anauk.net MEDYCYNA  
... bo życie jest piękne  
anauk group
ENCYKLOPEDIA LEKÓW ENCYKLOPEDIA ZDROWIA KLASYFIKACJA PROCEDUR MEDYCZNYCH WYKAZ JEDNOSTEK CHOROBOWYCH  
KALKULATOR ALERGIA ASTMA CUKRZYCA MIGRENA NADCIŚNIENIE NOWOTWORY OSTEOPOROZA
 
ALERGIA
ASTMA
CUKRZYCA
DIETA
GRYPA
JOGA
KALKULATOR
MIGRENA
NADCIŚNIENIE
NAZEWNICTWO MEDYCZNE
NOWOTWORY
OSTEOPOROZA
PROFILAKTYKA
PRZEZIĘBIENIE
PRZYCHODNIA
REUMATYZM
ENCYKLOPEDIA LEKÓW - opisy leków
wpisz szukaną frazę:

OPISY LEKÓW SKŁADNIKI LEKÓW LEKI ZWIĄZANE ZE SCHORZENIAMIlinki sponsorowane, reklamy

Spis alfabetyczny
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ż

BLEOCIN
Substancje czynne leku:Bleomycin sulfate

Forma leku:iniekcje 15 mg.

Inne leki związane ze schorzeniamiHodgkina choroba Nowotwory

Zawartość substancja czynna - bleomycin sulfate.
Sposób działaniaMechanizm działania leku nie jest całkowicie wyjaśniony, wiadomo jednak, że preparat hamuje podział komórkowy oraz syntezę DNA (deoxyribonucleic acid - kwas deoksyrybonukleinowy). Bleocina działa szczególnie na skórę oraz błony śluzowe.

Zastosowanie Preparat stosuje się jako leczenie uzupełniające w radioterapii nowotworów zlokalizowanych w okolicy głowy, gardła, oskrzeli, zewnętrznych narządów rodnych, a także skóry oraz w chorobie Hodgkina.

Ostrzeżenie Lek należy podawać ostrożnie pacjentom z zaburzoną funkcją nerek oraz płuc.
Leczeni preparatem powinni odbywać regularne, comiesięczne kontrole rentgenologiczne płuc. W razie stwierdzenia zmian w płucach należy leczenie niezwłocznie przerwać i zastosować kurację kortyzonową w połączeniu z antybiotykiem o szerokim spektrum działania.

Działania niepożądaneDziałania uboczne występują u około 50% leczonych. Najważniejszym działaniem niepożądanym są zmiany w tkance płucnej. Wszystkie objawy uboczne są w wysokim stopniu uzależnione od długości kuracji i rozmiaru dawki.
>1/100-Wzrost temperatury ciała w dniu zastosowania leku. Mdłości, wymioty. Wysypka, wypadanie włosów, zmiany struktury paznokci, zaczerwienienie skóry, pęcherze, zmiany zabarwienia i zgrubienia skóry. Zapalenie płuc, zmiany tkanki płuc.
1/100-1/1000 - Przejściowe zmiany obrazu krwi, zmniejszenie liczby leukocytów i trombocytów. Spadek ciśnienia krwi. Zapalenie przełyku.

DawkowanieDawkę ustala lekarz. Zależy ona od rozmiaru i umiejscowienia nowotworu. Zastrzyki wykonuje wyłącznie służba zdrowia, która udziela bliższych informacji o leku.

Ciąża i karmienieNie należy podawać leków cytostatycznych w okresie ciąży ze względu na ryzyko uszkodzenia płodu. O ewentualnym zastosowaniu leku musi zadecydować lekarz.
Nie wiadomo czy lek przenika do mleka matki. Zamiar stosowania leku w okresie karmienia dziecka piersią należy omówić z lekarzem.

Przechowywanie trwałość: Rozpuszczona substancja traci ważność po 12 godzinach. Lek należy chronić przed światłem i przechowywać w chłodnym miejscu.

Opakowaniainiekcje 15 mg a 1 fiolka z substancją suchą.linki sponsorowane, reklamy


drugs and supplements

WYKOP GOOGLE BLIPNIJ STUMBLEUPON WYSLIJ
kontakt  
powiększanie piersi zmarszczki produkty na włosy powiększanie piersi paradontoza ładna cera problemy z dziąsłami preparaty na ładne ciało kolagen na piersi cera sport dla aktywnych dziąsła ranking kolagen kolagen na stawy kolagen na stawy wartościowy kolagen kolagen na cerę problemy z dziąsłami dziąsła wartościowy kolagen problemy z dziąsłami jędrna skóra produkty na włosy na odporność wzmocnienie dziąseł i zębów wzmocnienie bioder piękne paznokcie piękna cera preparaty na ładne ciało kolagen na stawy ładne włosy zmarszczki ładne włosy piękne ciało najlepszy kolagen produkty na piersi kolagen na piersi najlepszy kolagen wzmocnienie dziąseł i zębów dziąsła kolagen na dekolt zmarszczki redukcja zmarszczek menopauza
piękne ciało piękne ciało produkty dla seniorów jędrne piersi piękne paznokcie cera paradontoza bóle stawów kolagen na stawy jędrne piersi kolagen na piersi kolagen dla seniorów jędrne piersi jędrna skóra najlepszy kolagen dziąsła paradontoza wzmocnienie dziąseł i zębów piękna cera cellulit produkty na piersi wzmocnienie dziąseł i zębów produkty na paradontozę bóle stawów dziąsła powiększanie piersi cera ładna cera problemy z dziąsłami produkty na paradontozę produkty na dziąsła menopauza jędrna skóra ładna cera produkty dla seniorów ładna cera kolagen na stawy kolagen kolagen na dekolt jędrne piersi jędrna skóra problem z cellulitem kolagen preparaty na ładne ciało
design by anauk group ® © 2000 & 2018