anauk.net MEDYCYNA  
... bo życie jest piękne  
anauk group
ENCYKLOPEDIA LEKÓW ENCYKLOPEDIA ZDROWIA KLASYFIKACJA PROCEDUR MEDYCZNYCH WYKAZ JEDNOSTEK CHOROBOWYCH  
KALKULATOR ALERGIA ASTMA CUKRZYCA MIGRENA NADCIŚNIENIE NOWOTWORY OSTEOPOROZA
 
ALERGIA
ASTMA
CUKRZYCA
DIETA
GRYPA
JOGA
KALKULATOR
MIGRENA
NADCIŚNIENIE
NAZEWNICTWO MEDYCZNE
NOWOTWORY
OSTEOPOROZA
PROFILAKTYKA
PRZEZIĘBIENIE
PRZYCHODNIA
REUMATYZM
ENCYKLOPEDIA LEKÓW - opisy leków
wpisz szukaną frazę:

OPISY LEKÓW SKŁADNIKI LEKÓW LEKI ZWIĄZANE ZE SCHORZENIAMIlinki sponsorowane, reklamy

Spis alfabetyczny
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ż

CALCIUM CHLORATUM 10%
Nazwa międzynarodowa:Calcii chloridum
Substancje czynne leku:Calcium chloride

ATC:A

Forma leku:iniekcje 10%.

roztwór do wstrzykiwań dożylnych 100 mg /ml

Zawartośćsubstancja czynna - calcium chloride.

sześciowodny chlorek wapnia 100 mg; woda do wstrzykiwań do 1 ml;
Ampułka zawiera 10 ml roztworu.
Sposób działaniaJony wapnia hamują wydzielanie gruczołów śluzowych. Uszczelniają ścianki naczyń włoskowatych, działają przeciw-alergicznie i uczestniczą w procesie krzepnięcia krwi. Jony wapnia spełniają również ważną rolę w procesie pracy mięśni.


Preparat zawiera chlorek wapnia w postaci roztworu do podawania pozajelitowego, pozwalający na szybkie uzupełnienie niedoborów wapnia w organizmie. Wapń jest regulatorem uwalniania i magazynowania substancji przekaźnikowych i hormonów.
Zjonizowany wapń jest aktywatorem lub inhibitorem enzymów biorących udział w procesie krzepnięcia krwi i przekazywania impulsów nerwowych.

Zastosowanie Niedobór wapnia, choroby uczuleniowe. Złamania kości. Tężyczka. Zatrucia solami potasu, magnezu oraz ołowiu.

Ostrzeżenie Leku nie należy podawać w niedoborze potasu w organizmie. Leku nie wolno stosować w nadmiernym stężeniu wapnia we krwi, które może pojawić się w nadczynności hormonu przytarczycy, przedawkowaniu witaminy D, nowotworach, zwłaszcza w fazie przerzutów na tkankę kostną. Leku nie należy podawać w niedomodze nerek, zwiększonym wydzielaniu wapnia w moczu. Leku nie wolno podawać pacjentom zażywającym glikozydy nasercowe lub preparaty arsenu. Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeśli wapń stosuje się jednocześnie z innymi lekami. Jednoczesne stosowanie leków z grupy tetracyklin powoduje, że oba preparaty, tj. wapń i antybiotyk tworzą nierozerwalny związek, który nie wywiera jakiegokolwiek efektu leczniczego i zostaje wydalony przez organizm. W razie zamiaru stosowania innych leków łącznie z wapniem należy poradzić się lekarza.


Ostrożność jest niezbędna podczas stosowania u pacjentów z upośledzoną czynnością nerek oraz chorobami serca.

Działania niepożądane1/100
- Podwyższone stężenie wapnia we krwi.

<1/1000
- Zaburzenia przewodu pokarmowego. Zaparcie. Biegunka.


Może wystąpić uczucie mrowienia, ucisku lub pieczenia w miejscu podania. W niektórych przypadkach może wystąpić rozszerzenie naczyń obwodowych i umiarkowany spadek ciśnienia tętniczego.

Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu.
Nie stosować leku po terminie ważności.

DawkowanieDawkę ustala lekarz. Zazwyczaj 1 zastrzyk dziennie lub co drugi dzień. Zastrzyki wykonuje wyłącznie służba zdrowia, która udziela bliższych informacji o leku.


