anauk.net MEDYCYNA  
... bo życie jest piękne  
anauk group
ENCYKLOPEDIA LEKÓW ENCYKLOPEDIA ZDROWIA KLASYFIKACJA PROCEDUR MEDYCZNYCH WYKAZ JEDNOSTEK CHOROBOWYCH  
KALKULATOR ALERGIA ASTMA CUKRZYCA MIGRENA NADCIŚNIENIE NOWOTWORY OSTEOPOROZA
 
ALERGIA
ASTMA
CUKRZYCA
DIETA
GRYPA
JOGA
KALKULATOR
MIGRENA
NADCIŚNIENIE
NAZEWNICTWO MEDYCZNE
NOWOTWORY
OSTEOPOROZA
PROFILAKTYKA
PRZEZIĘBIENIE
PRZYCHODNIA
REUMATYZM
ENCYKLOPEDIA LEKÓW - opisy leków
wpisz szukaną frazę:

OPISY LEKÓW SKŁADNIKI LEKÓW LEKI ZWIĄZANE ZE SCHORZENIAMIlinki sponsorowane, reklamy

Spis alfabetyczny
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ż

DEVISOL-25
Substancje czynne leku:Calcifediol
Witamina D3

Forma leku:krople 0,15 mg/ml.

Zawartość substancja czynna - calcifediol.
Sposób działaniaDevisol-25 jest jednym z metabolitów (związków powstałych w wyniku przemiany materii) witaminy D3. Metabolit ten powstaje w wątrobie. Devisol zwiększa jelitowe przyswajanie wapnia.

Zastosowanie Przewlekłe choroby wątroby z upośledzonym wytwarzaniem witaminy D3. Zapobieganie zbyt niskiemu stężeniu wapnia w osoczu w leczeniu padaczki oraz długotrwałej kuracji kortykosterydami. W niedoczynności przytarczyc, w dziedzicznych chorobach wątroby, w których występuje niedostateczna produkcja witaminy D3.

Ostrzeżenie Leku nie wolno stosować w nadmiernym stężeniu wapnia w osoczu, w przedawkowaniu witaminy D3 w nadczynności przytarczyc, kamicy nerkowej, długotrwałym unieruchomieniu, niektórych chorobach nowotworowych oraz w nadczynności tarczycy. Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeśli Devisol-25 stosuje się jednocześnie z innymi lekami. Leki przeciwpadaczkowe oraz barbituraty zmniejszają przyswajanie Devisolu. Zamiar stosowania innych leków łącznie z preparatem należy omówić z lekarzem. W czasie leczenia może wystąpić zbyt wysokie stężenie wapnia w osoczu, co charakteryzuje się uczuciem zmęczenia, częstym parciem na pęcherz oraz zwiększonym pragnieniem. W razie wystąpienia podobnych objawów należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
W czasie leczenia należy przeprowadzać regularne badania poziomu wapnia we krwi oraz moczu, a także ciśnienia krwi. Podczas kuracji nie wolno zażywać witaminy D.

Działania niepożądaneNie obserwowano działań niepożądanych poza tymi jakie wynikają z podwyższonego poziomu wapnia we krwi.

DawkowanieDawkę ustala lekarz. Dawka zależy od podłoża niedoboru wapnia oraz jego poziomu w osoczu pacjenta. W 1 kropli leku znajduje się 5 ?g kalcyfediolu.

Ciąża i karmienieOgraniczone doświadczenia ze stosowaniem leku w okresie ciąży, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania Devisolu 25.
Nie wiadomo czy lek przenika do mleka matki, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania leku w okresie karmienia dziecka piersią.

Opakowaniakrople 0,15 mg/ml a 10 ml.linki sponsorowane, reklamy


drugs and supplements

WYKOP GOOGLE BLIPNIJ STUMBLEUPON WYSLIJ
kontakt  
design by anauk group ® © 2000 & 2018