anauk.net MEDYCYNA  
... bo życie jest piękne  
anauk group
ENCYKLOPEDIA LEKÓW ENCYKLOPEDIA ZDROWIA KLASYFIKACJA PROCEDUR MEDYCZNYCH WYKAZ JEDNOSTEK CHOROBOWYCH  
KALKULATOR ALERGIA ASTMA CUKRZYCA MIGRENA NADCIŚNIENIE NOWOTWORY OSTEOPOROZA
 
ALERGIA
ASTMA
CUKRZYCA
DIETA
GRYPA
JOGA
KALKULATOR
MIGRENA
NADCIŚNIENIE
NAZEWNICTWO MEDYCZNE
NOWOTWORY
OSTEOPOROZA
PROFILAKTYKA
PRZEZIĘBIENIE
PRZYCHODNIA
REUMATYZM
ENCYKLOPEDIA LEKÓW - opisy leków
wpisz szukaną frazę:

OPISY LEKÓW SKŁADNIKI LEKÓW LEKI ZWIĄZANE ZE SCHORZENIAMIlinki sponsorowane, reklamy

Spis alfabetyczny
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ż

CHYMOTRYPSIN
Substancje czynne leku:Chymotripsine

Forma leku:iniekcje 5 mg/ml.

Inne leki związane ze schorzeniamiOskrzeli zapalenie

Zawartość substancja czynna - chymotripsine.
Sposób działaniaLek jest enzymem otrzymywanym z trzustki wołowej. Działa przeciwzapalnie. Zwiększa rozpuszczalność wydzieliny górnych dróg oddechowych. Przyspiesza wchłanianie krwiaków. Wzmaga działanie antybiotyków.

Zastosowanie W chirurgii urazowej, w stanach zapalnych i obrzękach tkanek miękkich, w ropniach, w zapaleniu żył, po zabiegach chirurgicznych, po porodzie, w okulistyce (w zapaleniu tęczówki, przy zdjęciu zaćmy), w dychawicy oskrzelowej, w zapaleniu zatok, zapaleniu oskrzeli.

Ostrzeżenie Leku nie wolno stosować u pacjentów z uszkodzeniem wątroby, zaburzoną krzepliwością krwi. Leku nie wolno stosować u pacjentów uczulonych na Chymotrypsynę. Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeśli zastrzyki stosuje się jednocześnie z innymi lekami.

Działania niepożądaneBrak danych statystycznych na temat działań ubocznych, wiadomo jednak, że zastrzyki mogą wywołać ból i obrzęk w miejscu wstrzyknięcia, odczyny alergiczne, wstrząs alergiczny. W chirurgii ocznej uszkodzenie ciałka szklistego.

DawkowanieDawkę ustala lekarz. Zastrzyki wykonuje wyłącznie służba zdrowia, która udziela bliższych informacji o leku.

Ciąża i karmienieOgraniczone doświadczenia ze stosowaniem leku w okresie ciąży, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania Chymotrypsyny.
Nie wiadomo czy lek przenika do mleka matki, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania leku w okresie karmienia dziecka piersią.

Opakowaniainiekcje 5 mg/ml a 5 ampułek po 5 ml rozpuszczalnika.linki sponsorowane, reklamy


drugs and supplements

WYKOP GOOGLE BLIPNIJ STUMBLEUPON WYSLIJ
kontakt  
ładna cera paradontoza menopauza kolagen dla seniorów kolagen dla seniorów ranking kolagen cera kolagen dla seniorów wartościowy kolagen zmarszczki produkty na paradontozę dziąsła cera łagodzenie zmarszczek piękne ciało dziąsła zmarszczki produkty na paznokcie preparaty na ładne ciało piękna cera wzmocnienie dziąseł i zębów ładna cera cellulit ładne włosy kolagen dla seniorów wzmocnienie bioder menopauza dziąsła produkty na dziąsła preparaty na naczynka krwionośne produkty na paznokcie produkty na odporność cellulit kolagen problem z cellulitem wzmocnienie bioder preparaty na naczynka krwionośne młody wygląd kolagen na stawy sport dla aktywnych produkty dla sportowców ładna cera problemy z dziąsłami piękne paznokcie
preparaty na ładne ciało paradontoza problem z cellulitem łagodzenie zmarszczek menopauza cera cera preparaty na ładne ciało cellulit wartościowy kolagen produkty dla seniorów produkty na paradontozę produkty na włosy łagodzenie zmarszczek kolagen na piersi produkty dla sportowców piękne ciało preparaty na ładne ciało cellulit powiększanie piersi najlepszy kolagen problemy z dziąsłami paradontoza kolagen na stawy ładne włosy przeciw zmarszczkom bóle stawów wzmocnienie dziąseł i zębów produkty na włosy młody wygląd cera powiększanie piersi wzmocnienie dziąseł i zębów ładna cera wzmocnienie bioder kolagen na dekolt cera piękne paznokcie powiększanie piersi produkty dla sportowców problem z cellulitem kolagen na dekolt menopauza zmarszczki
design by anauk group ® © 2000 & 2019