anauk.net MEDYCYNA  
... bo życie jest piękne  
anauk group
ENCYKLOPEDIA LEKÓW ENCYKLOPEDIA ZDROWIA KLASYFIKACJA PROCEDUR MEDYCZNYCH WYKAZ JEDNOSTEK CHOROBOWYCH  
KALKULATOR ALERGIA ASTMA CUKRZYCA MIGRENA NADCIŚNIENIE NOWOTWORY OSTEOPOROZA
 
ALERGIA
ASTMA
CUKRZYCA
DIETA
GRYPA
JOGA
KALKULATOR
MIGRENA
NADCIŚNIENIE
NAZEWNICTWO MEDYCZNE
NOWOTWORY
OSTEOPOROZA
PROFILAKTYKA
PRZEZIĘBIENIE
PRZYCHODNIA
REUMATYZM
ENCYKLOPEDIA LEKÓW - opisy leków
wpisz szukaną frazę:

OPISY LEKÓW SKŁADNIKI LEKÓW LEKI ZWIĄZANE ZE SCHORZENIAMIlinki sponsorowane, reklamy

Spis alfabetyczny
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ż

CENTROPHENOXIN
Substancje czynne leku:Meclofenoxate hydrochloride

Forma leku:drażetki 100 mg; iniekcje 125 mg.

Inne leki związane ze schorzeniamiAlkoholizm Parkinsona choroba

Zawartość substancja czynna - meclofenoxate hydrochloride.
Sposób działaniaMechanizm działania leku nie jest dokładnie wyjaśniony. Centrophenoxin wpływa na przemianę cukrów oraz procesy utleniania w mózgu, ułatwia transport cząsteczek glukozy do wnętrza komórek nerwowych. Centrophenoxin wpływa na lekki wzrost ciśnienia tętniczego, zwiększa siłę skurczu serca oraz przyspiesza oddychanie. Efekt działania leku następuje po około 2 tygodniach od momentu rozpoczęcia kuracji. Zastosowanie: Uszkodzenie tkanek mózgowych pod wpływem urazów lub zabiegów chirurgicznych. Osłabienie pamięci, nadmierna senność. Lek stosuje się w chorobie Parkinsona (zaburzenie równowagi substancji przekaęnikowych w mózgu - dopaminy i acetylocholiny), chorobie Alzheimera (chorobliwe zmiany w komórkach mózgu prowadzące do mikroskopijnych blizn, zawierających substancję białkową - amyloid; blizny te zaburzają połączenia nerwowe i zakłócają funkcje mózgu) w alkoholizmie, w zatruciach polekowych, w narkolepsji (krótko trwające napady nie dającej się przezwyciężyć senności). Zaburzenia powodujące zmianę rytmu sen- stan czuwania.

Ostrzeżenie Leku nie należy podawać w schizofrenii, padaczce, nadmiernej pobudliwości, nadczynności tarczycy. Lek stosuje się ostrożnie w podeszłym wieku w zaburzeniach miesiączkowania spowodowanego zakłóceniem funkcji przysadki mózgowej.

Działania niepożądaneBrak danych statystycznych na temat działań ubocznych, wiadomo jednak, że lek nie powoduje zbyt wielu działań niepożądanych. Zaobserwowano nadpobudliwość lub znużenie, niekiedy może pojawić się bezsenność, co jest sygnałem do odstawienia leku.

DawkowanieDawkę ustala lekarz. Leczenie rozpoczyna się zazwyczaj od małej dawki. Początkowo dorosłym podaje się 100-200 mg 2- 3 razy dziennie. Dawkę można zwiększyć w razie potrzeby maksymalnie do 1500 mg dziennie. Dawkowanie dla dzieci ustala lekarz pediatra. Zastrzyki wykonuje wyłącznie służba zdrowia, która udziela bliższych informacji o leku.

Ciąża i karmienieOgraniczone doświadczenia ze stosowaniem leku w okresie ciąży, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania preparatu podczas ciąży.
Nie wiadomo czy lek przenika do mleka matki, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania leku w okresie karmienia dziecka piersią.

Opakowaniadrażetki 100 mg a 30 szt, a 60 szt; iniekcje 125 mg a 10 fiolek z substancją suchą.linki sponsorowane, reklamy


drugs and supplements

WYKOP GOOGLE BLIPNIJ STUMBLEUPON WYSLIJ
kontakt  
wzmocnienie dziąseł i zębów produkty dla sportowców wzmocnienie bioder zmarszczki cera kolagen na dekolt kolagen produkty na paznokcie produkty na paradontozę przeciw zmarszczkom produkty na paznokcie bóle stawów kolagen młody wygląd produkty na piersi wartościowy kolagen menopauza produkty dla sportowców najlepszy kolagen kolagen na piersi menopauza jędrna skóra sport dla aktywnych kolagen na cerę kolagen kolagen na cerę preparaty na ładne ciało najlepszy kolagen kolagen ładne włosy kolagen dla seniorów kolagen kolagen na piersi ranking kolagen kolagen na stawy wzmocnienie bioder kolagen przeciw zmarszczkom łagodzenie zmarszczek piękne paznokcie jędrne piersi kolagen na cerę piękne ciało produkty na paradontozę
produkty na paradontozę produkty dla sportowców przeciw zmarszczkom piękne paznokcie wzmocnienie dziąseł i zębów przeciw zmarszczkom jędrna skóra menopauza produkty na paradontozę kolagen dla seniorów wzmocnienie bioder cellulit piękna cera cellulit paradontoza kolagen na stawy kolagen kolagen bóle stawów zmarszczki młody wygląd produkty na piersi piękne paznokcie produkty na paznokcie kolagen dla seniorów kolagen na dekolt ranking kolagen produkty dla sportowców cellulit menopauza piękne ciało produkty dla sportowców produkty na odporność kolagen piękna cera ładna cera dziąsła wzmocnienie dziąseł i zębów sport dla aktywnych młody wygląd produkty dla seniorów ładne włosy preparaty na ładne ciało ranking kolagen
design by anauk group ® © 2000 & 2019