anauk.net MEDYCYNA  
... bo życie jest piękne  
anauk group
ENCYKLOPEDIA LEKÓW ENCYKLOPEDIA ZDROWIA KLASYFIKACJA PROCEDUR MEDYCZNYCH WYKAZ JEDNOSTEK CHOROBOWYCH  
KALKULATOR ALERGIA ASTMA CUKRZYCA MIGRENA NADCIŚNIENIE NOWOTWORY OSTEOPOROZA
 
ALERGIA
ASTMA
CUKRZYCA
DIETA
GRYPA
JOGA
KALKULATOR
MIGRENA
NADCIŚNIENIE
NAZEWNICTWO MEDYCZNE
NOWOTWORY
OSTEOPOROZA
PROFILAKTYKA
PRZEZIĘBIENIE
PRZYCHODNIA
REUMATYZM
ENCYKLOPEDIA LEKÓW - opisy leków
wpisz szukaną frazę:

OPISY LEKÓW SKŁADNIKI LEKÓW LEKI ZWIĄZANE ZE SCHORZENIAMIlinki sponsorowane, reklamy

Spis alfabetyczny
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ż

AFONILUM RETARD; AFONILUM RETARD FORTE
Substancje czynne leku:Theophyllin

Forma leku:kapsułki 250 mg; kapsułki
375 mg forte.

Inne leki związane ze schorzeniamiAstma oskrzelowa Oskrzeli zapalenie

Zawartość substancja czynna - theophylline.
Sposób działaniaTeofilina rozluęnia skurcz mięśni, dzięki czemu oskrzela rozszerzają się i trudności w oddychaniu ulegają zmniejszeniu. Afonilum retard jest tak skonstruowany, że substancja czynna wydziela się powoli z tabletki i dlatego lek wystarczy zażywać 2 razy dziennie.

Zastosowanie Dychawica oskrzelowa (astma), chroniczny bronchit, spastyczny skurcz mięśni oskrzeli.

Ostrzeżenie Pacjenci cierpiący na choroby serca i krążenia, padaczkę oraz niewydolność nerek powinni powiadomić o tym lekarza przed rozpoczęciem kuracji Afonilum retard. Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeśli Afonilum stosuje się jednocześnie z innymi lekami. Trzeba poradzić się lekarza co do stosowania innych leków w trakcie kuracji teofiliną. Nikotyna, barbiturany, fenytoina i karbamazepina zmniejszają działanie teofiliny. Cimetydyna, efedryna oraz furosemid, doustne środki antykoncepcyjne oraz antybiotyki z grupy makrolidów, jak erythromycyna, nasilają działanie teofiliny. Lek należy stosować ostrożnie u dzieci oraz osób z przebytą chorobą wrzodową żołądka i dwunastnicy.
W razie infekcji wirusowej oraz w gorączce należy skontaktować się z lekarzem, gdyż może okazać się nieodzowne zmienienie dawki leku.

Działania niepożądane1/100- Mdłości, wymioty, brak apetytu, drżenie rąk, drażliwość, ból głowy. Działania te zazwyczaj ustają po pewnym czasie stosowania leku lub w wyniku zmniejszenia dawki.
1/1000- <1/1000- Nadmierne stężenie teofilyny we krwi może spowodować arytmię serca oraz wysypkę. W razie pojawienia się takich objawów należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.

DawkowanieDawkę ustala lekarz.
Zazwyczaj dawka dla dorosłego wynosi 250 mg rano i 375 mg na noc. Kapsułek nie należy dzielić. Trzeba je połykać w całości, aby ułatwić połykanie można kapsułkę przed połknięciem lekko zwilżyć.

Ciąża i karmienieNie stwierdzono jakiegokolwiek szkodliwego wpływu preparatu na płód. Zamiar stosowania leku podczas ciąży należy omówić z lekarzem. Preparat przenika do mleka matki. Zamiar stosowania leku podczas karmienia piersią należy omówić z lekarzem.

Opakowaniakapsułki 250 mg a 20 szt., kapsułki 375 mg a 20 szt.linki sponsorowane, reklamy


drugs and supplements

WYKOP GOOGLE BLIPNIJ STUMBLEUPON WYSLIJ
kontakt  
preparaty na ładne ciało produkty dla sportowców cera powiększanie piersi łagodzenie zmarszczek powiększanie piersi ładna cera sport dla aktywnych preparaty na naczynka krwionośne ranking kolagen przeciw zmarszczkom młody wygląd kolagen na piersi produkty na paradontozę kolagen na cerę kolagen na piersi problemy z dziąsłami kolagen na stawy jędrna skóra ranking kolagen ładna cera piękne paznokcie cera produkty dla seniorów ładne włosy kolagen na piersi kolagen na cerę cellulit dziąsła jędrne piersi ładna cera bóle stawów wzmocnienie bioder problem z cellulitem cellulit jędrne piersi kolagen na cerę kolagen na dekolt kolagen na dekolt produkty na paznokcie redukcja zmarszczek kolagen na piersi produkty na odporność piękna cera
produkty dla sportowców kolagen na cerę piękne ciało produkty dla seniorów ranking kolagen kolagen na piersi ładne włosy piękne ciało cellulit menopauza cellulit ładne włosy produkty na paradontozę produkty dla sportowców wartościowy kolagen produkty na paznokcie produkty na włosy kolagen produkty na dziąsła preparaty na ładne ciało produkty dla sportowców jędrna skóra produkty na włosy kolagen dla seniorów ranking kolagen produkty na piersi produkty na dziąsła wzmocnienie bioder problem z cellulitem zmarszczki najlepszy kolagen kolagen na piersi produkty na paznokcie młody wygląd produkty dla sportowców ładna cera ładna cera wzmocnienie bioder piękna cera produkty na włosy preparaty na naczynka krwionośne piękne paznokcie kolagen na stawy ranking kolagen
design by anauk group ® © 2000 & 2018