anauk.net MEDYCYNA  
... bo życie jest piękne  
anauk group
ENCYKLOPEDIA LEKÓW ENCYKLOPEDIA ZDROWIA KLASYFIKACJA PROCEDUR MEDYCZNYCH WYKAZ JEDNOSTEK CHOROBOWYCH  
KALKULATOR ALERGIA ASTMA CUKRZYCA MIGRENA NADCIŚNIENIE NOWOTWORY OSTEOPOROZA
 
ALERGIA
ASTMA
CUKRZYCA
DIETA
GRYPA
JOGA
KALKULATOR
MIGRENA
NADCIŚNIENIE
NAZEWNICTWO MEDYCZNE
NOWOTWORY
OSTEOPOROZA
PROFILAKTYKA
PRZEZIĘBIENIE
PRZYCHODNIA
REUMATYZM
ENCYKLOPEDIA LEKÓW - opisy leków
wpisz szukaną frazę:

OPISY LEKÓW SKŁADNIKI LEKÓW LEKI ZWIĄZANE ZE SCHORZENIAMIlinki sponsorowane, reklamy

Spis alfabetyczny
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ż

CARDIOPRESS
Substancje czynne leku:Atenolol

Forma leku:tabletki 100 mg.

Inne leki związane ze schorzeniamiNadciśnienie tętnicze krwi Wieńcowa choroba Zawał serca

Zawartość substancja czynna - atenolol.
Sposób działaniaCardiopress jest tzw. selektywnym blokerem receptorów beta w sercu.
Oznacza to, że lek blokuje wybiórczo jedynie receptory adrenaliny w sercu w ten sposób, że działanie hormonów stresu (adrenaliny) zmniejsza się zarówno w sytuacjach napięcia psychicznego, jak i wysiłku fizycznego. Prowadzi to do zwolnienia akcji serca (pulsu) oraz zmniejszenia objętości krwi pompowanej na minutę, co z kolei prowadzi do obniżenia ciśnienia krwi. Zredukowana praca serca zapobiega skurczowi naczyń wieńcowych, który pojawia się w sytuacji nadwerężenia serca na tle psychicznym lub fizycznym. W dawkach zalecanych preparat nie oddziałuje na pracę oskrzeli, tak że lek może być stosowany u pacjentów cierpiących na astmę.
W leczeniu wysokiego ciśnienia stosuje się czasami obok Cardiopressu również środki moczopędne oraz rozkurczające naczynia krwionośne.
W leczeniu anginy pektoris atenolol podaje się czasami łącznie z nitrogliceryną.

Zastosowanie Wysokie ciśnienie krwi, angina pektoris (choroba naczyń wieńcowych), nieregularna praca serca, stan ostry zawału serca.

Ostrzeżenie Leku nie należy podawać w nieleczonej niewydolności serca, w bloku serca (zaburzeniach w systemie przewodzenia impulsów w sercu), lub w zbyt wolnej akcji serca. Pacjenci cierpiący na trudno kontrolowaną cukrzycę, astmę lub inne poważne trudności w oddychaniu, chromanie przestankowe oraz poważnie uszkodzone nerki powinni powiadomić o tym lekarza przed rozpoczęciem kuracji atenololem.
Istotne jest również poinformowanie personelu służby zdrowia o fakcie zażywania leku przed ewentualnym zastosowaniem narkozy.
Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeśli preparat stosuje się jednocześnie z innymi lekami. Ewentualne stosowanie innych leków podczas kuracji atenololem powinno być przekonsultowane z lekarzem. Zakończenie kuracji Cardiopressem należy robić stopniowo - zmniejszając dawkę w ciągu 7-10 dni aż do zupełnego wycofania leku.
Nie wolno jednak samowolnie zmieniać zaleceń lekarza.

Działania niepożądane1/100- Zmęczenie lub słabość mięśni, które to objawy pojawiają się na początku leczenia i mają charakter przejściowy - zanikają w trakcie kontyuowania kuracji. Zimne kończyny, powolna akcja serca. Mdłości, biegunka.
1/1000- Zaburzenia snu.
<1/1000- Ból głowy, koszmarne sny, halucynacje, przygnębienie. Reakcje skórne - wysypka, zaczerwienienie skóry, wypadanie włosów. Zmniejszone wydzielanie gruczołów łzowych, nadmierne pocenie się. Zmniejszenie liczby białych ciałek krwi, niedomoga serca, blok serca.

DawkowanieDawkę ustala lekarz. Zazwyczaj dawka dla pacjenta dorosłego wynosi 50 mg (pół tabletki) lub 100 mg raz dziennie

Ciąża i karmienieIstnieje prawdopodobieństwo, że preparat oddziałuje na płód. Nie wolno zażywać leku w okresie ciąży.
Preparat przenika do mleka matki, lecz oddziaływanie na karmione dziecko jest mało prawdopodobne. Zamiar stosowania leku podczas karmienia piersią należy jednak omówić z lekarzem.

Opakowaniatabletki 100 mg a 50 szt., a 100 szt.linki sponsorowane, reklamy


drugs and supplements

WYKOP GOOGLE BLIPNIJ STUMBLEUPON WYSLIJ
kontakt  
kolagen na stawy menopauza produkty dla seniorów kolagen kolagen na piersi kolagen na stawy kolagen na cerę młody wygląd piękne paznokcie produkty na dziąsła łagodzenie zmarszczek preparaty na ładne ciało preparaty na ładne ciało ranking kolagen cera bóle stawów powiększanie piersi kolagen na piersi kolagen na stawy wartościowy kolagen dziąsła jędrna skóra produkty na włosy przeciw zmarszczkom na odporność sport dla aktywnych piękna cera kolagen na piersi cellulit kolagen na piersi sport dla aktywnych powiększanie piersi preparaty na naczynka krwionośne problem z cellulitem produkty na włosy ładne włosy redukcja zmarszczek piękna cera wzmocnienie dziąseł i zębów paradontoza wartościowy kolagen produkty na włosy dziąsła kolagen na dekolt
produkty na paradontozę kolagen na stawy sport dla aktywnych piękne ciało paradontoza redukcja zmarszczek produkty dla sportowców zmarszczki dziąsła kolagen na dekolt przeciw zmarszczkom jędrna skóra preparaty na ładne ciało cera piękne ciało wartościowy kolagen wartościowy kolagen preparaty na ładne ciało ranking kolagen kolagen na piersi paradontoza cellulit piękne ciało produkty na paradontozę problemy z dziąsłami jędrne piersi piękne ciało wzmocnienie dziąseł i zębów najlepszy kolagen łagodzenie zmarszczek kolagen piękne ciało kolagen na stawy przeciw zmarszczkom cellulit jędrne piersi kolagen na dekolt kolagen na dekolt kolagen na cerę preparaty na ładne ciało preparaty na naczynka krwionośne młody wygląd piękna cera piękne paznokcie
design by anauk group ® © 2000 & 2019