTYKA
PRZEZIĘBIENIE
PRZYCHODNIA
REUMATYZM
ENCYKLOPEDIA LEKÓW - opisy leków
wpisz szukaną frazę:

OPISY LEKÓW SKŁADNIKI LEKÓW LEKI ZWIĄZANE ZE SCHORZENIAMIlinki sponsorowane, reklamy

Spis alfabetyczny
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ż

BILOCOL
Substancje czynne leku:Osalmid

Forma leku:drażetki 250 mg.

Inne leki związane ze schorzeniamiKamienie żółciowe

Zawartość substancja czynna - osalmid.
Sposób działaniaLek jest pochodną kwasu salicylowego. Działa bakteriostatycznie. Wzmaga wydzielanie żółci. Wykazuje słabe działanie rozkurczowe.

Zastosowanie Przewlekłe stany zapalne pęcherzyka żółciowego lub dróg żółciowych na tle bakteryjnym. Kamica żółciowa. Stany pooperacyjne dróg żółciowych. Niedrożność dróg żółciowych.

Ostrzeżenie Leku nie wolno stosować w chorobie wrzodowej, w ostrej niewydolności nerek oraz żółtaczce.

Działania niepożądaneBrak danych statystycznych na temat działań ubocznych, wiadomo jednak, że lek może powodować przejściowe zaburzenia przewodu pokarmowego - biegunkę i nudności

DawkowanieDawkę ustala lekarz. Zazwyczaj dawka dla pacjenta dorosłego wynosi 1-2 drażetek 2-3 razy dziennie w ciągu 2-4 tygodni. Po czterech tygodniach leczenia należy zrobić 10 dniową przerwę, po czym można kontynuować kurację przez następne 4 tygodnie.
Dzieci powyżej 4 roku życia 1 tabletka 2-3 razy dziennie.

Ciąża i karmienieIstnieje prawdopodobieństwo, że preparat oddziałuje na płód. Nie wolno zażywać leku zwłaszcza w ostatnim trymestrze ciąży.
Preparat przenika do mleka matki, lecz oddziaływanie na karmione dziecko jest mało prawdopodobne. Zamiar stosowania leku podczas karmienia piersią należy jednak przedyskutować z lekarzem.

Opakowaniadrażetki 250 mg a 30 szt.linki sponsorowane, reklamy


drugs and supplements

WYKOP GOOGLE BLIPNIJ STUMBLEUPON WYSLIJ
kontakt  
paradontoza wzmocnienie dziąseł i zębów produkty na paradontozę produkty na dziąsła redukcja zmarszczek piękne paznokcie przeciw zmarszczkom kolagen na dekolt kolagen na cerę produkty na dziąsła problemy z dziąsłami piękna cera łagodzenie zmarszczek powiększanie piersi sport dla aktywnych ładna cera preparaty na ładne ciało ranking kolagen sport dla aktywnych ładna cera ładna cera jędrna skóra młody wygląd wartościowy kolagen wartościowy kolagen produkty na paradontozę produkty na włosy piękne paznokcie wartościowy kolagen kolagen na cerę produkty dla seniorów kolagen na cerę kolagen na cerę problemy z dziąsłami produkty na dziąsła produkty dla sportowców przeciw zmarszczkom młody wygląd problemy z dziąsłami kolagen dla seniorów kolagen na dekolt piękne ciało piękna cera jędrne piersi
kolagen na dekolt produkty na dziąsła wzmocnienie dziąseł i zębów powiększanie piersi kolagen jędrne piersi przeciw zmarszczkom problem z cellulitem cellulit przeciw zmarszczkom piękne ciało piękne paznokcie preparaty na naczynka krwionośne przeciw zmarszczkom problemy z dziąsłami kolagen na dekolt ładna cera kolagen na cerę preparaty na ładne ciało piękne ciało najlepszy kolagen problem z cellulitem problemy z dziąsłami kolagen na stawy cellulit kolagen na piersi problem z cellulitem sport dla aktywnych najlepszy kolagen preparaty na ładne ciało łagodzenie zmarszczek zmarszczki ranking kolagen preparaty na ładne ciało przeciw zmarszczkom problem z cellulitem produkty dla seniorów łagodzenie zmarszczek piękne ciało dziąsła kolagen problem z cellulitem na odporność produkty dla seniorów
design by anauk group ® © 2000 & 2019