anauk.net MEDYCYNA  
... bo życie jest piękne  
anauk group
ENCYKLOPEDIA LEKÓW ENCYKLOPEDIA ZDROWIA KLASYFIKACJA PROCEDUR MEDYCZNYCH WYKAZ JEDNOSTEK CHOROBOWYCH  
KALKULATOR ALERGIA ASTMA CUKRZYCA MIGRENA NADCIŚNIENIE NOWOTWORY OSTEOPOROZA
 
ALERGIA
ASTMA
CUKRZYCA
DIETA
GRYPA
JOGA
KALKULATOR
MIGRENA
NADCIŚNIENIE
NAZEWNICTWO MEDYCZNE
NOWOTWORY
OSTEOPOROZA
PROFILAKTYKA
PRZEZIĘBIENIE
PRZYCHODNIA
REUMATYZM
ENCYKLOPEDIA LEKÓW - opisy leków
wpisz szukaną frazę:

OPISY LEKÓW SKŁADNIKI LEKÓW LEKI ZWIĄZANE ZE SCHORZENIAMIlinki sponsorowane, reklamy

Spis alfabetyczny
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ż

WICK VAPORUB
Nazwa międzynarodowa:Camphor, Eucalyptus oil, Menthol, Turpentine oil, Thymol
Inne spotykane nazwy leku:Mentholum
Mentol
Menthol
Camphor
Kamfora
Camphorum
Turpentine oil
Olejek terpentynowy
Terebinthinae oleum
Thymol
Tymol
Thymolum
Eucalyptus oil
Olejek eukaliptusowy
Eucalypti oleum
Substancje czynne leku:Cedrowy olejek
Eukaliptusowy olejek
Kamfora
Menthol
Muszkatołowy olejek
Terpentynowy olejek
Tymol

ATC:R05CA Leki wykrztu?ne

Forma leku:maść

Inne leki związane ze schorzeniamiKaszel Zapalenie oskrzeli Nieżyt nosa Zapalenie gardła

ZawartośćPreparat zawiera: mentol, tymol, kamforę, olejek eukaliptusowy, olejek gałki muszkatołowej, olejek cedrowy, olejek terpentynowy.
Sposób działaniaŁagodzi podrażnienia i stany zapalne górnych dróg oddechowych. Ułatwia oddychanie. Przywraca drożność dróg oddechowych. Składniki maści mają działanie łagodzące i rozgrzewające.

DawkowanieStosować zewnętrznie 2-4 razy dziennie. Masować plecy i klatkę piersiową. Dzieci 3-5 lat: wcierać 1/2-1 łyżeczkę maści; dzieci w wieku 5-12 lat: wcierać 1 łyżeczkę maści; dorośli: wcierać 3 łyżeczki preparatu.
Inhalacje (dorośli i dzieci powyżej 6 r.ż.) - rozpuścić 2 łyżeczki preparatu w 1/2 l gorącej wody. Opary wdychać przez 5-10 minut.

WskazaniaSchorzenia górnych dróg oddechowych, którym towarzyszy katar, kaszel, zapalenie gardła, zapalenie oskrzeli.
Inhalacje z użyciem maści mogą być stosowane w leczeniu przewlekłych stanów nieżytowych. Po konsultacji z lekarzem maść może być stosowana pomocniczo w takich schorzeniach jak zapalenie płuc, zapalenie opłucnej i infekcje grypowe.

PrzeciwwskazaniaPreparat stosować tylko zewnętrznie. Nie podawać osobom nadwrażliwym na którykolwiek ze składników preparatu. U małych dzieci maść nie powinna być stosowana w okolicach nosa ani twarzy, nie stosować w
postaci inhalacji.

Opakowaniamaść: słoik 25 g
maść: słoik 40 glinki sponsorowane, reklamy


drugs and supplements

WYKOP GOOGLE BLIPNIJ STUMBLEUPON WYSLIJ
kontakt  
ranking kolagen produkty na włosy redukcja zmarszczek produkty dla seniorów łagodzenie zmarszczek bóle stawów redukcja zmarszczek produkty dla sportowców sport dla aktywnych wzmocnienie dziąseł i zębów wzmocnienie bioder problem z cellulitem łagodzenie zmarszczek bóle stawów przeciw zmarszczkom piękne ciało kolagen dla seniorów preparaty na naczynka krwionośne kolagen na stawy piękna cera powiększanie piersi preparaty na naczynka krwionośne kolagen na cerę preparaty na ładne ciało kolagen łagodzenie zmarszczek cera piękna cera wartościowy kolagen bóle stawów problemy z dziąsłami problem z cellulitem ranking kolagen jędrne piersi problemy z dziąsłami kolagen dla seniorów preparaty na naczynka krwionośne piękne paznokcie młody wygląd na odporność preparaty na ładne ciało produkty na paznokcie produkty dla seniorów kolagen na dekolt
produkty na dziąsła młody wygląd menopauza wartościowy kolagen kolagen na piersi wzmocnienie dziąseł i zębów łagodzenie zmarszczek sport dla aktywnych najlepszy kolagen wzmocnienie dziąseł i zębów ładna cera kolagen na cerę powiększanie piersi menopauza przeciw zmarszczkom jędrne piersi ładna cera wzmocnienie dziąseł i zębów kolagen na stawy powiększanie piersi produkty na piersi preparaty na ładne ciało kolagen na stawy paradontoza menopauza łagodzenie zmarszczek ładna cera cera produkty na włosy kolagen na cerę wzmocnienie dziąseł i zębów bóle stawów produkty na piersi produkty na włosy cellulit kolagen dla seniorów piękne ciało paradontoza wzmocnienie bioder menopauza ranking kolagen cellulit produkty na dziąsła piękne ciało
design by anauk group ® © 2000 & 2019