anauk.net MEDYCYNA  
... bo życie jest piękne  
anauk group
ENCYKLOPEDIA LEKÓW ENCYKLOPEDIA ZDROWIA KLASYFIKACJA PROCEDUR MEDYCZNYCH WYKAZ JEDNOSTEK CHOROBOWYCH  
KALKULATOR ALERGIA ASTMA CUKRZYCA MIGRENA NADCIŚNIENIE NOWOTWORY OSTEOPOROZA
 
ALERGIA
ASTMA
CUKRZYCA
DIETA
GRYPA
JOGA
KALKULATOR
MIGRENA
NADCIŚNIENIE
NAZEWNICTWO MEDYCZNE
NOWOTWORY
OSTEOPOROZA
PROFILAKTYKA
PRZEZIĘBIENIE
PRZYCHODNIA
REUMATYZM
ENCYKLOPEDIA LEKÓW - opisy leków
wpisz szukaną frazę:

OPISY LEKÓW SKŁADNIKI LEKÓW LEKI ZWIĄZANE ZE SCHORZENIAMIlinki sponsorowane, reklamy

Spis alfabetyczny
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ż

DORSIFLEX
Substancje czynne leku:Mephenoxalone

Forma leku:tabletki 200 mg.

Zawartośćubstancja czynna - mephenoxalone.
Sposób działaniaDorsiflex działa uspokajająco, zmniejsza napięcie mięśni prążkowanych - szkieletowych. W dużych dawkach ma działanie nasenne.

Zastosowanie Rwa kulszowa, udowa, ramieniowa. Postrzał. Zwyrodnienie stawów kręgosłupa. Wypadnięcie dysku międzykręgowego. Urazy układu szkieletowo-mięśniowego. Choroby centralnego układu nerwowego, jak sztywność mięśniowa, choroby infekcyjne układu nerwowego. Stwardnienie rozsiane. Nerwice ze stanami skurczowymi mięśni. Rehabilitacja ruchowa po urazach.

Ostrzeżenie Leku nie wolno podawać w uczuleniu na mephenoxalone. Leku nie wolno podawać w jaskrze, w przeroście gruczołu krokowego i utrudnieniach w oddawaniu moczu. Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeśli Dorsiflex stosuje się jednocześnie z innymi lekami. Preparat wzmacnia działanie środków przeciwbólowych, antydepresyjnych, neuroleptyków oraz środków przeciwuczuleniowych Zamiar stosowania innych leków jednocześnie z Dorsiflexem należy przedyskutować z lekarzem.
Nie należy spożywać alkoholu w trakcie leczenia, ponieważ alkohol wzmaga działanie preparatu.
Lek upośledza sprawność psychofizyczną, dlatego też nie wolno prowadzić pojazdów mechanicznych ani wykonywać czynności precyzyjnych w trakcie stosowania preparatu.
W razie długotrwałego stosowania leku należy regularnie przeprowadzać kontrole obrazu krwi oraz czynności wątroby.

Działania niepożądaneBrak danych statystycznych na temat działań ubocznych, wiadomo jednak, że lek może spowodować zawroty i bóle głowy. Mdłości i wymioty. Zmiany w obrazie krwi i funkcji wątroby. Wysypkę. W razie pojawienia się wysypki należy leczenie przerwać i skontaktować się z lekarzem.

DawkowanieDawkę ustala lekarz. Zazwyczaj dawka dla pacjenta dorosłego wynosi 200-400 mg 2-3 razy dziennie. Tabletki należy zażywać w trakcie jedzenia, rozpuszczone w mleku lub wodzie.

Ciąża i karmienieOgraniczone doświadczenia ze stosowaniem leku w okresie ciąży, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania Dorsiflexu podczas ciąży.
Nie wiadomo czy lek przenika do mleka matki, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania leku w okresie karmienia dziecka piersią.

Opakowaniatabletki 200 mg.linki sponsorowane, reklamy


drugs and supplements

WYKOP GOOGLE BLIPNIJ STUMBLEUPON WYSLIJ
kontakt  
design by anauk group ® © 2000 & 2018