anauk.net MEDYCYNA  
... bo życie jest piękne  
anauk group
ENCYKLOPEDIA LEKÓW ENCYKLOPEDIA ZDROWIA KLASYFIKACJA PROCEDUR MEDYCZNYCH WYKAZ JEDNOSTEK CHOROBOWYCH  
KALKULATOR ALERGIA ASTMA CUKRZYCA MIGRENA NADCIŚNIENIE NOWOTWORY OSTEOPOROZA
 
ALERGIA
ASTMA
CUKRZYCA
DIETA
GRYPA
JOGA
KALKULATOR
MIGRENA
NADCIŚNIENIE
NAZEWNICTWO MEDYCZNE
NOWOTWORY
OSTEOPOROZA
PROFILAKTYKA
PRZEZIĘBIENIE
PRZYCHODNIA
REUMATYZM
ENCYKLOPEDIA LEKÓW - opisy leków
wpisz szukaną frazę:

OPISY LEKÓW SKŁADNIKI LEKÓW LEKI ZWIĄZANE ZE SCHORZENIAMIlinki sponsorowane, reklamy

Spis alfabetyczny
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ż

CHLOROCID
Substancje czynne leku:Chloramphenicol

Forma leku:iniekcje 1000 mg.

Inne leki związane ze schorzeniamiInfekcje bakteryjne

Zawartość substancja czynna - chloramphenicol.
Sposób działaniaChloramphenicol jest antybiotykiem uniemożliwiającym bakteriom namnażanie, w wyniku tego bakterie wymierają.

Zastosowanie Antybiotyk stosuje się jedynie w zwalczaniu bardzo poważnych zakażeń bakteriami wrażliwymi na preparat. Leczenie odbywa się wyłącznie w zakładach zamkniętych.

Ostrzeżenie Leku nie wolno podawać pacjentom cierpiącym na choroby krwi. W czasie leczenia antybiotykiem należy regularnie dokonywać badań krwi.
Długotrwałe oraz powtarzające się kuracje tym preparatem są niewskazane.
Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeśli antybiotyk stosuje się jednocześnie z innymi lekami. Lek zmienia działanie wielu innych leków, między innymi paracetamolu, środków przeciwzakrzepowych, fenytoiny, ryfampicyny oraz doustnych środków antykoncepcyjnych. Zamiar stosowania innych leków podczas kuracji antybiotykiem należy omówić z lekarzem.

Działania niepożądane1/100
- Biegunka, mdłości, wymioty.
- Wysypka.

1/1000- <1/1000
- Zmiany w obrazie krwi.
- Ból głowy, dezorientacja.
- Porażenie mięśni oczu.
- Zapalenie nerwu wzrokowego.
- Mrowienia kończyn.
- Reakcje alergiczne skóry.
- Nadmiar flory bakteryjnej opornej na chloramfenikol, pojawiającej się w błonie śluzowej jamy ustnej, pochwy oraz odbytu.

DawkowanieDawkę ustala lekarz. Lek należy podawać w równych odstępach czasu. Dawka zależy od wagi ciała pacjenta oraz rodzaju infekcji.
Już po paru dniach leczenia następuje wyraęna poprawa zdrowia, nie oznacza to jednak, że kurację można zakończyć. Przedwczesne przerwanie leczenia może spowodować nawrót choroby.

Ciąża i karmienieIstnieje prawdopodobieństwo uszkodzenia płodu. Nie wolno zażywać leku w ciąży.
Istnieje prawdopodobieństwo, że preparat oddziałuje na karmione dziecko. Nie wolno zażywać leku w okresie karmienia.

Opakowaniainiekcje 1000 mg a 10 fiolek z substancją suchą.linki sponsorowane, reklamy


drugs and supplements

WYKOP GOOGLE BLIPNIJ STUMBLEUPON WYSLIJ
kontakt  
zmarszczki wartościowy kolagen wzmocnienie bioder wzmocnienie dziąseł i zębów dziąsła bóle stawów problem z cellulitem młody wygląd produkty na paznokcie najlepszy kolagen preparaty na ładne ciało przeciw zmarszczkom kolagen preparaty na ładne ciało produkty na paradontozę cera preparaty na naczynka krwionośne produkty na paradontozę produkty na odporność przeciw zmarszczkom powiększanie piersi młody wygląd powiększanie piersi ładna cera problemy z dziąsłami produkty dla seniorów dziąsła ranking kolagen cellulit bóle stawów bóle stawów powiększanie piersi łagodzenie zmarszczek piękne ciało produkty na dziąsła ranking kolagen bóle stawów problem z cellulitem produkty na paznokcie produkty na dziąsła powiększanie piersi piękna cera wartościowy kolagen jędrne piersi
kolagen na cerę kolagen na stawy preparaty na naczynka krwionośne preparaty na naczynka krwionośne piękne ciało produkty na piersi problem z cellulitem paradontoza ładna cera jędrne piersi cera piękne ciało kolagen na piersi preparaty na ładne ciało ładne włosy najlepszy kolagen wzmocnienie dziąseł i zębów piękna cera piękne ciało problemy z dziąsłami produkty na paradontozę piękne ciało piękne ciało redukcja zmarszczek bóle stawów kolagen na piersi cellulit wzmocnienie bioder problem z cellulitem produkty na paradontozę preparaty na naczynka krwionośne sport dla aktywnych kolagen na stawy kolagen produkty dla seniorów ładne włosy produkty na piersi kolagen na cerę produkty na włosy wzmocnienie bioder produkty na paznokcie problem z cellulitem redukcja zmarszczek problemy z dziąsłami
design by anauk group ® © 2000 & 2019