anauk.net MEDYCYNA  
... bo życie jest piękne  
anauk group
ENCYKLOPEDIA LEKÓW ENCYKLOPEDIA ZDROWIA KLASYFIKACJA PROCEDUR MEDYCZNYCH WYKAZ JEDNOSTEK CHOROBOWYCH  
KALKULATOR ALERGIA ASTMA CUKRZYCA MIGRENA NADCIŚNIENIE NOWOTWORY OSTEOPOROZA
 
ALERGIA
ASTMA
CUKRZYCA
DIETA
GRYPA
JOGA
KALKULATOR
MIGRENA
NADCIŚNIENIE
NAZEWNICTWO MEDYCZNE
NOWOTWORY
OSTEOPOROZA
PROFILAKTYKA
PRZEZIĘBIENIE
PRZYCHODNIA
REUMATYZM
ENCYKLOPEDIA LEKÓW - opisy leków
wpisz szukaną frazę:

OPISY LEKÓW SKŁADNIKI LEKÓW LEKI ZWIĄZANE ZE SCHORZENIAMIlinki sponsorowane, reklamy

Spis alfabetyczny
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ż

DOPAMIN; DOPAMIN 200; DOPAMIN GIULINI; DOPAMIN GIULINI 200; DOPAMIN GIULINI 500
Substancje czynne leku:Dopamine hycrochloride

Forma leku:iniekcje 5 mg/ml; iniekcje 40 mg/ml; iniekcje 10 mg/ml; iniekcje 20 mg/ml.

Inne leki związane ze schorzeniamiZawał serca

Zawartość substancja czynna - dopamine hydrochloride.
Sposób działaniaDopamina powoduje zwiększenie siły uderzenia serca i zwiększenie objętości krwi pompowanej na minutę. Dopamina wywołuje również wzrost ciśnienia krwi. Dopamina ponadto zwiększa wydzielanie moczu. Efekt poniesienia ciśnienia krwi następuje w 1-2 minut po rozpoczęciu wlewu i trwa podczas wlewu, jednak zanika w 10 minut po ustaniu podawania leku.

Zastosowanie Wstrząs w związku z zawałem serca, chirurgią serca. Wstrząs w posocznicy, w zatruciach. Oporna niewydolność krążenia długotrwale leczona glikozydami nasercowymi i lekami moczopędnymi.

Ostrzeżenie Leku nie wolno podawać w znacznej niemiarowości serca, i migotaniu komór serca, w nowotworze miąższu nadnerczy. Leku nie należy podawać w skojarzeniu z cyklopropanem lub halotanem - środkami narkotycznymi stosowanymi w chirurgii. Pacjentom z zaburzeniami krążenia w kończynach podaje się Dopaminę z wielką ostrożnością. Podczas wlewu należy stale kontrolować ciśnienie krwi i częstotliwość minutową serca, a także obserwować zabarwienie i temperaturę kończyn.

Działania niepożądane>1/100
- Ból głowy.
- Dodatkowe uderzenia serca, przyspieszenie akcji serca.
- Bóle w klatce piersiowej.
- Mdłości i wymioty.
- Duszność.

1/1000
- Arytmia serca.
- Zmiany EKG.
- Obniżenie ciśnienia krwi.
- Reakcje alergiczne.
- Obrzęk płuc.

DawkowanieDawkę ustala lekarz kardiolog dostosowując ją do potrzeb pacjenta. Lek podaje się jedynie w warunkach szpitalnych. Lek podany w dawce 0,5-3 mg/kg zwiększa przepływ nerkowy, natomiast w dawce 5-10 mg/kg przyspiesza akcję serca lecz nie działa na naczynia obwodowe.
Dopaminę podaje wyłącznie służba zdrowia, która udziela bliższych informacji o leku.

Ciąża i karmienieOgraniczone doświadczenia ze stosowaniem leku w okresie ciąży. O zastosowaniu leku podczas ciąży musi zadecydować lekarz. Studia nad zwierzętami wykazują możliwość uszkodzenia płodu.

Opakowaniainiekcje 5 mg/ml a 5 ampułek po 10 ml, a 50 ampułek po 10 ml, a 300 ampułek po 10 ml; iniekcje 40 mg/ml a 5 ampułek po 5 ml, a 50 ampułek po 5 ml, a 300 ampułek po 5 ml (Rhone-Poulenc) ; iniekcje 10 mg/ml a 30 ampułek po 5 ml; iniekcje 20 mg/ml a 10 ampułek po 10 ml, a 50 ampułek po 10 ml, a 100 ampułek po 10 ml; iniekcje 10 mg/ml a 50 ampułek po 50 ml (Solvay Pharma).linki sponsorowane, reklamy


drugs and supplements

WYKOP GOOGLE BLIPNIJ STUMBLEUPON WYSLIJ
kontakt  
jędrne piersi produkty na paznokcie kolagen piękne ciało piękna cera paradontoza preparaty na ładne ciało wzmocnienie bioder przeciw zmarszczkom piękne paznokcie produkty na piersi łagodzenie zmarszczek produkty dla seniorów piękne paznokcie piękne ciało dziąsła produkty na paradontozę problem z cellulitem jędrna skóra paradontoza produkty na włosy piękna cera ładne włosy wzmocnienie bioder jędrna skóra najlepszy kolagen bóle stawów młody wygląd produkty na włosy cera ładne włosy kolagen na dekolt ładne włosy menopauza ranking kolagen powiększanie piersi menopauza piękne ciało przeciw zmarszczkom kolagen łagodzenie zmarszczek problemy z dziąsłami produkty na włosy problemy z dziąsłami
wzmocnienie dziąseł i zębów kolagen na stawy produkty na włosy bóle stawów jędrne piersi kolagen dla seniorów kolagen na stawy menopauza jędrna skóra ranking kolagen kolagen na stawy najlepszy kolagen produkty dla seniorów redukcja zmarszczek kolagen sport dla aktywnych preparaty na ładne ciało cera redukcja zmarszczek problem z cellulitem dziąsła piękne ciało cellulit kolagen na dekolt jędrna skóra produkty na dziąsła produkty na piersi ładna cera produkty na piersi problem z cellulitem problem z cellulitem produkty na piersi kolagen na cerę preparaty na naczynka krwionośne redukcja zmarszczek bóle stawów dziąsła problem z cellulitem produkty na paradontozę produkty dla seniorów menopauza cellulit produkty dla sportowców powiększanie piersi
design by anauk group ® © 2000 & 2019