anauk.net MEDYCYNA  
... bo życie jest piękne  
anauk group
ENCYKLOPEDIA LEKÓW ENCYKLOPEDIA ZDROWIA KLASYFIKACJA PROCEDUR MEDYCZNYCH WYKAZ JEDNOSTEK CHOROBOWYCH  
KALKULATOR ALERGIA ASTMA CUKRZYCA MIGRENA NADCIŚNIENIE NOWOTWORY OSTEOPOROZA
 
ALERGIA
ASTMA
CUKRZYCA
DIETA
GRYPA
JOGA
KALKULATOR
MIGRENA
NADCIŚNIENIE
NAZEWNICTWO MEDYCZNE
NOWOTWORY
OSTEOPOROZA
PROFILAKTYKA
PRZEZIĘBIENIE
PRZYCHODNIA
REUMATYZM
ENCYKLOPEDIA LEKÓW - opisy leków
wpisz szukaną frazę:

OPISY LEKÓW SKŁADNIKI LEKÓW LEKI ZWIĄZANE ZE SCHORZENIAMIlinki sponsorowane, reklamy

Spis alfabetyczny
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ż

CEPHALEXIN
Substancje czynne leku:Cefalexin

Forma leku:kapsułki 250 mg.

Inne leki związane ze schorzeniamiInfekcje bakteryjne

Zawartośćsubstancja czynna - cefalexin.
Sposób działaniaCephalexin należy do grupy antybiotyków zwanych cefalosporynami. Jego działanie uniemożliwia bakteriom syntezę ścian komórkowych w wyniku czego bakterie giną. Antybiotyk działa na wiele szczepów bakteryjny

ZastosowanieCephalexin stosuje się do zwalczania infekcji spowodowanych przez bakterie wrażliwe na lek. Lek znajduje zastosowanie najczęściej w zwalczaniu infekcji dróg moczowych oraz dróg oddechowych.

OstrzeżenieLeku nie wolno podawać osobom uczulonym na penicylinę oraz cefalosporyny. Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeśli antybiotyk stosuje się jednocześnie z innymi lekami.

Działania niepożądane1/100
- Rozwolnienie, mdłości.
- W razie wystąpienia długotrwałej biegunki należy skontaktować się z lekarzem.

1/1000- <1/1000
- Wysypka.
- W razie wystąpienia wysypki należy przerwać leczenie i niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.
- Mogą pojawić się również poważniejsze oznaki alergii, zmęczenie, bóle i zawroty głowy, wymioty, bóle brzucha.
- Zmiany w funkcji wątroby i nerek, zmiany w obrazie krwi.

DawkowanieDawkę ustala lekarz. Zależy ona od wagi ciała oraz typu infekcji. Zazwyczaj dla pacjenta dorosłego - 1-3 g dziennie w 3 dawkach. Dawka dla dzieci wynosi 25-50 mg/kg wagi ciała dziennie w 3 porcjach.
Już po paru dniach stosowania leku następuje wyraźna poprawa stanu zdrowia, nie oznacza to jednak że można przerwać przepisaną kurację. Zbyt wczesne zakończenie leczenia oznacza ryzyko nawrotu infekcji.

Ciąża i karmienieNie stwierdzono jakiegokolwiek szkodliwego wpływu preparatu na płód.
Lek przenika do mleka matki. Należy zasięgnąć opinii lekarza przed przystąpieniem do leczenia antybiotykiem w trakcie karmienia piersią.

Opakowaniakapsułki 250 mg a 20 szt.linki sponsorowane, reklamy


drugs and supplements

WYKOP GOOGLE BLIPNIJ STUMBLEUPON WYSLIJ
kontakt  
produkty dla sportowców kolagen na cerę jędrna skóra piękne ciało zmarszczki ranking kolagen kolagen dla seniorów kolagen na piersi ładne włosy powiększanie piersi kolagen na stawy problem z cellulitem powiększanie piersi zmarszczki kolagen na dekolt sport dla aktywnych cera jędrna skóra preparaty na ładne ciało jędrne piersi kolagen dla seniorów na odporność preparaty na ładne ciało bóle stawów problem z cellulitem kolagen na stawy ranking kolagen produkty na paznokcie redukcja zmarszczek wzmocnienie bioder ranking kolagen wzmocnienie dziąseł i zębów produkty na paradontozę kolagen dla seniorów najlepszy kolagen redukcja zmarszczek ładne włosy dziąsła produkty na dziąsła preparaty na ładne ciało kolagen na dekolt cellulit produkty dla seniorów wzmocnienie bioder
piękne paznokcie produkty na dziąsła preparaty na ładne ciało powiększanie piersi przeciw zmarszczkom najlepszy kolagen piękne ciało paradontoza piękna cera produkty na piersi produkty na piersi kolagen na piersi zmarszczki preparaty na ładne ciało produkty na paznokcie menopauza produkty na paznokcie dziąsła kolagen na stawy paradontoza najlepszy kolagen wzmocnienie dziąseł i zębów produkty na włosy dziąsła łagodzenie zmarszczek wzmocnienie dziąseł i zębów kolagen na stawy łagodzenie zmarszczek piękna cera wartościowy kolagen cera produkty na piersi ładne włosy sport dla aktywnych paradontoza wartościowy kolagen ładna cera najlepszy kolagen piękne paznokcie sport dla aktywnych wzmocnienie bioder produkty na paznokcie zmarszczki preparaty na ładne ciało
design by anauk group ® © 2000 & 2019