anauk.net MEDYCYNA  
... bo życie jest piękne  
anauk group
ENCYKLOPEDIA LEKÓW ENCYKLOPEDIA ZDROWIA KLASYFIKACJA PROCEDUR MEDYCZNYCH WYKAZ JEDNOSTEK CHOROBOWYCH  
KALKULATOR ALERGIA ASTMA CUKRZYCA MIGRENA NADCIŚNIENIE NOWOTWORY OSTEOPOROZA
 
ALERGIA
ASTMA
CUKRZYCA
DIETA
GRYPA
JOGA
KALKULATOR
MIGRENA
NADCIŚNIENIE
NAZEWNICTWO MEDYCZNE
NOWOTWORY
OSTEOPOROZA
PROFILAKTYKA
PRZEZIĘBIENIE
PRZYCHODNIA
REUMATYZM
ENCYKLOPEDIA LEKÓW - opisy leków
wpisz szukaną frazę:

OPISY LEKÓW SKŁADNIKI LEKÓW LEKI ZWIĄZANE ZE SCHORZENIAMIlinki sponsorowane, reklamy

Spis alfabetyczny
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ż

DOXYCYCLINUM
Substancje czynne leku:Doxycycline hydrochloride

Forma leku:kapsułki 100 mg.

Inne leki związane ze schorzeniamiInfekcje bakteryjne Oskrzeli zapalenie

Zawartość substancja czynna - doxycycline hydrochloricum.
Sposób działaniaDoxycyclina uniemożliwia bakteriom namnażanie się.

Zastosowanie Antybiotyk stosuje się w zwalczaniu infekcji spowodowanych przez bakterie wrażliwe na Doxycyclinę, a zwłaszcza zapalenie płuc, opucnej i oskrzeli. Stany zapalne uszu i nerek, zapalenie pęcherza moczowego i cewki moczowej, ostre zakażenia poporodowe, zakażenia dróg żółciowych i układu pokarmowego, bakteryjne zakażenia skóry.

Ostrzeżenie Preparatu nie wolno podawać pacjentom uczulonym na tetracyklinę. Dzieci w fazie wzrostu nie powinny być leczone antybiotykami należącymi do grupy tetracyklin, ze względu na odkładanie się antybiotyku w tkance szkieletowej oraz ze względu na możliwość spowodowania wadliwej budowy kształtującej się w tym wieku emalii zębów. Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeśli Doxycyclinę stosuje się jednocześnie z innymi lekami. Preparaty żelaza, leki przeciw nadkwasocie żołądka oraz mleko i produkty mleczne utrudniają przyswajanie leku, bowiem metale zawarte w nich (żelazo, aluminium, magnez, wapń) tworzą z Doxycycliną związek, który zostaje wydalony przez organizm bez jakiegokolwiek efektu leczniczego. W celu zapobieżenia temu należy robić co najmniej 3 godzinną przerwę między zażywaniem Doxycycliny oraz wymienionych leków. Zamiar stosowania innych preparatów podczas kuracji antybiotykowej należy omówić z lekarzem. Doxycyclina zmniejsza skuteczność działania doustnych środków antykoncepcyjnych.

Działania niepożądane>1/100
- Mdłości, wymioty, biegunka.

1/1000- <1/1000
- Reakcje uczuleniowe w formie wysypki.
- Należy unikać promieni słonecznych, ze względu na możliwość wystąpienia reakcji alergicznych.
- Zwiększone ciśnienie śródczaszkowe, co może powodować bóle głowy i zaburzenia wzroku.
- Stany zapalne jelita grubego.
- Stany zapalne jamy ustnej oraz pochwy ze względu na zmiany naturalnej flory bakteryjnej spowodowanej efektem bakteriostatycznym leku.

W razie wystąpienia uciążliwych działań ubocznych należy skontaktować się z lekarzem.

DawkowanieDawkę ustala lekarz. Zazwyczaj leczenie pacjenta dorosłego zaczyna się dawką uderzeniową, tj. 2 tabletki rano lub wieczorem, następnie 1 tabletka dziennie, zawsze o tej samej porze.
Już po paru dniach leczenia następuje wyraźna poprawa stanu zdrowia, nie należy jednak przerywać przepisanej przez lekarza kuracji, a to ze względu na zapobieżenie nawrotowi infekcji. Kapsułki należy zażywać w trakcie jedzenia, w celu uniknięcia przykrych działań ubocznych, popijając obficie wodą.

Ciąża i karmienieIstnieje prawdopodobieństwo, że preparat oddziałuje na płód. Nie wolno zażywać leku w okresie ciąży. Preparat przenika do mleka matki. Zamiar stosowania leku podczas karmienia piersią należy omówić z lekarzem.

Opakowaniakapsułki 100 mg a 10 szt.linki sponsorowane, reklamy


drugs and supplements

WYKOP GOOGLE BLIPNIJ STUMBLEUPON WYSLIJ
kontakt  
problem z cellulitem wartościowy kolagen produkty na paznokcie jędrne piersi przeciw zmarszczkom zmarszczki produkty na dziąsła problemy z dziąsłami produkty na włosy jędrne piersi produkty dla seniorów ranking kolagen kolagen na stawy problem z cellulitem piękne ciało produkty na piersi kolagen kolagen produkty na piersi wzmocnienie dziąseł i zębów produkty na włosy kolagen na stawy kolagen na dekolt ładna cera problem z cellulitem menopauza preparaty na ładne ciało ranking kolagen produkty dla sportowców problem z cellulitem kolagen powiększanie piersi powiększanie piersi problem z cellulitem piękne paznokcie kolagen na stawy ładna cera kolagen na cerę kolagen na stawy menopauza zmarszczki jędrna skóra wzmocnienie dziąseł i zębów kolagen na cerę
paradontoza piękne ciało preparaty na ładne ciało ranking kolagen sport dla aktywnych młody wygląd ładna cera kolagen na piersi ładna cera produkty na paznokcie problemy z dziąsłami produkty na włosy powiększanie piersi problem z cellulitem redukcja zmarszczek produkty na odporność jędrna skóra kolagen na piersi kolagen dla seniorów cellulit ładna cera produkty dla sportowców piękne paznokcie wzmocnienie dziąseł i zębów produkty na paznokcie produkty na włosy menopauza kolagen na stawy cellulit ładne włosy wzmocnienie bioder paradontoza ładne włosy młody wygląd piękne paznokcie dziąsła piękne paznokcie kolagen dla seniorów przeciw zmarszczkom najlepszy kolagen problemy z dziąsłami kolagen dla seniorów bóle stawów kolagen
design by anauk group ® © 2000 & 2018