Z uwagi na rodzaj preparatu, dawkowanie jest określane ściśle przez lekarza, zależnie od stopnia niedoboru wapnia.

DOROŚLI:
5-10 ml 10% roztworu bardzo powoli dożylnie, z szybkością 1-2 ml/min. Należy zatrzymać podawanie leku, o ile pacjent skarży się na jakiekolwiek niekorzystne objawy z nim związane i wznowić podawanie leku dopiero wtedy, gdy objawy te ustąpią. Po wstrzyknięciu leku pacjent powinien przez kilka minut pozostać w pozycji leżącej.

DZIECI:
0,2-0,3 ml/kg/dawkę (20-30 mg/kg/dawkę ) 10% roztworu bardzo powoli dożylnie.

Wskazania# Stany niedoboru wapnia wymagające szybkiego jego uzupełnienia.
# Zatrucie antagonistami wapnia ( jeśli dochodzi do zaburzeń krążenia: spadek ciśnienia, zaburzenia przewodnictwa)
# Zatrucie siarczanem magnezu, fluorkami i szczawianami
# Pomocniczo w znacznej hiperkaliemii, resuscytacji krążeniowej.

PrzeciwwskazaniaHiperkalcemia,
kamica nerkowa,
ostra niewydolność nerek,
migotanie komór.

InterakcjePodawanie, zwłaszcza dożylne, soli wapnia pacjentom przyjmującym glikozydy nasercowe grozi wywołaniem groźnych zaburzeń rytmu serca. Jeśli podanie preparatu w takim wypadku jest konieczne, należy podawać go powoli i w małych porcjach, najlepiej we wlewie kroplowym.
Chlorek wapniowy zmniejsza skuteczność jednocześnie stosowanego atenololu, werapamilu oraz tetracyklin, wydłuża i nasila działanie tubokuraryny.

Wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchuPreparat nie wywiera wpływu na wymienione wyżej czynności.

Ciąża i karmienieLek może być stosowany u kobiet ciężarnych, jeśli w opinii lekarza korzyść dla matki przeważa nad potencjalnym zagrożeniem dla płodu.

PrzechowywaniePrzechowywać w temperaturze pokojowej ( od 15ºC do 25ºC). Nie zamrażać.
Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Opakowaniainiekcje 10% a 10 ampułek po 10 ml.

Ampułki poj. 10 ml pakowane po 10 i 50 sztuk.linki sponsorowane, reklamy


drugs and supplements

WYKOP GOOGLE BLIPNIJ STUMBLEUPON WYSLIJ
kontakt  
zmarszczki wartościowy kolagen kolagen na cerę produkty dla sportowców piękne ciało kolagen na dekolt wartościowy kolagen piękne ciało bóle stawów kolagen zmarszczki redukcja zmarszczek piękne paznokcie piękne paznokcie menopauza kolagen na piersi piękne paznokcie produkty dla sportowców piękne paznokcie kolagen wartościowy kolagen produkty dla seniorów wzmocnienie dziąseł i zębów problemy z dziąsłami produkty dla seniorów kolagen na dekolt produkty na odporność cera najlepszy kolagen wzmocnienie bioder preparaty na ładne ciało produkty na paradontozę kolagen ładna cera cellulit jędrne piersi produkty na włosy jędrna skóra kolagen dla seniorów produkty dla sportowców kolagen na cerę dziąsła piękne paznokcie preparaty na ładne ciało
preparaty na ładne ciało produkty dla seniorów piękna cera sport dla aktywnych sport dla aktywnych wzmocnienie bioder zmarszczki kolagen preparaty na ładne ciało jędrne piersi kolagen dla seniorów przeciw zmarszczkom sport dla aktywnych wzmocnienie dziąseł i zębów najlepszy kolagen łagodzenie zmarszczek kolagen na cerę młody wygląd preparaty na naczynka krwionośne produkty na włosy kolagen na cerę łagodzenie zmarszczek kolagen dla seniorów przeciw zmarszczkom produkty na włosy ładne włosy wzmocnienie bioder młody wygląd ładne włosy bóle stawów ładne włosy wartościowy kolagen piękne paznokcie młody wygląd piękna cera przeciw zmarszczkom zmarszczki menopauza wzmocnienie bioder preparaty na ładne ciało produkty na dziąsła bóle stawów menopauza ładne włosy
design by anauk group ® © 2000 & 2019