anauk.net MEDYCYNA  
... bo życie jest piękne  
anauk group
ENCYKLOPEDIA LEKÓW ENCYKLOPEDIA ZDROWIA KLASYFIKACJA PROCEDUR MEDYCZNYCH WYKAZ JEDNOSTEK CHOROBOWYCH  
KALKULATOR ALERGIA ASTMA CUKRZYCA MIGRENA NADCIŚNIENIE NOWOTWORY OSTEOPOROZA
 
ALERGIA
ASTMA
CUKRZYCA
DIETA
GRYPA
JOGA
KALKULATOR
MIGRENA
NADCIŚNIENIE
NAZEWNICTWO MEDYCZNE
NOWOTWORY
OSTEOPOROZA
PROFILAKTYKA
PRZEZIĘBIENIE
PRZYCHODNIA
REUMATYZM
ENCYKLOPEDIA LEKÓW - opisy leków
wpisz szukaną frazę:

OPISY LEKÓW SKŁADNIKI LEKÓW LEKI ZWIĄZANE ZE SCHORZENIAMIlinki sponsorowane, reklamy

Spis alfabetyczny
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ż

AEROSONIT
Substancje czynne leku:Isosorbide dinitrate

Forma leku:aerozol 375 mg.

Inne leki związane ze schorzeniamiWieńcowa choroba

Zawartość substancja czynna - isosorbide dinitrate.
Sposób działaniaAerosonit w podobieństwie do nitrogliceryny ma działanie rozszerzające naczynia krwionośne. Aerosonit daje szybko efekt i dlatego nadaje się do stosowania w nagłych napadach anginy pektoris. Zażycie leku zabezpiecza przed ponownym atakiem na 2 do 2H godziny.

Zastosowanie Choroba naczyń wieńcowych serca (angina pektoris), niewydolność serca.

Ostrzeżenie Nie wolno stosować w zapaleniu mięśnia sercowego. Pacjenci cierpiący na niskie ciśnienie, uszkodzenie centralnego układu nerwowego po przebytym wylewie krwi do mózgu, zwężenie tętnic, długotrwałą chorobę serca, anemię lub niedoczynność tarczycy powinni powiadomić o tym lekarza przed rozpoczęciem kuracji.

Działania niepożądane1/100- Zawrót głowy, mdłości, gwałtowne bicie serca, obniżenie ciśnienia krwi. Może wystąpić ból głowy za względu na rozszerzenie naczyń krwionośnych. Ból głowy zanika zazwyczaj po dłuższym stosowaniu leku. Ból głowy można uśmierzać środkami przeciwbólowymi.
<1/1000- Omdlenie.

DawkowanieDawkę ustala lekarz. Zazwyczaj dawka wynosi 1-2 użycia aerozolu na lub pod język przy wstrzymanym oddechu.

Ciąża i karmienieOgraniczone doświadczenia ze stosowaniem leku w okresie ciąży, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania Aerosonitu podczas ciąży.
Nie wiadomo czy lek przenika do mleka matki, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania leku w okresie karmienia dziecka piersią.

Opakowaniaaerozol 375 mg a 12 ml.linki sponsorowane, reklamy


drugs and supplements

WYKOP GOOGLE BLIPNIJ STUMBLEUPON WYSLIJ
kontakt  
preparaty na naczynka krwionośne przeciw zmarszczkom cellulit produkty dla seniorów produkty na piersi wzmocnienie bioder produkty na piersi dziąsła sport dla aktywnych przeciw zmarszczkom problem z cellulitem cera cellulit produkty na dziąsła piękne ciało najlepszy kolagen produkty na piersi wzmocnienie bioder bóle stawów piękna cera bóle stawów produkty na włosy kolagen dla seniorów jędrna skóra piękna cera produkty na paradontozę problemy z dziąsłami cera produkty dla seniorów wzmocnienie bioder piękna cera problem z cellulitem wartościowy kolagen piękne paznokcie kolagen na stawy piękne paznokcie wartościowy kolagen łagodzenie zmarszczek paradontoza ładne włosy wzmocnienie dziąseł i zębów cellulit produkty na dziąsła ładna cera
dziąsła ładna cera produkty na piersi ładne włosy menopauza ładne włosy produkty na paznokcie kolagen dla seniorów młody wygląd ładne włosy cellulit paradontoza kolagen na cerę produkty dla sportowców wzmocnienie bioder produkty na włosy produkty na paznokcie kolagen na dekolt problemy z dziąsłami kolagen na piersi produkty dla sportowców piękne paznokcie preparaty na naczynka krwionośne kolagen dla seniorów cera produkty na dziąsła paradontoza produkty na włosy kolagen na piersi kolagen na cerę ładne włosy łagodzenie zmarszczek piękne paznokcie produkty na paznokcie najlepszy kolagen łagodzenie zmarszczek piękne ciało kolagen na dekolt problem z cellulitem kolagen na dekolt produkty na włosy kolagen cellulit jędrna skóra
design by anauk group ® © 2000 & 2018