anauk.net MEDYCYNA  
... bo życie jest piękne  
anauk group
ENCYKLOPEDIA LEKÓW ENCYKLOPEDIA ZDROWIA KLASYFIKACJA PROCEDUR MEDYCZNYCH WYKAZ JEDNOSTEK CHOROBOWYCH  
KALKULATOR ALERGIA ASTMA CUKRZYCA MIGRENA NADCIŚNIENIE NOWOTWORY OSTEOPOROZA
 
ALERGIA
ASTMA
CUKRZYCA
DIETA
GRYPA
JOGA
KALKULATOR
MIGRENA
NADCIŚNIENIE
NAZEWNICTWO MEDYCZNE
NOWOTWORY
OSTEOPOROZA
PROFILAKTYKA
PRZEZIĘBIENIE
PRZYCHODNIA
REUMATYZM
ENCYKLOPEDIA LEKÓW - opisy leków
wpisz szukaną frazę:

OPISY LEKÓW SKŁADNIKI LEKÓW LEKI ZWIĄZANE ZE SCHORZENIAMIlinki sponsorowane, reklamy

Spis alfabetyczny
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ż

BLEOCIN
Substancje czynne leku:Bleomycin sulfate

Forma leku:iniekcje 15 mg.

Inne leki związane ze schorzeniamiHodgkina choroba Nowotwory

Zawartość substancja czynna - bleomycin sulfate.
Sposób działaniaMechanizm działania leku nie jest całkowicie wyjaśniony, wiadomo jednak, że preparat hamuje podział komórkowy oraz syntezę DNA (deoxyribonucleic acid - kwas deoksyrybonukleinowy). Bleocina działa szczególnie na skórę oraz błony śluzowe.

Zastosowanie Preparat stosuje się jako leczenie uzupełniające w radioterapii nowotworów zlokalizowanych w okolicy głowy, gardła, oskrzeli, zewnętrznych narządów rodnych, a także skóry oraz w chorobie Hodgkina.

Ostrzeżenie Lek należy podawać ostrożnie pacjentom z zaburzoną funkcją nerek oraz płuc.
Leczeni preparatem powinni odbywać regularne, comiesięczne kontrole rentgenologiczne płuc. W razie stwierdzenia zmian w płucach należy leczenie niezwłocznie przerwać i zastosować kurację kortyzonową w połączeniu z antybiotykiem o szerokim spektrum działania.

Działania niepożądaneDziałania uboczne występują u około 50% leczonych. Najważniejszym działaniem niepożądanym są zmiany w tkance płucnej. Wszystkie objawy uboczne są w wysokim stopniu uzależnione od długości kuracji i rozmiaru dawki.
>1/100-Wzrost temperatury ciała w dniu zastosowania leku. Mdłości, wymioty. Wysypka, wypadanie włosów, zmiany struktury paznokci, zaczerwienienie skóry, pęcherze, zmiany zabarwienia i zgrubienia skóry. Zapalenie płuc, zmiany tkanki płuc.
1/100-1/1000 - Przejściowe zmiany obrazu krwi, zmniejszenie liczby leukocytów i trombocytów. Spadek ciśnienia krwi. Zapalenie przełyku.

DawkowanieDawkę ustala lekarz. Zależy ona od rozmiaru i umiejscowienia nowotworu. Zastrzyki wykonuje wyłącznie służba zdrowia, która udziela bliższych informacji o leku.

Ciąża i karmienieNie należy podawać leków cytostatycznych w okresie ciąży ze względu na ryzyko uszkodzenia płodu. O ewentualnym zastosowaniu leku musi zadecydować lekarz.
Nie wiadomo czy lek przenika do mleka matki. Zamiar stosowania leku w okresie karmienia dziecka piersią należy omówić z lekarzem.

Przechowywanie trwałość: Rozpuszczona substancja traci ważność po 12 godzinach. Lek należy chronić przed światłem i przechowywać w chłodnym miejscu.

Opakowaniainiekcje 15 mg a 1 fiolka z substancją suchą.linki sponsorowane, reklamy


drugs and supplements

WYKOP GOOGLE BLIPNIJ STUMBLEUPON WYSLIJ
kontakt  
produkty dla sportowców produkty na włosy cellulit piękne ciało ranking kolagen jędrne piersi sport dla aktywnych wzmocnienie bioder kolagen przeciw zmarszczkom produkty na piersi młody wygląd produkty dla seniorów wartościowy kolagen kolagen na piersi produkty na dziąsła najlepszy kolagen wartościowy kolagen bóle stawów wzmocnienie dziąseł i zębów cellulit ranking kolagen problem z cellulitem powiększanie piersi jędrna skóra piękne ciało produkty dla sportowców ranking kolagen produkty na piersi wzmocnienie bioder produkty dla seniorów dziąsła młody wygląd młody wygląd piękne paznokcie preparaty na ładne ciało preparaty na naczynka krwionośne problem z cellulitem cellulit produkty na piersi dziąsła kolagen na piersi produkty na włosy produkty na piersi
menopauza produkty na paradontozę piękna cera przeciw zmarszczkom dziąsła preparaty na naczynka krwionośne wzmocnienie dziąseł i zębów kolagen na piersi preparaty na ładne ciało sport dla aktywnych młody wygląd młody wygląd powiększanie piersi kolagen na piersi ranking kolagen młody wygląd problem z cellulitem kolagen cera produkty dla seniorów wartościowy kolagen powiększanie piersi najlepszy kolagen kolagen na piersi preparaty na naczynka krwionośne wzmocnienie bioder kolagen na dekolt produkty na dziąsła produkty na dziąsła problem z cellulitem dziąsła zmarszczki cera preparaty na naczynka krwionośne produkty na dziąsła kolagen dla seniorów menopauza ładna cera cera piękna cera produkty na włosy menopauza wzmocnienie dziąseł i zębów preparaty na naczynka krwionośne
design by anauk group ® © 2000 & 2019