anauk.net MEDYCYNA  
... bo życie jest piękne  
anauk group
ENCYKLOPEDIA LEKÓW ENCYKLOPEDIA ZDROWIA KLASYFIKACJA PROCEDUR MEDYCZNYCH WYKAZ JEDNOSTEK CHOROBOWYCH  
KALKULATOR ALERGIA ASTMA CUKRZYCA MIGRENA NADCIŚNIENIE NOWOTWORY OSTEOPOROZA
 
ALERGIA
ASTMA
CUKRZYCA
DIETA
GRYPA
JOGA
KALKULATOR
MIGRENA
NADCIŚNIENIE
NAZEWNICTWO MEDYCZNE
NOWOTWORY
OSTEOPOROZA
PROFILAKTYKA
PRZEZIĘBIENIE
PRZYCHODNIA
REUMATYZM
ENCYKLOPEDIA LEKÓW - opisy leków
wpisz szukaną frazę:

OPISY LEKÓW SKŁADNIKI LEKÓW LEKI ZWIĄZANE ZE SCHORZENIAMIlinki sponsorowane, reklamy

Spis alfabetyczny
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ż

RUBITAL Compositum
Nazwa międzynarodowa:Althaea officinalis, Ephedrine hydrochloride
Inne spotykane nazwy leku:Ephedrini hydrochloridum
Ephedrine hydrochloride
Chlorowodorek efedryny
Natrium benzoicum
Benzoesan sodu
Natrii benzoas
Althaea officinalis
Korze? prawo?lazu
Substancje czynne leku:Benzoesan sodu
Efedryny chlorowodorek
Maliny owoce
Prawoślazu korzeń

ATC:R05CA Leki wykrztu?ne

Forma leku:syrop

Inne leki związane ze schorzeniamiKaszel Zapalenie oskrzeli

ZawartośćPreparat zawiera 0,1 g chlorowodorku efedryny, 0,5 g benzoesanu sodu, 66,0 g syropu prawoślazowego, 33,4 g syropu z malin.
Sposób działaniaPreparat złożony o działaniu wykrztuśnym. Chlorowodorek efedryny rozszerza oskrzela i ułatwia odkrztuszanie. Ponadto obkurcza naczynia krwionośne śluzówki nosa i zmniejsza ilość wydzieliny w przebiegu kataru. Benzoesan sodu drażni błonę śluzową żołądka i wzmaga na drodze odruchowej wydzielanie rzadkiego śluzu w oskrzelach. Śluz z korzenia prawoślazu zmniejsza stan zapalny, osłania zmienioną zapalnie błonę śluzową gardła oraz ułatwia jej regenerację. Sok z malin zawiera witaminę C, pektyny i flawonoidy. Obniża temperaturę w stanach gorączkowych, działa ściągająco, przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie.

DawkowanieDoustnie. Dorośli: 10 ml 3-4 razy dziennie. Dzieci powyżej 6 r.ż.: 5 ml 3-4 razy dziennie.

WskazaniaWspomagająco w leczeniu stanów zapalnych górnych dróg oddechowych i oskrzeli, przebiegających z suchym kaszlem i zalegającą wydzieliną (np. w przebiegu przeziębienia i grypy).

PrzeciwwskazaniaNadwrażliwość na efedrynę. Nie należy stosować innych leków zawierających efedrynę. Choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy. Dzieci poniSej 6 r.ż.

UwagiZe względu na zawartość efedryny preparat nie może być stosowany w czasie zawodów sportowych.

Opakowaniasyrop: but. 125 glinki sponsorowane, reklamy


drugs and supplements

WYKOP GOOGLE BLIPNIJ STUMBLEUPON WYSLIJ
kontakt  
kolagen dla seniorów produkty dla sportowców produkty dla seniorów powiększanie piersi produkty dla sportowców najlepszy kolagen przeciw zmarszczkom ranking kolagen preparaty na ładne ciało paradontoza ładna cera produkty na piersi produkty na dziąsła na odporność produkty na paradontozę produkty na dziąsła wzmocnienie bioder sport dla aktywnych cellulit ranking kolagen sport dla aktywnych cera kolagen na cerę jędrna skóra cera sport dla aktywnych piękne paznokcie produkty na dziąsła problem z cellulitem wartościowy kolagen produkty dla sportowców paradontoza produkty na dziąsła produkty na włosy menopauza problem z cellulitem menopauza ładne włosy kolagen ładna cera wzmocnienie bioder redukcja zmarszczek jędrna skóra łagodzenie zmarszczek
kolagen produkty na paradontozę jędrne piersi powiększanie piersi wartościowy kolagen zmarszczki menopauza cera młody wygląd produkty na włosy produkty na piersi kolagen na piersi kolagen wzmocnienie dziąseł i zębów wzmocnienie dziąseł i zębów kolagen na cerę piękne ciało jędrna skóra wzmocnienie dziąseł i zębów preparaty na naczynka krwionośne wartościowy kolagen menopauza produkty na paradontozę kolagen na cerę produkty dla seniorów ładna cera kolagen na piersi ranking kolagen produkty dla sportowców młody wygląd cera produkty dla sportowców najlepszy kolagen piękne ciało ładne włosy piękne paznokcie kolagen dla seniorów produkty na paznokcie cellulit menopauza problem z cellulitem wzmocnienie bioder produkty na dziąsła zmarszczki
design by anauk group ® © 2000 & 2019