anauk.net MEDYCYNA  
... bo życie jest piękne  
anauk group
ENCYKLOPEDIA LEKÓW ENCYKLOPEDIA ZDROWIA KLASYFIKACJA PROCEDUR MEDYCZNYCH WYKAZ JEDNOSTEK CHOROBOWYCH  
KALKULATOR ALERGIA ASTMA CUKRZYCA MIGRENA NADCIŚNIENIE NOWOTWORY OSTEOPOROZA
 
ALERGIA
ASTMA
CUKRZYCA
DIETA
GRYPA
JOGA
KALKULATOR
MIGRENA
NADCIŚNIENIE
NAZEWNICTWO MEDYCZNE
NOWOTWORY
OSTEOPOROZA
PROFILAKTYKA
PRZEZIĘBIENIE
PRZYCHODNIA
REUMATYZM
ENCYKLOPEDIA LEKÓW - opisy leków
wpisz szukaną frazę:

OPISY LEKÓW SKŁADNIKI LEKÓW LEKI ZWIĄZANE ZE SCHORZENIAMIlinki sponsorowane, reklamy

Spis alfabetyczny
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ż

COLOXYD
Substancje czynne leku:Methyltionine chloride - patrz również metylenu błękit

Forma leku:iniekcje 10 mg/ml.

Inne leki związane ze schorzeniamiZatrucia metalami i związkami chemicznymi

Zawartość substancja czynna - methylthionine chloride.
Sposób działaniaColoxyd zwany jest również błękitem metylenowym. Ulega utlenieniu w środowisku zawierającym tlen. W małych stężeniach redukuje methemoglobinę w czerwonych ciałkach krwi do hemoglobiny w zatruciach porażających oddychanie tkankowe. Preparat wykazuje również słabe działanie bakteriobójcze i był wykorzystywany dawniej do zwalczania infekcji bakteryjnych dróg moczowych, infekcji błon śluzowych jamy ustnej i gardła (pędzlowanie).

Zastosowanie Methemoglobinemia - zmiana dwuwartościowego żelaza Fe2+ w czerwonych ciałkach krwi na żelazo trójwartościowe Fe3+. Zmiana ta uniemożliwia czerwonym ciałkom krwi zdolność przenoszenia tlenu do tkanek. Methemoglobinemia nabyta w wyniku zatruć np. przemysłowych lub lekami, albo wrodzona wynikająca z defektu enzymatycznego. Ostrzeżenie: Preparatu nie wolno podawać osobom z ciężkim uszkodzeniem nerek.

Działania niepożądaneBrak danych statystycznych dotyczących działań ubocznych, wiadomo jednak że preparat po podaniu doustnym może spowodować mdłości, wymioty i biegunkę oraz zaburzenia w oddawaniu moczu. Podanie dożylne może spowodować nudności i bóle w klatce piersiowej i bóle w jamie brzusznej. Lek może powodować poczucie zagubienia i dezorientacji. Wstrzyknięcie podskórne może wywołać ropnie martwicze. Wstrzyknięcie podoponowe może wywołać uszkodzenie nerwów.
Preparat barwi na kolor błękitny mocz i kał.

DawkowanieDawkę ustala lekarz. Zastrzyki wykonuje wyłącznie służba zdrowia, która udziela bliższych informacji o leku.

Ciąża i karmienieOgraniczone doświadczenia ze stosowaniem leku w okresie ciąży, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania Coloxydu podczas ciąży.
Nie wiadomo czy lek przenika do mleka matki, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania leku w okresie karmienia dziecka piersią.

Opakowaniainiekcje 10 mg/ml a 5 ampułek po 10 ml.linki sponsorowane, reklamy


drugs and supplements

WYKOP GOOGLE BLIPNIJ STUMBLEUPON WYSLIJ
kontakt  
paradontoza ładna cera ładne włosy cera na odporność dziąsła produkty na piersi kolagen na piersi ładne włosy problemy z dziąsłami ładne włosy menopauza produkty na dziąsła ładne włosy piękne ciało wzmocnienie bioder paradontoza wartościowy kolagen piękna cera przeciw zmarszczkom preparaty na naczynka krwionośne sport dla aktywnych dziąsła jędrna skóra piękne paznokcie piękne ciało preparaty na naczynka krwionośne powiększanie piersi łagodzenie zmarszczek preparaty na naczynka krwionośne ładna cera kolagen na cerę bóle stawów produkty na włosy dziąsła jędrna skóra ładna cera zmarszczki wzmocnienie dziąseł i zębów menopauza problemy z dziąsłami powiększanie piersi wzmocnienie bioder produkty na dziąsła
wzmocnienie dziąseł i zębów preparaty na ładne ciało zmarszczki piękna cera kolagen dla seniorów sport dla aktywnych menopauza kolagen na stawy kolagen piękne ciało kolagen na stawy jędrne piersi produkty dla seniorów problemy z dziąsłami produkty na paradontozę paradontoza piękna cera piękne ciało produkty dla seniorów piękne ciało powiększanie piersi kolagen na dekolt ładna cera piękne ciało produkty na piersi problemy z dziąsłami problem z cellulitem produkty na piersi przeciw zmarszczkom wartościowy kolagen kolagen na stawy problemy z dziąsłami menopauza menopauza produkty dla seniorów produkty na paradontozę powiększanie piersi produkty na paznokcie produkty na paznokcie łagodzenie zmarszczek ładna cera redukcja zmarszczek preparaty na ładne ciało jędrne piersi
design by anauk group ® © 2000 & 2019