anauk.net MEDYCYNA  
... bo życie jest piękne  
anauk group
ENCYKLOPEDIA LEKÓW ENCYKLOPEDIA ZDROWIA KLASYFIKACJA PROCEDUR MEDYCZNYCH WYKAZ JEDNOSTEK CHOROBOWYCH  
KALKULATOR ALERGIA ASTMA CUKRZYCA MIGRENA NADCIŚNIENIE NOWOTWORY OSTEOPOROZA
 
ALERGIA
ASTMA
CUKRZYCA
DIETA
GRYPA
JOGA
KALKULATOR
MIGRENA
NADCIŚNIENIE
NAZEWNICTWO MEDYCZNE
NOWOTWORY
OSTEOPOROZA
PROFILAKTYKA
PRZEZIĘBIENIE
PRZYCHODNIA
REUMATYZM
ENCYKLOPEDIA LEKÓW - opisy leków
wpisz szukaną frazę:

OPISY LEKÓW SKŁADNIKI LEKÓW LEKI ZWIĄZANE ZE SCHORZENIAMIlinki sponsorowane, reklamy

Spis alfabetyczny
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ż

ALDECIN INHALER
Inne spotykane nazwy leku:Beclometasone dipropionate
Dipropionian beklometazonu
Beclometasoni dipropionas
Substancje czynne leku:Beclometasone dipropionate

Forma leku:aerozol 50 µg/dawkę

Inne leki związane ze schorzeniamiAlergia

Zawartość substancja czynna - beclometasone dipropionate.
Sposób działaniaAldecin jest syntetycznym kortykosteroidem, który stosowany nawet w bardzo małych dawkach ma działanie przeciwuczuleniowe i przeciwzapalne.
Lek nie daje natychmiastowego skutku, lecz maksimum jego efektu następuje po kilku dniach jego stosowania. W katarze siennym należy więc rozpocząć podawanie leku na kilka dni przed sezonem kwitnienia.

ZastosowanieAldecin stosuje się w astmie oskrzelowej, katarze alergicznym o nieznanym i znanym pochodzeniu, np. katar sienny. Używa się go również w leczeniu polipów w nosie, często jako uzupełnienie zabiegu chirurgicznego.

OstrzeżeniePacjenci leczeni uprzednio kortyzonem w tabletkach mogą po rozpoczęciu stosowania aerozolu mieć nawrót alergicznego zapalenia spojówek.

Działania niepożądane1/100- Kichanie natychmiast po zastosowaniu sprayu. Lekko zabarwiona krwią wydzielina z nosa.
<1/1000- Nieprzyjemny zapach i smak, który może zależeć od przyczyny choroby lub właściwości leku. Uszkodzenie błony śluzowej nosa, przedziurawienie przegrody nosowej. Przyczyny tych objawów nie są dostatecznie wyjaśnione.

DawkowanieDawkę ustala lekarz. Sposób stosowania sprayu jest opisany w towarzyszącej lekowi ulotce. Przed użyciem aerozol wstrząsnąć.

Ciąża i karmienieOgraniczone doświadczenia ze stosowaniem leku w okresie ciąży, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania aerozolu podczas ciąży.
Nie wiadomo czy lek przenika do mleka matki, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania leku w okresie karmienia dziecka piersią.

Opakowaniaaerozol 50 µg/dawkę a 200 dawek a 10 mllinki sponsorowane, reklamy


drugs and supplements

WYKOP GOOGLE BLIPNIJ STUMBLEUPON WYSLIJ
kontakt  
wartościowy kolagen produkty na paradontozę problem z cellulitem problemy z dziąsłami produkty na piersi produkty dla sportowców łagodzenie zmarszczek kolagen na dekolt ładna cera ranking kolagen kolagen na piersi kolagen sport dla aktywnych ranking kolagen produkty na paradontozę przeciw zmarszczkom produkty na odporność produkty na włosy produkty na paznokcie sport dla aktywnych menopauza jędrne piersi łagodzenie zmarszczek produkty dla seniorów kolagen dla seniorów wzmocnienie dziąseł i zębów powiększanie piersi kolagen na cerę cellulit piękne paznokcie produkty dla seniorów kolagen dziąsła kolagen na piersi problemy z dziąsłami redukcja zmarszczek najlepszy kolagen kolagen na dekolt ładna cera najlepszy kolagen piękne paznokcie jędrne piersi najlepszy kolagen produkty dla sportowców
ranking kolagen dziąsła zmarszczki wzmocnienie dziąseł i zębów kolagen dla seniorów produkty na dziąsła wzmocnienie dziąseł i zębów kolagen cellulit produkty na piersi problemy z dziąsłami kolagen jędrna skóra ładna cera redukcja zmarszczek zmarszczki piękne paznokcie preparaty na naczynka krwionośne menopauza piękna cera ładna cera paradontoza kolagen na piersi przeciw zmarszczkom produkty na włosy jędrna skóra jędrna skóra piękne paznokcie kolagen na stawy jędrna skóra kolagen na cerę kolagen na dekolt kolagen na dekolt kolagen preparaty na ładne ciało preparaty na naczynka krwionośne młody wygląd paradontoza cera preparaty na ładne ciało produkty dla sportowców redukcja zmarszczek najlepszy kolagen jędrna skóra
design by anauk group ® © 2000 & 2018