anauk.net MEDYCYNA  
... bo życie jest piękne  
anauk group
ENCYKLOPEDIA LEKÓW ENCYKLOPEDIA ZDROWIA KLASYFIKACJA PROCEDUR MEDYCZNYCH WYKAZ JEDNOSTEK CHOROBOWYCH  
KALKULATOR ALERGIA ASTMA CUKRZYCA MIGRENA NADCIŚNIENIE NOWOTWORY OSTEOPOROZA
 
ALERGIA
ASTMA
CUKRZYCA
DIETA
GRYPA
JOGA
KALKULATOR
MIGRENA
NADCIŚNIENIE
NAZEWNICTWO MEDYCZNE
NOWOTWORY
OSTEOPOROZA
PROFILAKTYKA
PRZEZIĘBIENIE
PRZYCHODNIA
REUMATYZM
ENCYKLOPEDIA LEKÓW - opisy leków
wpisz szukaną frazę:

OPISY LEKÓW SKŁADNIKI LEKÓW LEKI ZWIĄZANE ZE SCHORZENIAMIlinki sponsorowane, reklamy

Spis alfabetyczny
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ż

D-PANTHENOLUM
Substancje czynne leku:Dexpanthenol

Forma leku:iniekcje 25 mg/ml; iniekcje 50 mg/ml.

Inne leki związane ze schorzeniamiOparzenia

Zawartość substancja czynna - dexpanthenol.
Sposób działaniaKwas pantotenowy zaliczany jest do grupy witamin B. Jego znaczenie dla organizmu nie jest ostatecznie wyjaśnione, chociaż jest zalecany w różnych chorobach skóry i błon śluzowych, a także w zaburzeniach przewodu pokarmowego.

Zastosowanie Zapobiegawczo i leczniczo w stanach alergicznych, w chorobach skóry, włosów, paznokci. W zakaęnym zapaleniu wątroby, w półpaśćcu, oparzeniach, w owrzodzeniu podudzi, w okulistyce przy uszkodzeniu lub owrzodzeniu rogówki. W nieżycie nosa. Po zabiegach chirurgicznych w jamie brzusznej.

Ostrzeżenie Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeśli kwas pantotenowy stosuje się jednocześnie z innymi lekami. Zamiar stosowania innych preparatów w trakcie zażywania leku należy omówić z lekarzem.

Działania niepożądaneBrak danych statystycznych na temat działań ubocznych, wiadomo jednak, że jednoczesne stosowanie leków z grupy barbituranów oraz antybiotyków może wywołać reakcje alergiczne.

DawkowanieDawkę ustala lekarz. Zazwyczaj lek stosuje się dorosłym podskórnie lub domięśniowo 50 mg na dobę. Zapobiegawczo po zabiegach na jamie brzusznej 1 ampułka 50 mg bezpośrednio po zabiegu, następnie co 12 godzin aż do wystąpienia prawidłowych ruchów perystaltycznych, tj. do ustąpienia atonii jelit.

Opakowaniainiekcje 50 mg/ml a 10 ampułek; iniekcje 25 mg/ml a 10 ampułek.linki sponsorowane, reklamy


drugs and supplements

WYKOP GOOGLE BLIPNIJ STUMBLEUPON WYSLIJ
kontakt  
produkty na piersi kolagen sport dla aktywnych produkty na paradontozę preparaty na ładne ciało najlepszy kolagen przeciw zmarszczkom dziąsła przeciw zmarszczkom produkty na paradontozę ranking kolagen ładne włosy kolagen na piersi powiększanie piersi jędrne piersi ładna cera sport dla aktywnych produkty na odporność piękne ciało kolagen dla seniorów preparaty na ładne ciało paradontoza sport dla aktywnych produkty na dziąsła wartościowy kolagen zmarszczki produkty na dziąsła młody wygląd najlepszy kolagen bóle stawów produkty na włosy jędrna skóra kolagen dla seniorów wartościowy kolagen paradontoza kolagen na cerę produkty na włosy piękne ciało piękna cera preparaty na naczynka krwionośne piękne ciało łagodzenie zmarszczek kolagen dla seniorów menopauza
ładna cera kolagen na dekolt preparaty na ładne ciało młody wygląd cellulit młody wygląd kolagen na dekolt powiększanie piersi paradontoza redukcja zmarszczek ładna cera wzmocnienie dziąseł i zębów paradontoza cera zmarszczki problem z cellulitem redukcja zmarszczek produkty na włosy ładne włosy łagodzenie zmarszczek produkty na paznokcie cellulit kolagen cera kolagen na cerę wzmocnienie bioder produkty na włosy kolagen na piersi menopauza produkty na paradontozę preparaty na naczynka krwionośne kolagen na dekolt produkty na włosy młody wygląd przeciw zmarszczkom najlepszy kolagen kolagen na piersi powiększanie piersi piękne paznokcie kolagen menopauza produkty na włosy piękne paznokcie paradontoza
design by anauk group ® © 2000 & 2018