anauk.net MEDYCYNA  
... bo życie jest piękne  
anauk group
ENCYKLOPEDIA LEKÓW ENCYKLOPEDIA ZDROWIA KLASYFIKACJA PROCEDUR MEDYCZNYCH WYKAZ JEDNOSTEK CHOROBOWYCH  
KALKULATOR ALERGIA ASTMA CUKRZYCA MIGRENA NADCIŚNIENIE NOWOTWORY OSTEOPOROZA
 
ALERGIA
ASTMA
CUKRZYCA
DIETA
GRYPA
JOGA
KALKULATOR
MIGRENA
NADCIŚNIENIE
NAZEWNICTWO MEDYCZNE
NOWOTWORY
OSTEOPOROZA
PROFILAKTYKA
PRZEZIĘBIENIE
PRZYCHODNIA
REUMATYZM
ENCYKLOPEDIA LEKÓW - opisy leków
wpisz szukaną frazę:

OPISY LEKÓW SKŁADNIKI LEKÓW LEKI ZWIĄZANE ZE SCHORZENIAMIlinki sponsorowane, reklamy

Spis alfabetyczny
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ż

BISMUTANNAL
Substancje czynne leku:Azotan bizmutawy
Pokrzyku liść - patrz również belladonna
Taniny albuminian

Forma leku:tabletki.

Inne leki związane ze schorzeniamiBiegunka

Zawartość substancje czynne - białczan taniny, zasadowy azotan bizmutawy, wyciąg z pokrzyku (wilczej jagody).
Sposób działaniaTanina tworzy z białkami nierozpuszczalne związki, które pokrywają błonę śluzową jelit warstwą ochronną. Ponadto tanina działa na zakończenia nerwowe i powoduje uszczelnienie naczyń krwionośnych, dzięki czemu zmniejsza obrzęk i przekrwienie. Sole bizmutawe działają ściągająco i przeciwzapalnie. Wyciąg z pokrzyku działa rozkurczowo na mięśnie gładkie jelit i zmniejsza ich perystaltykę.

Zastosowanie Różnego pochodzenia biegunki ostre i przewlekłe.

Ostrzeżenie Ponieważ preparat działa jedynie objawowo należy, w razie gdyby biegunka utrzymywała się dłużej niż 3 dni, zadbać o ustalenie jej przyczyn i zastosowanie odpowiedniego leczenia. Leku nie należy podawać pacjentom chorym na jaskrę lub powiększenie stercza, a także z zaburzoną funkcją nerek.

Działania niepożądaneBrak danych statystycznych na temat działań ubocznych, wiadomo jednak, że lek może wywołać zaparcie, zwyrodnienie nabłonka jelit, zmiany w obrazie krwi, zmiany w funkcji nerek, a czasami w rzadkich przypadkach zaburzenia neurologiczne.

DawkowanieDawkę ustala lekarz. Zazwyczaj dawka dla pacjenta dorosłego wynosi 1-2 tabletek 2-4 razy dziennie

Ciąża i karmienieOgraniczone doświadczenia ze stosowaniem leku w okresie ciąży, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania preparatu.
Nie wiadomo czy lek przenika do mleka matki, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania leku w okresie karmienia dziecka piersią.

Opakowaniatabletki a 12 szt.linki sponsorowane, reklamy


drugs and supplements

WYKOP GOOGLE BLIPNIJ STUMBLEUPON WYSLIJ
kontakt  
produkty na paznokcie produkty na odporność produkty dla seniorów piękne ciało produkty na piersi produkty na dziąsła preparaty na naczynka krwionośne redukcja zmarszczek produkty na piersi problem z cellulitem problem z cellulitem kolagen przeciw zmarszczkom powiększanie piersi piękna cera produkty dla sportowców ładna cera łagodzenie zmarszczek piękne paznokcie ładne włosy produkty na włosy paradontoza menopauza kolagen na dekolt produkty na piersi kolagen dla seniorów wartościowy kolagen wzmocnienie bioder kolagen dla seniorów kolagen preparaty na ładne ciało paradontoza produkty dla seniorów jędrne piersi problemy z dziąsłami wartościowy kolagen kolagen na dekolt kolagen na piersi redukcja zmarszczek produkty na paznokcie zmarszczki powiększanie piersi piękne paznokcie piękna cera
kolagen na cerę kolagen na cerę powiększanie piersi cera problemy z dziąsłami kolagen na cerę ładne włosy problem z cellulitem piękne ciało dziąsła produkty na piersi kolagen na cerę ranking kolagen wzmocnienie bioder najlepszy kolagen menopauza przeciw zmarszczkom produkty na dziąsła preparaty na naczynka krwionośne kolagen dla seniorów cera kolagen dla seniorów kolagen na cerę redukcja zmarszczek problemy z dziąsłami produkty dla seniorów najlepszy kolagen ranking kolagen menopauza problemy z dziąsłami preparaty na ładne ciało paradontoza produkty dla sportowców najlepszy kolagen produkty na dziąsła ładna cera młody wygląd kolagen na dekolt łagodzenie zmarszczek produkty dla seniorów bóle stawów sport dla aktywnych kolagen dla seniorów cera
design by anauk group ® © 2000 & 2018