anauk.net MEDYCYNA  
... bo życie jest piękne  
anauk group
ENCYKLOPEDIA LEKÓW ENCYKLOPEDIA ZDROWIA KLASYFIKACJA PROCEDUR MEDYCZNYCH WYKAZ JEDNOSTEK CHOROBOWYCH  
KALKULATOR ALERGIA ASTMA CUKRZYCA MIGRENA NADCIŚNIENIE NOWOTWORY OSTEOPOROZA
 
ALERGIA
ASTMA
CUKRZYCA
DIETA
GRYPA
JOGA
KALKULATOR
MIGRENA
NADCIŚNIENIE
NAZEWNICTWO MEDYCZNE
NOWOTWORY
OSTEOPOROZA
PROFILAKTYKA
PRZEZIĘBIENIE
PRZYCHODNIA
REUMATYZM
ENCYKLOPEDIA LEKÓW - opisy leków
wpisz szukaną frazę:

OPISY LEKÓW SKŁADNIKI LEKÓW LEKI ZWIĄZANE ZE SCHORZENIAMIlinki sponsorowane, reklamy

Spis alfabetyczny
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ż

BINAZIN
Substancje czynne leku:Todralazine hydrochloride

Forma leku:tabletki 20 mg.

Inne leki związane ze schorzeniamiNadciśnienie tętnicze krwi

Zawartość substancja czynna - todralazine hydrochloride.
Sposób działaniaBinazin wpływa rozkurczowo na mięśnie gładkie naczyń krwionośnych, dzięki czemu opór obwodowy maleje, zwiększa się objętość przepływającej krwi, zwłaszcza w nerkach. To z kolei ma działanie moczopędne a efektem jest obniżenie ciśnienia. Obniżenie ciśnienia krwi następuje również w wyniku hamującego oddziaływania leku na hormony stresu (adrenalinę). Efekt działania leku następuje szybko - już po 15 minutach i utrzymuje się przez około 3 doby.

Zastosowanie Nadciśnienie tętnicze. Preparat o znaczeniu drugorzędnym, należący do starszej generacji leków przeciw nadciśnieniu.

Ostrzeżenie Leku nie należy stosować w nadciśnieniu krwi pochodzenia nerkowego; w uczuleniu na hydralazynę. Leku nie wolno również stosować w niewydolności wieńcowej, w uszkodzeniu zastawek serca.
Nie należy spożywać alkoholu w trakcie leczenia, ponieważ alkohol wzmaga działanie preparatu.
Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeśli Binazin stosuje się jednocześnie z innymi lekami. Należy zapytać lekarza o możliwość stosowania innych środków jednocześnie z preparatem.

Działania niepożądaneBrak danych statystycznych, lecz wiadomo, że lek może powodować bóle i zawroty głowy, kołatanie serca, wymioty, brak apetytu. Duże dawki leku mogą spowodować tzw. zespół hydralazynowy, tj. chorobę podobną do liszaja rumieniowatego.

DawkowanieDawkę ustala lekarz. Zazwyczaj dawka wynosi 40-120 mg dziennie w 3 porcjach. Leczenie trwa kilka tygodni.

Ciąża i karmienieOgraniczone doświadczenia ze stosowaniem leku w okresie ciąży, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania Binaziny podczas ciąży.
Nie wiadomo czy lek przenika do mleka matki, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania leku w okresie karmienia dziecka piersią.

Opakowaniatabletki 20 mg a 30 szt.linki sponsorowane, reklamy


drugs and supplements

WYKOP GOOGLE BLIPNIJ STUMBLEUPON WYSLIJ
kontakt  
młody wygląd wzmocnienie dziąseł i zębów wartościowy kolagen kolagen powiększanie piersi wzmocnienie bioder cera produkty dla sportowców piękne paznokcie problemy z dziąsłami kolagen dla seniorów dziąsła cera młody wygląd piękne paznokcie problem z cellulitem piękne ciało jędrna skóra najlepszy kolagen produkty na paznokcie produkty na paradontozę sport dla aktywnych kolagen na piersi kolagen produkty dla seniorów młody wygląd ładna cera kolagen na piersi cera menopauza kolagen na piersi kolagen na piersi preparaty na ładne ciało sport dla aktywnych jędrna skóra preparaty na ładne ciało problem z cellulitem problemy z dziąsłami wzmocnienie dziąseł i zębów kolagen na piersi produkty na paradontozę piękne ciało wzmocnienie bioder problemy z dziąsłami
ładne włosy problemy z dziąsłami piękne paznokcie zmarszczki ranking kolagen produkty na włosy ładne włosy menopauza redukcja zmarszczek menopauza jędrne piersi dziąsła piękne paznokcie produkty na paznokcie ładna cera produkty na odporność produkty na dziąsła produkty dla sportowców kolagen na piersi problemy z dziąsłami preparaty na ładne ciało jędrna skóra produkty na włosy produkty dla seniorów powiększanie piersi produkty na paznokcie wzmocnienie bioder bóle stawów jędrne piersi preparaty na ładne ciało piękna cera kolagen bóle stawów ranking kolagen problem z cellulitem ładna cera produkty na piersi produkty na paradontozę piękne paznokcie preparaty na ładne ciało łagodzenie zmarszczek dziąsła łagodzenie zmarszczek kolagen na dekolt
design by anauk group ® © 2000 & 2018