anauk.net MEDYCYNA  
... bo życie jest piękne  
anauk group
ENCYKLOPEDIA LEKÓW ENCYKLOPEDIA ZDROWIA KLASYFIKACJA PROCEDUR MEDYCZNYCH WYKAZ JEDNOSTEK CHOROBOWYCH  
KALKULATOR ALERGIA ASTMA CUKRZYCA MIGRENA NADCIŚNIENIE NOWOTWORY OSTEOPOROZA
 
ALERGIA
ASTMA
CUKRZYCA
DIETA
GRYPA
JOGA
KALKULATOR
MIGRENA
NADCIŚNIENIE
NAZEWNICTWO MEDYCZNE
NOWOTWORY
OSTEOPOROZA
PROFILAKTYKA
PRZEZIĘBIENIE
PRZYCHODNIA
REUMATYZM
ENCYKLOPEDIA LEKÓW - opisy leków
wpisz szukaną frazę:

OPISY LEKÓW SKŁADNIKI LEKÓW LEKI ZWIĄZANE ZE SCHORZENIAMIlinki sponsorowane, reklamy

Spis alfabetyczny
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ż

DURACEF
Substancje czynne leku:Cefadroxil

Forma leku:kapsułki 250 mg; kapsułki 500 mg; zawiesina 25 mg/ml; zawiesina 50 mg/ml; zawiesina 100 mg/ml.

Inne leki związane ze schorzeniamiInfekcje bakteryjne

Zawartość substancja czynna - cefadroxil.
Sposób działaniaDuracef jest antybiotykiem, należącym do grupy cefalosporyn. Duracef jest skuteczny w zwalczaniu wielu szczepów bakteryjnych. Preparat uniemożliwia bakteriom syntezę błon komórkowych, przez co udaremnia ich namnażanie. Duracef wydziela się powoli z organizmu, co oznacza, że wytarczy preparat podawać 2 razy dziennie.

Zastosowanie Niektóre choroby infekcyjne, spowodowane bakteriami wrażliwymi na cefadroxil, np. infekcje dolnych i górnych dróg moczowych, infekcje skóry i tkanek miękkich. Infekcje górnych dróg oddechowych, zapalenie migdałków.

Ostrzeżenie Duracefu nie wolno podawać pacjentom uczulonym na cefalosporyny. Osoby uczulone na penicylinę mogą również wykazywać uczulenie na Duracef. Pacjenci cierpiący na zaburzenia w funkcji nerek powinni powiadomić o tym lekarza przed rozpoczęciem kuracji Duracefem. U osób chorych na cukrzycę Duracef może wpływać na dodatnie wyniki niektórych testów badających poziom cukru w moczu.
Już po paru dniach kuracji występuje znaczne polepszenie stanu zdrowia, nie oznacza to jednak że można leczenie zakończyć Przedwczesne zakończenie przepisanej przez lekarza kuracji może spowodować bowiem nawrót choroby.

Działania niepożądane>1/100
- Zaburzenia trawienne - biegunka, bóle brzucha, mdłości i wymioty - wynika to z tego że antybiotyk zabija również normalnie występującą w jelitach florę bakteryjną. Objawom tym można zapobiegać, dzięki spożywaniu jogurtu raz dziennie. W razie uporczywych biegunek należy skontaktować się z lekarzem. Z lekarzem należy skontaktować się również w razie pojawienia się wysypki. Pojawienie się wysypki jest oznaką uczulenia, należy zatem kurację przerwać.

1/1000- <1/1000
- Zmiana obrazu krwi i funkcji wątroby.
- Poważniejsze reakcje alergiczne, które jednak zanikają w razie przerwania leczenia.

DawkowanieDawkę ustala lekarz. Wysokość dawki zależy od nasilenia infekcji, wagi ciała pacjenta oraz jego wieku. Dawkę zażywa się jednorazowo zawsze o tej samej porze. Lek można zażywać z posiłkiem. Kapsułki należy połykać w całości. Zarówno kapsułki jak i tabletki należy obficie popijać wodą. Zawiesinę należy dokładnie wstrząsnąć przed użyciem.

Ciąża i karmienieNie stwierdzono jakiegokolwiek ujemnego wpływu preparatu na płód.
Duracef przenika do mleka matki. Należy zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania leku w okresie karmienia dziecka piersią.

PrzechowywanieZawiesinę należy przechowywać w lodówce.

TrwałośćTrwałość zawiesiny przechowywanej w lodówce wynosi 2 tygodnie. Zawiesina przechowywana w temperatu...linki sponsorowane, reklamy


drugs and supplements

WYKOP GOOGLE BLIPNIJ STUMBLEUPON WYSLIJ
kontakt  
zmarszczki ranking kolagen produkty dla sportowców produkty dla seniorów produkty na paradontozę paradontoza produkty dla seniorów łagodzenie zmarszczek zmarszczki ładna cera przeciw zmarszczkom produkty dla sportowców zmarszczki wartościowy kolagen produkty na dziąsła produkty dla sportowców wzmocnienie bioder kolagen na cerę problem z cellulitem piękne ciało sport dla aktywnych piękna cera produkty na piersi powiększanie piersi dziąsła wzmocnienie bioder problemy z dziąsłami paradontoza młody wygląd ładne włosy jędrne piersi problemy z dziąsłami najlepszy kolagen paradontoza dziąsła produkty na paznokcie redukcja zmarszczek piękne ciało sport dla aktywnych powiększanie piersi produkty na odporność produkty na paradontozę powiększanie piersi kolagen na piersi
produkty na paznokcie powiększanie piersi produkty dla seniorów kolagen na piersi kolagen dla seniorów problem z cellulitem jędrne piersi wartościowy kolagen młody wygląd ranking kolagen jędrne piersi kolagen problem z cellulitem produkty na paznokcie piękne ciało cellulit problemy z dziąsłami najlepszy kolagen kolagen na dekolt produkty na włosy produkty na dziąsła najlepszy kolagen bóle stawów jędrna skóra produkty dla sportowców paradontoza bóle stawów ładna cera bóle stawów produkty dla seniorów kolagen na cerę dziąsła produkty na paznokcie jędrna skóra przeciw zmarszczkom produkty na dziąsła produkty na włosy przeciw zmarszczkom przeciw zmarszczkom ładna cera produkty na paznokcie redukcja zmarszczek kolagen na piersi produkty na włosy
design by anauk group ® © 2000 & 2018