anauk.net MEDYCYNA  
... bo życie jest piękne  
anauk group
ENCYKLOPEDIA LEKÓW ENCYKLOPEDIA ZDROWIA KLASYFIKACJA PROCEDUR MEDYCZNYCH WYKAZ JEDNOSTEK CHOROBOWYCH  
KALKULATOR ALERGIA ASTMA CUKRZYCA MIGRENA NADCIŚNIENIE NOWOTWORY OSTEOPOROZA
 
ALERGIA
ASTMA
CUKRZYCA
DIETA
GRYPA
JOGA
KALKULATOR
MIGRENA
NADCIŚNIENIE
NAZEWNICTWO MEDYCZNE
NOWOTWORY
OSTEOPOROZA
PROFILAKTYKA
PRZEZIĘBIENIE
PRZYCHODNIA
REUMATYZM
ENCYKLOPEDIA LEKÓW - opisy leków
wpisz szukaną frazę:

OPISY LEKÓW SKŁADNIKI LEKÓW LEKI ZWIĄZANE ZE SCHORZENIAMIlinki sponsorowane, reklamy

Spis alfabetyczny
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ż

ETHISTERON
Substancje czynne leku:Ethisterone

Forma leku:tabletki podjęzykowe 25 mg

Inne leki związane ze schorzeniamiBolesna miesiączka Klimakterium

Zawartośćsubstancja czynna - ethisterone
Sposób działaniaEthisteron jest pochodną testosteronu o działaniu podobnym do progesteronu - hormonu żeńskiego. Prowokuje krwawienie w przypadku braku miesiączki. Nie wywołuje całkowitego złuszczenia endometrium - błony w jamie macicy, co powoduje, że krwawienia miesiączkowe są skąpe. Ethisteron ma także właściwości moczopędne.

Zastosowanie Nieregularne lub zwiększone krwawienia miesiączkowe. Zanik miesiączki. Napięcie przedmiesiączkowe, bolesne miesiączki. Przedwczesne przekwitanie. Otyłość spowodowana nadmiernym wydzielaniem estrogenu. Poporodowa niedomoga przysadki mózgowej.

Ostrzeżenie Leku nie wolno podawać w nowotworach narządów rodnych lub piersi, w poważnym uszkodzeniu wątroby, chorobie zakrzepowej, krwawieniach z macicy o nieokreślonej przyczynie, w chorobach psychicznych oraz depresji. Pacjentki cierpiące na cukrzycę, padaczkę astmę lub migrenę powinny powiadomić o tym lekarza przed rozpoczęciem kuracji Ethisteronem. Pojawienie się oznaków zakrzepów krwi, a należą do nich mi.in. napadowe migrenopodobne bóle głowy, gwałtowne zaburzenia wzroku, zaburzenia mowy, omdlenia, nagłe obrzmienia lub bóle w łydkach powinno być powodem do rozmowy z lekarzem.
Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeśli Ethisteron stosuje się jednocześnie z innymi lekami. Zamiar stosowania innych leków łącznie z preparatem należy omówić z lekarzem.

Działania niepożądaneLek jest na ogół dobrze tolerowany. Niekiedy mogą wystąpić zaburzenia przewodu pokarmowego, mdłości i zatwardzenie. Bóle i zawroty głowy. Zaburzenia w pracy nerek i wątroby. Podwyższenie ciśnienia krwi. Gromadzenie się wody w organizmie oraz obrzęki. Zmniejszenie popędu płciowego. Stany depresyjne. Zakrzepy naczyniowe.

DawkowanieDawkę ustala lekarz dostosowując ją do potrzeb pacjentki. Zazwyczaj stosuje się 25-75 mg na dobę podjęzykowo w dawce jednorazowej lub podzielonej. W napięciu przedmiesiączkowym 25 mg 2-4 razy na dzień od 14-26 dnia cyklu miesiączkowego. W bolesnym miesiączkowaniu 25 mg 3-5 razy dziennie w drugiej połowie cyklu.

Ciąża i karmienieIstnieje prawdopodobieństwo, że preparat oddziałuje na płód. Nie wolno zażywać leku w okresie ciąży. Ograniczone doświadczenia ze stosowaniem leku w okresie karmienia piersią, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania Ethisteronu w okresie laktacji.

Opakowaniatabletki podjęzykowe 25 mg a 20 szt.linki sponsorowane, reklamy


drugs and supplements

WYKOP GOOGLE BLIPNIJ STUMBLEUPON WYSLIJ
kontakt  
kolagen najlepszy kolagen bóle stawów najlepszy kolagen łagodzenie zmarszczek menopauza kolagen na dekolt jędrne piersi produkty dla seniorów kolagen na cerę łagodzenie zmarszczek produkty dla seniorów produkty na włosy najlepszy kolagen produkty dla sportowców jędrne piersi problem z cellulitem najlepszy kolagen piękna cera kolagen na dekolt zmarszczki najlepszy kolagen paradontoza redukcja zmarszczek piękne paznokcie ładna cera produkty na dziąsła jędrna skóra produkty na piersi produkty na włosy wzmocnienie bioder preparaty na ładne ciało produkty na piersi kolagen na piersi kolagen na dekolt przeciw zmarszczkom preparaty na naczynka krwionośne bóle stawów ładna cera dziąsła łagodzenie zmarszczek łagodzenie zmarszczek preparaty na naczynka krwionośne cellulit
cellulit na odporność przeciw zmarszczkom jędrna skóra kolagen na stawy powiększanie piersi paradontoza menopauza ładne włosy cera produkty na piersi cellulit powiększanie piersi produkty na włosy produkty dla seniorów kolagen na piersi bóle stawów wzmocnienie dziąseł i zębów jędrne piersi produkty dla sportowców problem z cellulitem menopauza problem z cellulitem ładna cera piękna cera ranking kolagen ranking kolagen cera produkty na włosy produkty dla sportowców produkty na paznokcie łagodzenie zmarszczek kolagen dla seniorów powiększanie piersi wzmocnienie dziąseł i zębów zmarszczki ranking kolagen produkty dla sportowców kolagen na stawy kolagen produkty na dziąsła problemy z dziąsłami cellulit redukcja zmarszczek
design by anauk group ® © 2000 & 2019